Policja w Białymstoku zatrzymała kilkunastu skinheadów

27.06.2013 19:42
Podpalone mieszkanie na Zielonych Wzgórzach

Podpalone mieszkanie na Zielonych Wzgórzach (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

Skinheadów przewieziono do komendy, gdzie pobrano od nich materiał genetyczny do badań biologicznych. Nikomu nie przedstawiono jednak zarzutów. Wszyscy zatrzymani wczoraj i dziś po pobraniu próbek DNA zostali wypuszczeni na wolność.
Działania policji to reakcja na podpalenie drzwi mieszkania hinduskiej rodziny, do którego doszło na początku maja tego roku na osiedlu Leśna Dolina. Pożar został w porę ugaszony przez domowników i sąsiadów. W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku - informuje "Wprost".

Po ostatnim zdarzeniu zdecydowane działania zapowiedział Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych. - Jedno mogę powiedzieć, jeśli chodzi o środowiska skinheadowskie: idziemy po was - mówił na konferencji prasowej Sienkiewicz. Na jego polecenie przy wojewodzie białostockim powołano specjalny zespół złożony z funkcjonariuszy policji, CBŚ i ABW, który zajmuje się sprawą skinów.

Jak dotąd efektów pracy nie widać - pisze "Wprost". - Akta sprawy są puste. Nie ma nawet poszlaki, która mogłaby wskazywać sprawcę. Tych zaczęto typować na podstawie akt innych spraw o podłożu rasistowskim - mówi prokurator znający akta. - Zarzucono sieć. Zobaczymy, czy wpadną do niej ryby, których szukamy - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (102)
Zaloguj się
 • istvan73

  Oceniono 110 razy 92

  Czy śledztwem nie kieruje aby prokurator Roszkowski? Ten od swastyki jako symbolu szczęścia ...

 • mille666

  Oceniono 107 razy 73

  na pokaz ta akcja? czy w końcu wybijecie tym ścierwom z głów ideologię, która o mało nie zmiotła pół świata w tym rodziców tych "prawdziwych polaków"

 • lehoo

  Oceniono 100 razy 62

  Można by im było na "do widzenia" po jednej ręce złamać. Najlepiej tej od hajlowania.

 • boulipunk77

  Oceniono 32 razy 22

  to teraz swoich będą ścigać? od lat każdy polski rząd prawicowy wspierał neonazistów.
  Szczęśliwych ludzi (tych od swastyki) będą gnębić

 • szats69

  Oceniono 31 razy 19

  Dalej nic z tego nie wynika, czyżby pokazówka, że państwo coś robi? Chcemy wymiernych konkretów.

 • observanto

  Oceniono 23 razy 17

  Pewnie komendant z Białegostoku dostał telefon z W_wy, że albo kogoś złapie, albo wylatuje na posterunek pod ruską granicą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje