Ciało noworodka ukryte w domu. Cztery osoby zatrzymane

28.06.2013 09:34
Policja

Policja (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

Policja i prokuratura badają sprawę ciała noworodka, które znaleziono na strychu domu w Siedlcach pod Oławą. Zwłoki były zmumifikowane. W sprawie zatrzymano cztery osoby, w tym 30-letnią matkę dziecka.
Policjanci nie chcą na razie mówić o szczegółach sprawy. Wiadomo, że dziecko zmarło w 2012 r. Jego ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, gdzie lekarze określą dokładny czas i przyczyny śmierci noworodka.

Matka dziecka usłyszała już zarzut zabójstwa.

Policjanci z wydziału kryminalnego poza 30-latką zatrzymali także trzy inne osoby (kobietę i dwóch mężczyzn), które mogą być zamieszane w tę sprawę. Działania funkcjonariuszy zaczęły się po anonimowej informacji, że kobieta była w ciąży i urodziła, ale nie pokazuje się z dzieckiem.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Oławie.

Jakub Przystupa z wrocławskiej Prokuratury Okręgowej: - To śledztwo już od listopada ubiegłego roku objęte było nadzorem prokuratury okręgowej, a to dlatego, że początkowo było prowadzone w kierunku ewentualnej zagranicznej adopcji. W trakcie wykonywanych czynności matkę zbadał biegły, który nie był w stanie wydać jednoznacznej opinii, czy kobieta w ogóle była w ciąży i urodziła. Od wczoraj śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Przystupa podkreśla, że śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Oławie było prowadzone prawidłowo.

- To właśnie dzięki ich ustaleniom udało się znaleźć zwłoki noworodka.

Najnowsze informacje