Platforma ma plan, jak odzyskać zaufanie. Chce przyspieszyć ws. łupków

Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

Przed sobotnią konwencją PO na Śląsku Donald Tusk szuka scenariusza wyjścia z sondażowego impasu. A zaufanie rujnują kryzys i wysoki poziom bezrobocia. Dlatego w Platformie przyznają, że kluczem do poprawy wizerunku jest gospodarka. Premier polecił więc ministrom skarbu i gospodarki przyspieszenie prac nad wydobyciem gazu łupkowego - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
- W resorcie skarbu przekierowano olbrzymie pieniądze na poszukiwanie złóż. W ciągu dwóch lat można by rozpocząć wydobycie, co uruchomiłoby nową gałąź gospodarki i dało nowe miejsca pracy - mówi "Gazecie" jeden z rządowych polityków.

Szef klubu PO Rafał Grupiński ma nadzieję, że zaprocentują zaproponowane przez PO uproszczenia dla przedsiębiorców. - Przyjęliśmy zmiany w prawie budowlanym, które ożywią rynek i przyspieszą uzyskiwanie zezwoleń, a także zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, tak by kryterium cenowe nie było decydujące w przetargu - mówi w rozmowie z "GW" Grupiński.

Biernat: - Musimy przygotować coś, co zamknie usta związkowcom, bo samo podniesienie płacy minimalnej to za mało. Ale związki już zapowiedziały na jesień protesty. W środę zerwały rozmowy z rządem w Komisji Trójstronnej o zmianach w Kodeksie pracy.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Renata Kim, Wojciech Mazowiecki Występ w chórze krytykującym Platformę to już moda. "Niestety, PO daje ku temu powody"
 • Janina Paradowska "Platforma dostała w Elblągu lanie. A PiS jest dzisiaj niekwestionowanym liderem wśród partii"
 • Donald Tusk i Grzegorz Schetyna Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar
Komentarze (86)
Platforma ma plan, jak odzyskać zaufanie. Chce przyspieszyć ws. łupków
Zaloguj się
 • 2florek

  Oceniono 1 raz 1

  UWAGA CYTAT " a także zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, tak by kryterium cenowe nie było decydujące w przetargu" Panie tusk z kogo robisz debili? W przetargach publicznych właśnie cena jest najważniejsza. Niestety udało się panu przekonać poprawnych idiotów że to przez taki model zamówień publicznych wszystko się sypie. Otóż nie bo przetarg np. na budowę drogi jest poprzedzony wykonanym projektem i specyfikacją. W tych dwóch dokumentach jest wszystko opisane. Tzn. że taka droga ma zapisane w projekcie że ma mieś podsypkę z takiego a takiego kruszywa. Ma mieć tyle i tyle cm podsypki i ma być tyle a tyle wylewki i tyle i tyle warstwy ściernej. Oraz że ta warstwa ścierna ma być o takiej i takiej wytrzymałości a na wszystko są potrzebne zaświadczenia. Tylko że pana kolesie to wszystko mają głęboko w rzopie. I raczka rączkę myje. Teraz to dopiero będzie eldorado. Żaden chińczyk już się nie prześliźnie przez gęste sito procedur przetargowych. hahahaha A starczyło jeszcze wymagać gwarancie bankowe i gwarantuje żadna firma by nie zbankrutowała bo bank dawał by tylko gwarancie takim firmom które na to zasługują. Teraz oczywiście firmy które będą zasługiwać na wygraną w przetargu to będą firmy ludzi od spotkań na cmentarzach i przy śmietniku.

 • andres1167

  0

  Niech sie lupnie w leb a nie zanieczyszcza srodowisko,slyszalem rowniez o planie Tuska o przyjeciu z calej europy zachodniej odpadow z elektrowni jadrowych ,zniszczy doszczetnie nasz piekny kraj

 • klakson49

  0

  Zaufanie chce odzyskać? Jak? Czy uczciwy przedsiębiorca może zaufać rządowi, dzięki któremu zmierza do upadłości? Czy przedsiębiorca może zaufać rządowi, z przyczyny którego nieudolności stać go na głodowe pensje dla pracowników? Czy przedsiębiorca może zaufać rządowi, dzięki któremu wokół panoszy się szara strefa, cwaniaki i oszuści, a organy prawa zachowują się jak agenda mafii? PiS jako agenda Radia Maryja pod przywództwem mafiosa Rydzyka też tego nie zmieni.

 • garbatonosy

  Oceniono 1 raz 1

  Jak na razie to PO przoduje w temacie głupków.

 • cob22

  Oceniono 2 razy 0

  I co bedziemy ten gaz jesc za darmo ?
  Ten gaz bedzie mial te sama cene jak kazda inna energia.
  Roznica tylko w tym ze za 20 lat nie bedziemy mieli w Polsce czystej wody pitnej.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Każdy głupek wierzy w łupek. A Polska ma własne niewykorzystane złoża gazu tradycyjnego, ziemnego, które pokryłyby jedną trzecią rocznego zapotrzebowania, tylko nikt w to nie inwestuje.

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 3

  jakie podniesienie płacy minimalnej, ochłap 60 zł to ma być rozwiązanie problemów, a co z umowami śmieciowymi - tam nawet tego ochłapu nie trzeba zastosować,
  niech ćwierćinteligent B przestanie obrażać obywateli - nam żulu nie potrzeba działań pod publikę, wy chcemy polityki w której wszyscy obywatele tego kraju [a nie tylko elity i towarzystwo] zaczną być traktowani podmiotowo,
  a G jeszcze nie zauważył że ułatwienia którymi się tak bezczelniejsze raduje dotkną pracobiorców, a ułatwiają życie grubym cwaniakom palącym cygara którym chyba dopiero niewolnictwo pracowników by dogodziło,

 • 1234qwerty

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejne nawijanie makaronu na uszy.Mamy przestarzałe sieci energetyczne do wymiany tysiące kilometrów sieci napowietrznych na kablowe żeby nie było stale awarii mamy miedz była by robota dla ludzi na lata a nie pieprzenie pod publiczke o gazie głupkowym bo notowania spadły. Gdzie reformy tu i teraz a nie za 20 lat jak nas już nie będzie. Czy ten kraj będzie miał w końcu gospodarza czy tylko aparatczyków partyjnych dbających o swoje i kumpli koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje