Były komendant zatrzymany. Zarzut: płatna protekcja

27.06.2013 15:03
Policja

Policja (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Jacek O. zaoferował pomoc w załatwieniu pozwolenia na otwarcie bazy paliwowej. Baza miała być elementem biznesu, na którym skarb państwa stracił aż 50 mln zł
47-letni dziś Jacek O. kierował Komendą Stołeczną Policji w latach 2007-2008. Odszedł w stopniu młodszego inspektora po tym, jak po zdobyciu władzy przez Platformę Obywatelską w policji dokonywano zmiany kadry zarządzającej.

Od tego czasu pracował w prywatnych firmach. Według ustaleń lubelskiej prokuratury gdzieś między czerwcem a wrześniem 2011 r. podjął się załatwienia pozwolenia na otwarcie na terenie powiatu Ostrów Mazowiecka bazy paliwowej. Pozwolenie zostało wydane przez inspektora Urzędu Dozoru Technicznego w Warszawie, on też usłyszał zarzuty w tej sprawie.

- Jacek O. jest podejrzany o przestępstwo płatnej protekcji - mówi prok. Andrzej Markowski, zastępca prokuratora apelacyjnego w Lublinie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od półtora roku i dotyczy nielegalnego obrotu paliwem. Sięga nie tylko Lubelszczyzny i Mazowsza, ale też Białegostoku, a nawet Litwy i Łotwy.

Przestępstwa, jakie odkryli prokuratorzy, to oszustwa podatkowe, fałszowanie dokumentów, wystawianie fikcyjnych faktur, itd. Na działalności tej zorganizowanej grupy przestępczej skarb państwa, według prokuratury, stracił ok. 50 mln zł. Zarzuty w tym śledztwie usłyszało już dziesięć osób. Ale to zapewne nie koniec.

Jacek O. został zatrzymany we wtorek rano. W czwartek sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Zastrzegł jednak, że były komendant będzie mógł wyjść na wolność, jeśli wpłaci 100 tys. zł kaucji. Z naszych informacji wynika, że ta kwota wkrótce wpłynie na konto sądu.

Zobacz także
Komentarze (24)
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 34 razy 34

  Przecież takich "brudasów" wyniesionych przez wszystkie opcje polityczne są setki. Jedni są już na emeryturach inni nadal czynni. Będą się czuli teraz niedowartościowani.

 • rezun-one

  Oceniono 30 razy 20

  To mają być ci nieskazitelni policjanci Jarosława?
  Wreszcie wszystkich innych wyrzucił.

 • stan-1

  Oceniono 17 razy 17

  Jak kraść to miliony, by było czym się dzielić i starczało na kaucję.

  Więzienia są dla cyklistów zarezerwowane i nikt tam inny nie ma prawa tam trafić.

 • szymek_50

  Oceniono 11 razy 11

  Od razu protekcja, w kryzysie trzeba się wspomagać, to taka odmiana solidarności społecznej.

 • ja_mowie_to_co_mysle

  Oceniono 8 razy 8

  Wyjdzie na to że społeczeństwo powinno dozorować gliniarzy i oczywiście pałować ich za machloje.

 • pawel_up

  Oceniono 15 razy 7

  Jacek O. nie może być winny !!! wszak był powołany na stanowisko w 2007 przez czystego jak łza ministra Jacka Kaczmarka, ostatnim rzutem na taśmę przed dymisją rządu jego ekscelencji Jarosława K.
  Jarkowi i jego chłopcom chodziło o to aby wprowadzić w ostatniej chwili na stanowiska jak najwięcej ludzi o niezachwianej moralności i korupcjo odpornych... Więc na pewno nie jest winny a cała ta akcja medialna ma wymiar polityczny i uderza w opozycje !!!

 • zaanawetprzeciw_2.0

  Oceniono 5 razy 5

  "Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od półtora roku i dotyczy nielegalnego obrotu paliwem."

  Czy ktoś może mnie - prostemu, nieuczonemu człowiekowi wyjaśnić co to znaczy "nielegalny obrót paliwem"?

 • jworld

  Oceniono 24 razy 4

  dajcie mu emeryturę 15 000 zł w POlsce najlepiej mają się złodzieje i mafia pruszkowska którą donald wypuścił na wolność ;]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje