Marcinkiewicz: "Kaczyński proponował mi garnitury za partyjne pieniądze" [NAJLEPSZE CYTATY]

O reformie emerytalnej, zakupach za partyjne pieniądze i socjalistycznych zaklęciach prezesa PiS mówił dziś Kazimierz Marcinkiewicz na antenie Radia RMF FM. Były premier zarzekał się, że nigdy nie przyjął od Jarosława Kaczyńskiego "garniturów z funduszy PiS". Mówił też o tym, dlaczego uważa, że rząd postępuje nie fair w związku z OFE. Oto najlepsze cytaty z dzisiejszego wystąpienia Marcinkiewicza.
O garniturach:

- Jarosław Kaczyński zaproponował mi kupno garniturów z funduszy partyjnych, ja absolutnie odmówiłem. Kupowałem za swoje pieniądze, w polskim sklepie, polskiej marki, bardzo dobre garnitury i myślę, że reprezentowałem Polskę na zewnątrz, na przykład w Brukseli słynnej w polskim garniturze, całkiem nieźle.

O OFE:

- W reformie OFE popełniliśmy bardzo duże błędy. Ten rząd miał czas je naprawić. To, co dziś się dzieje, to jest absolutne rozmontowywanie funduszy OFE i te trzy warianty, które rząd zaproponował, są tak naprawdę wariantami słabymi. Wie pan, to była umowa. Człowiek zawarł umowę z funduszami, że część składki jest tam przekazywana i oni to inwestują. Dziś właściwie rząd chce te umowy zlikwidować i nakazuje nam, ludziom którzy są w OFE, a ja akurat też jestem, podpisywać, jak gdyby od nowa, umowę na zupełnie innych warunkach. Tak, to jest tylko i wyłącznie ratowanie budżetu i dlatego to nie jest fair. Nie o to chodzi w tej reformie.

O PiS:

- PiS się uspokoił, schował Macierewicza, zaczyna wyglądać lepiej. Ale program PiS to wciąż socjalistyczne zaklęcia. Wipler odszedł z PiS, więc ta część taka liberalna, zdroworozsądkowa, pomniejsza się w PiS, a nie powiększa.

Chcesz na bieżąco śledzić informacje o finansowanie partii politycznych? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (141)
Marcinkiewicz: "Kaczyński proponował mi garnitury za partyjne pieniądze" [NAJLEPSZE CYTATY]
Zaloguj się
 • zoil44elwer

  0

  Uczciwa ta marionetka na śmietniku polityki!Ale będąc premierem umieszczał gorzowskich katechetów w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa.Państwowiec z ZChN.

 • leon.bzykatz

  Oceniono 2 razy 0

  Brak już słów na tego

  kazika

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 0

  I taka qrwe Kaczynski kiedys wybral na premiera.

 • alexy-dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Marcin Kijewicz jest pieprzoną miernotą i nic tego zmienić nie może.

 • alexy-dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Marcinkiewicz to człowiek bez jaj.Cienki bolek.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczynski z funduszu kupowal podpaski dla Issabell a Kaziowi prezerwatywy by Kazio nie zmajstrował kolejnej nieszczęsnej czwórki dzieci.....:-)

 • princepinot

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez PiS powiedzial ze premier powinien miec fundusz reprezentacyjny z ktorego powinno sie finansowac takie zakupy. Tak bylo do 2007 i tak jest w innych krajach.
  Dopiero Tusk znosl ten fundusz i teraz nie ma czym zaplacic.
  Marcinkiewicz podobno kupowal za wlasne pieniadze, a na co wydawal te z funduszu?

 • 50riko55

  Oceniono 5 razy -1

  No właśnie co z Antkiem "dwa wybuchy" ? Zapadł sie pod ziemię czy zaniemógł. A może powtykane w kozią bródkę zapałki powypadały ? Nudno sie zrobiło... )

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 6 razy 4

  "Tak fajnie się ubierałem za swoje, że aż taka jedna prostaczka z Londynu na mnie poleciała. Issabbbellle zakochała się w moim portfeliku, zaczęła pisać bloga, chciała być celebrytką. Później zdjęła ze mnie garnitur, stringi, a tam... No niestety muszę się do tego przyznać. 5,5 cm we wzwodzie... Na tym polegają moje kaziowe kompleksy. Teraz już rozumiecie dlaczego taki jestem?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje