Staniszkis: Wszyscy w Polsce są zmęczeni Tuskiem, ale najbardziej sama PO

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

"Wszyscy w Polsce są zmęczeni Tuskiem, ale najbardziej sama PO" - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej prof. Jadwiga Staniszkis. Wytyka też PiS, że jest partią "nieczytelną". Ocenia, że realne zmiany w polskiej polityce są możliwe po kongresach obu partii.
Zjazdy PO i PiS na Śląsku. Porównujemy programy [6 KLUCZOWYCH KWESTII]

- Tusk powinien zostać symbolicznym przewodniczącym [PO], by zapobiec podziałowi do wyborów parlamentarnych - uważa prof. Staniszkis. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazuje, że w Platformie powinni zostać zarówno Schetyna "jako mocny sekretarz generalny", jak i Jarosław Gowin "wzmacniający prawe skrzydło". "Bez nich PO osłabnie" - konkluduje socjolog.

Staniszkis: PiS jest partią nieczytelną

Prof. Staniszkis krytykuje też PiS. - Społeczeństwo nie ufa partii Kaczyńskiego, bo nie wie, jakich spodziewać się [po niej] rządów - podkreśla w wywiadzie. Dodaje, że "za mało w PiS jest konstruktywnego radykalizmu, za dużo symbolicznej ekstremy i półśrodków".

Socjolog zaznacza, że PiS "ma pomysły", ale jest partią "nieczytelną". - Co jakiś czas wyciągany jest inny zestaw zagadnień. I nie wiadomo, czy PiS chodzi o "Boga Wszechmogącego" (wg. Jarosława Kaczyńskiego Konstytucja RP powinna zaczynać się słowami: "W imię Boga Wszechmogącego" - red.), czy o gospodarkę - konkluduje prof. Staniszkis.

Więcej na stronach "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
Komentarze (227)
Staniszkis: Wszyscy w Polsce są zmęczeni Tuskiem, ale najbardziej sama PO
Zaloguj się
 • praw-dzic

  Oceniono 1 raz 1

  kretynka a nie poważny profesor

 • zyks

  0

  Ta Jadźka bredzi jak Piekarski na mękach, ale ona tak ma przecież od zawsze. Profesor ! Socjologii !!!

 • zyks

  0

  to nieładnie przezywać się, należy dyskutować merytorycznie i kulturalnie itd itp, ok, ale ja nie mam innego na nią i trafniejszego określenia: rozpaczliwie głupia. Moniczka (stokrotka), która ją lansuje, często pokazuje w tvn 24 i traktuje czołobitnie, prawie na kolanach zasługuje przez to na to samo określenie.

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  A ja jestem zmęczony tą idiotką...:((((

 • guru133

  0

  Szanowna pani profesor, nie wszyscy, nie wszyscy, bo jak na przykład jestem zmęczony i zniesmaczony, ale Kaczyńskim i jego janczarami oraz pani bezsensownym ględzeniem. Pozdrawiam.:)

 • sigizm

  0

  nie zależy mi na ideologu

 • stach-uuuu

  Oceniono 1 raz 1

  pani Staniszkis jest uniwersalna , wie wszystko , ale szanowna Pani , może zna pani takie określenie fachowca.... Fachowiec od jeebania owiec? pozdrawiam.

 • lazymer

  Oceniono 1 raz 1

  Ze zdumieniem obserwuję działania różnych osób publicznie obnoszących swój patriotyzm i katolicyzm. Już przecież kiedyś daliśmy się na to nabrać.
  Przecież taki sam cel rozbicia elektoratu prawicy miała Liga Polskich Rodzin Giertycha i widać jego patriotyzm i katolicyzm w gorliwym popieraniu mafijnej Platformy.
  Jeśli ktoś teraz demonstracyjnie usiłuje gromadzić elektorat nazywając go prawicowym, to patrząc na realia systemu wyborczego działa na korzyść antypolskiej PO.
  Jedynie wspólna wyborcza lista PiS jest jedynym możliwym sposobem na odebranie głosów skorumpowanej obecnej elicie. Jeśli się tak zdarzy, że 40 % dostanie PiS, a np.5% zgromadzi jakiaś partia narodowa,
  to może się okazać, że tym sposobem mafijny układ PO wygra i nic się w Polsce nie zmieni na lepsze. Jeśli ktoś nie jest jeszcze tego świadomy to albo jest kompletnym idiotą, albo jest agenturalną wtyką POstkomuny.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  Zamiast protestować,
  Swarzyć się im wadzić,
  Trzeba Premierowi
  W rządzeniu poradzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje