Reforma: Urzędnicy co najmniej raz w tygodniu popracują dłużej

28.06.2013 06:07
Kolejki w urzędzie

Kolejki w urzędzie (Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta)

Urzędnicy poczekają na wolne za nadgodziny, a gdy zajdzie potrzeba, będą rozpoczynać pracę później i później z niej wychodzić - informuje "Rzeczpospolita".
Ponadto przynajmniej jeden dzień w tygodniu godziny pracy urzędów administracji rządowej będą wydłużone, tak by interesanci łatwiej mogli załatwiać swoje sprawy. A w okresach większego obciążenia (np. pierwszych miesiącach roku w urzędach skarbowych) także popracują dłużej, wolne otrzymają później.

Takie rozwiązania przewiduje projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, który obecnie jest w konsultacjach społecznych. Jak wyjaśnia Dagmir Długosz z Kancelarii Premiera, zmiany umożliwią bardziej racjonalne planowanie czasu pracy w urzędach, dostosowanie do ich specyfiki. - Zapewnią interesantom administracji rządowej możliwość załatwienia swoich spraw w najdogodniejszym dla nich czasie - podkreśla Długosz.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (90)
Reforma: Urzędnicy co najmniej raz w tygodniu popracują dłużej
Zaloguj się
 • zbyszek600

  0

  Poszukaj, jeden z drugim, jakiegoś urzędnika wśród znajomych i porozmawiaj o proponowanych przez siebie rewolucjach. Może coś Ci wytłumaczą i coś zrozumiesz.

  Żeby było ciekawiej, to nikt z komentujących nie zauważył o czym jest to doniesienie. Otóż mowa jest o możliwości wykorzystania w urzędach rozliczania czasu pracy w długich okresach, co wprowadziła ostatnia nowelizacja kodeksu pracy.

 • ask70

  0

  Ale wynalazek . Wb Chełmie takie praktyki są od 20 lat.

 • plorg

  0

  "Reforma: Urzędnicy co najmniej raz w tygodniu popracują dłużej "

  Reforma to by była jakby zlikwidowano 80% posad urzędniczych.

 • j.grajter

  Oceniono 2 razy 0

  Urząd Miasta Gdyni - dokładnie Sala Obsługi Mieszkańców - od lat - jest czynna dla interesantów od godz. 7.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku, a KAŻDĄ SOBOTĘ od godz. 8.00 do 14.00. To faktycznie ewenement w kraju. Jak widać - możliwy. Pewnie również dlatego gdynianie tak lubią swoje miasto:)) - o czym konsekwentnie informuje badanie DIAGNOZA pod kierownictwem prof. J.Czapińskiego.

 • dejtrejder

  Oceniono 1 raz 1

  Zgraję urzędasów i polityków należy pogonić w piździec! Niech jadą na saksy szukać roboty w chińskich szwalniach!

 • dejtrejder

  Oceniono 1 raz 1

  Urzędy powinny być czynne 14-22, wtedy większość ludzi robi zakupy i może też znaleźć czas dla urzędasa. Przy czym większość przepisów należy zlikwidować a ilość urzędasów zredukować o jakieś 80% - tak powinna wyglądać reforma. Urzędasy "pracujące" dzisiaj, w godz. 7-15 robią to chyba sami dla siebie. I może jeszcze dla emerytów...

 • zyb25

  0

  Ani petentom ani urzednikom nie jest potrzebne wydłużenie czasu urzedowania - uprościć procedury - tysiące wniosków do wniosków - na chrobę to wszystko jest potrzebne, a okazałoby się że większość paniuś i panocków urzędników musiałaby znaleźć sobie zajęcie przynoszące społeczności większy pożytek.

 • kruk51

  Oceniono 1 raz 1

  Rząd Tuska chwyta się socjalistycznych zabiegów z czasów PRL gdy socjalizm się rozpadał ! Nic nowego !
  Przerabialiśmy tę lekcję. Znamiennym z czasów PRL , że jak socjalizm się walił, gospodarka upadała, to
  dygnitarze partyjni PZPR zwalali nieudolność swej władzy na urzędników ! Tusk robi to samo ! Nie On jest
  winien tego bardaka, to winni urzędasy ! Tylko, że urzędnik musi ślepo wykonywać durne polecenia i zarządzenia nieudolnych polityków. A że hegemonem jest Tusk, który nie przyjmuje żadnych wiadomości, winien
  jest upadku Państwa hegemon Tusk ! Wypisz wymaluj " Socjalizm " To się nazywało kiedyś dyktaturą proletariatu a teraz dyktaturą hegemona Tuska !

 • grzegorz.rsl

  0

  Kazdy urzad powinien byc otwarty od 10 do 18 i raz w tygodniu od 12 do 20. To sa normalne godziny dla pracujacych ludzi muszacych cos zalatwic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje