Snowden poleci do Ekwadoru? "Nie ma jeszcze zgody"

28.06.2013 07:32
Prezydent Rafael Correa Delgado

Prezydent Rafael Correa Delgado (Fot. Eduardo Santillan AP)

Prezydent Rafael Correa Delgado oświadczył, że nie została jeszcze wydana zgoda na przyjazd do Ekwadoru byłego pracownika amerykańskiego wywiadu Edwarda Snowdena, ściganego przez USA za szpiegostwo.
Zobacz także
Komentarze (28)
Snowden poleci do Ekwadoru? "Nie ma jeszcze zgody"
Zaloguj się
 • stefan4

  Oceniono 1 raz 1

  ,,- To są preferencje handlowe, które Ekwadorowi przyznał Kongres USA i nie jestem pewien, czy rzeczywiście można z nich zrezygnować - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu Patrick Ventrell.''

  Obowiązkowe preferencje handlowe? Nie można z nich zrezygnować, bo to prowadzi do nalotów i lądowania marines, czy tak?

  Kiedyś mieliśmy takie same preferencje w handlu z ZSRR, ale potem z nich jednak zrezygnowaliśmy.

 • googleon

  Oceniono 3 razy 3

  Samuel P. Huntington: "Architekci źródła siły w Stanach Zjednoczonych muszą stworzyć moc która jest niewidzialna ale którą da się czuć. Owa moc ma siłę gdy pozostaje w ciemności. Pod wpływem światła zaczyna wyparowywać"

 • blue911

  Oceniono 3 razy 1

  Alez sie Hamaryka kompromituje.....Zal. Dobrze im tak za wyzysk I napadanie na inne narody przez stulecia.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 8 razy 0

  Jak rozpoznać operację CIA typu "ograniczone ujawnienie"?
  est wiele powodów by wierzyć, że przypadek Edwarda Józefa Snowdena jest przykładem takiej operacji. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z operacją, w ramach której starannie wybrane i sfabrykowane dokumenty i inne materiały są celowo ujawniane przez "osobę z wewnątrz" udającą uciekiniera buntującego się przeciw nadużyciom pewnej znanej i prześladowań i niebezpiecznej agencji rządowej.

  Rewelacje okazują się być przygotowane by ukształtować powszechną świadomość w sposób korzystny dla danej agencji wywiadu. Jednocześnie łatwowierni młodzi ludzie mogą być omotani by wspierać "kult jednostki" osoby dokonującej przecieku, często określanej jako "alarmista". Innym wariantem tego schematu jest próba agencji wywiadu sponsorującej sprawę by wprowadzić swojego człowieka, udającego dezertera, do aparatu wywiadowczego innego rządu, będącego celem operacji. W takim przypadku, osoba dokonująca przecieku, "alarmista", zyskuje status "potrojnego agenta".

  Każda próba poinformowania opinii publicznej o dynamice operacji "ograniczonego ujawnienia" nieuchronnie prowadzi do konfliktu z pozostałościami w umysłach milionów widzów po ostatnich udanych próbach zastosowania tej techniki. Wielu będzie trudno zrozumieć przypadek Snowdena ponieważ będą upierać się by widzieć w nim najnowszy przykład odwagi, należący do całej serii obejmującej Daniela Ellsberga czy Juliana Assange'a. Obaj są wciąż uważani przez dużą część naiwnej opinii publicznej za autentycznych przeciwników systemu rządowej opresji.

 • bayadera

  Oceniono 8 razy 6

  Rzady ktore dzialaja w ciemnosci - wymagaja od calej reszty przezroczystosci.

  Tu naprawde nie chodzi o Rosje, Chiny czy USA.
  Tu chodzi o prawo. Rzad ma prawo krasc oszukiwac i wtracac ludzi do wiezienia za niezaplacenie mandatu.
  Natomiast sciga sie kazdego, kto pokaze ze rzad oszukuje.
  Niech mi taki duren cypich wytlumaczy te demokracje amerykanska, ktora nawet w Polsce ma wiezienia i torturuje obywateli roznych panstw bez podania nawet przyczyny. ( i bez wiedzy wiekszosci Polakow)
  I dlaczego w USA jest wiezcej wiezniow niz wszystkich wiezniow razem wzietych na calym swiecie!
  Wlasnie w USA zamordowano dziennikarza, Michaela Hawkinsa, ktory ujawnial rozne rzadowe machloje.
  I kto nas sprzedal w Jalcie????
  A napewno nasz obecny rzad bardzo duzo ma wspolnego z rzadem USA, ale bardzo malo ze zwyklymi obywatelami USA, ktorym juz sie otworzyly oczy.

 • nie-tak

  Oceniono 7 razy 7

  Najciekawsze jest to ze USA w zwiazku z afera Edwarda Snowdena zabronili czyli zablokowali czytanie "The Guardian" przez amerykanskie wojsko, o tym donosi austriacki "Der Standard". Czego sie boja, scigaja go skoro tak zaciekle twierdza ze Edward Snowden nie byl pracownikiem CIA?
  Czyzby byla wielka obawa ze "zaraza Snowdena" przeniesie sie na innych?
  derstandard.at/1371170882473/US-Army-sperrt-Zugriff-auf-Guardian-Website

 • stanimager

  Oceniono 10 razy -8

  Uderz w stół i wszystkie antyamerykance się zleca. Chiny i Rosja sprawiedliwi tego swiata ? No a Wenezuela przykładem demokracji ? Kuba ? Czy Korea Północna ? Bo zgnila Europa to chyba nie ? Za bardzo pro-amerykańska. To ci problem :) .

 • katorakta2

  Oceniono 11 razy 9

  "To są preferencje handlowe, które Ekwadorowi przyznał Kongres USA i nie jestem pewien, czy rzeczywiście można z nich zrezygnować"

  no i niech mi ktoś powie, że oni nie są pie...ięci, to go wyśmieję!!!

 • kliszczak1

  Oceniono 9 razy 1

  No i dobrze niech się Ekwador nie daje USA! to tylko my tacy jesteśmy że od Amerykanów wiz nie chcamy ale sami to się musimy prosić aby je dostać i płacić nie wiadomo ile. Co mamy z tego ze nasi gineliw Iraku i Afganistanie? nic...
  _ _
  Piękne zdjęcia z gór | Humor z gór

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje