Unieważnili maturę w jeden ze szkół w Wieliczce. "Uczniowie musieli ściągać"

28.06.2013 09:41
Unieważniono maturę z matematyki w prywatnym liceum dla dorosłych w Wieliczce. W pracach przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dopatrzyli się tego samego błędu i stwierdzili, że maturzyści musieli ściągać, podaje RMF FM.
Egzaminu nie zdało 13 osób, podaje rozgłośnia. Maturzyści w całej Polsce poznają dzisiaj wyniki egzaminu dojrzałości. Uczniowie muszą zalogować się na stronę systemu OBIEG. Aby sprawdzić wyniki, trzeba podać numer PESEL oraz hasło wcześniej otrzymane w szkole.

Zobacz także
Komentarze (73)
Zaloguj się
 • crizs

  Oceniono 136 razy 100

  czas wprowadzić ostre sankcje za ściąganie na wszelkiego rodzaju egzaminach.. na razie to wszystko to farsa po obu stronach..

 • wiezet

  Oceniono 92 razy 56

  A może taki poziom w tej szkole że uczą z błędami, a potem takie problemy.

 • mryetan

  Oceniono 58 razy 52

  To było zadanie typu - jakie jest prawdopodobieństwo, że 13 osób popełni ten sam błąd ;-)

 • awersja

  Oceniono 78 razy 34

  Eksperci z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka stwierdzili, że procedura unieważniania egzaminów maturalnych narusza zasadę domniemania niewinności zagwarantowaną w Konstytucji RP. Ale co tam jakaś konstytucja... co tam eksperci... co tam HFPC...

  ...przecież nikt nie przejmuje się tworzonym w Polsce prawem, np.

  awersja.salon24.pl/516963,lekarzu-wybierz-sobie-kare
  Pozdrawiam

 • zarzyk85

  Oceniono 83 razy 27

  Maturę zdałem według starej metody i bez ściągania bo po co. Teraz wiem że mogłem lepiej a wykucie na pamięć nie ma żadnego znaczenia (nie wykułem dlatego średnia 4,0).
  Doskonały pomysł, kary za ściąganie bo w życiu i w pracy nie można skorzystać z podpowiedzi. Śmiech na sali. W dobie gdzie 99% ludzi ma dostęp do internetu w kieszenie i może prawie w każdej chwili sprawdzić praktycznie dowolną informację ( w każdym razie dowolną z zakresu jaki jest w szkole) ma to jakiekolwiek znaczenie czy ktoś ściągał czy nie....
  Naprawdę żal. Na studiach nikt nie ma oporów żeby student skorzystał z tablic lub podręcznika a nawet własnych notatek grunt żeby osoba zdająca rozumiała co pisze i to jest dobre podejście niestety nie wszyscy moi wykładowcy to stosowali, a powinni.
  W pracy jak czegoś nie wiem to korzystam z internetu i nikt nie ma pretensji trzeba mieć jakąś wiedzę oczywiście ale bez przesady jak nie pamiętam lub nie wiem jak coś napisać np fragment kodu, wzór matematyczny. To sprawdzam, nie ważna jest wiedza wykuta na pamięć ważne jest żeby wiedzieć co się chce znaleźć, jak to znaleźć i czy się rozumie co się znalazło. Przy wykuwaniu na pamięć jeśli z czegoś nie korzystasz to prędzej czy później i tak to zapomnisz.
  Więc karajmy tych którzy nie wykują na pamięć bo nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne. A najważniejsze to pamiętać w którym roku król Bolesław Chrobry po raz pierwszy wybrał się na polowanie w skórzanych butach (wcześniej chodził w materiałowych)

 • felucjan

  Oceniono 38 razy 14

  Ten sam błąd nie musi wynikać ze ściągania. Taka decyzja bez dokładnego rozpoznania jest krzywdząca. Komisja Egzaminacyjna sama prosi się o przegrane sprawy w sądach i odszkodowania.

 • lot-condora

  Oceniono 34 razy 12

  @zarzyk85

  "A najważniejsze to pamiętać w którym roku król Bolesław Chrobry po raz pierwszy wybrał się na polowanie w skórzanych butach (wcześniej chodził w materiałowych) "

  Pierdu. Najlepiej skarżyć się na krzywdy nigdy nie doznane.

  Skoro głąby nie chcą egzaminów to po co chodzą do szkół?

  Niech zakładają biznesy. Google podpowie im co robić dalej.

 • angrusz1

  Oceniono 22 razy 8

  Takich patologii - w takich szkołach jest więcej .
  Ściąganie to plaga w szkołach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje