Platforma ma plan, jak odzyskać zaufanie. Chce przyspieszyć ws. łupków

28.06.2013 06:00
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

Przed sobotnią konwencją PO na Śląsku Donald Tusk szuka scenariusza wyjścia z sondażowego impasu. A zaufanie rujnują kryzys i wysoki poziom bezrobocia. Dlatego w Platformie przyznają, że kluczem do poprawy wizerunku jest gospodarka. Premier polecił więc ministrom skarbu i gospodarki przyspieszenie prac nad wydobyciem gazu łupkowego - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
- W resorcie skarbu przekierowano olbrzymie pieniądze na poszukiwanie złóż. W ciągu dwóch lat można by rozpocząć wydobycie, co uruchomiłoby nową gałąź gospodarki i dało nowe miejsca pracy - mówi "Gazecie" jeden z rządowych polityków.

Szef klubu PO Rafał Grupiński ma nadzieję, że zaprocentują zaproponowane przez PO uproszczenia dla przedsiębiorców. - Przyjęliśmy zmiany w prawie budowlanym, które ożywią rynek i przyspieszą uzyskiwanie zezwoleń, a także zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, tak by kryterium cenowe nie było decydujące w przetargu - mówi w rozmowie z "GW" Grupiński.

Biernat: - Musimy przygotować coś, co zamknie usta związkowcom, bo samo podniesienie płacy minimalnej to za mało. Ale związki już zapowiedziały na jesień protesty. W środę zerwały rozmowy z rządem w Komisji Trójstronnej o zmianach w Kodeksie pracy.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (86)
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 145 razy 103

  Będzie tak jak z elektrownią atomową.Znowu jakiś znajomy geodeta będzie brał Po 100000 tysiaków na rękę ,a durny naród będzie na to tyrał.Nigdy już nie uwierzę w żadne słowo tego oszusta.

 • maddrake

  Oceniono 90 razy 76

  A możeby tak dobrać się do przywilejów emerytalnych, skoro w związkach i tak już PO ma przechlapane? Przynajmniej coś by zostało zrobione dla przyszłych finansów kraju.

 • jan.bar

  Oceniono 74 razy 62

  panie premierze niech pan powstrzyma bandyckie urzędy skarbowe które celowo niszczą przedsiębiorców, np ostatnio w Zamościu zniżyli firmę CH NEXA i na bruk poszło dziesiątki osób

 • realistas

  Oceniono 56 razy 36

  Łupków w Polsce nie ma, a oni chcą topić miliardy. Tusk powinien przedstawić program dla Polski, a nie skakać po ścianie.

 • spiral_architect

  Oceniono 46 razy 32

  Serio? Jesli serio to serią. Serią pieknie opakowanych, pustych obietnic, a na boku poza swiatłami fleszy i kamerami prywata na gazie jak co dzień i obłędne napychanie kieszeni.

 • apolis

  Oceniono 38 razy 28

  Może w rządzie myślą, że ten gaz łupkowy ma właściwości rozweselające...?

 • bruthal

  Oceniono 44 razy 24

  "Premier polecił więc ministrom skarbu i gospodarki przyspieszenie prac nad wydobyciem gazu łupkowego... "

  Gazu głupkowego chyba i nie tylko wydobycie ale także rozpylenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje