Schetyna o wydatkach partii: Co innego fryzjer, a co innego setki tysięcy na prawnika

- To bulwersujące, koszty są ogromne - powiedział w Radiu ZET Grzegorz Schetyna. Polityk skomentował informacje, że PiS z partyjnych pieniędzy finansowało prawników zajmujących się katastrofą smoleńską. Zapytany o wydatki posłów PO na kosztowne garnitury i fryzjerów stwierdził, że to zupełnie inna sprawa. Odniósł się także do informacji, że PO pracuje nad projektem umożliwiającym prowadzenie partiom działalności gospodarczej. - To absurd - powiedział.
- Nikt nie jest w stanie zapanować nad publicznymi pieniędzmi, jeżeli ma ich do dyspozycji bardzo dużo. Trzeba narzucić ramy. Ten reżim musi dotyczyć wszystkich partii politycznych - powiedział Grzegorz Schetyna w rozmowie z Moniką Olejnik. Jego zdaniem finansowanie partii politycznych koniecznie musi zostać zlikwidowane. - Finansowanie partii politycznych w Polsce szkodzi polskiej polityce i jeszcze bardziej odsuwa ją od opinii publicznej - stwierdził.

Schetyna ostro skrytykował przeznaczanie przez PiS partyjnych pieniędzy na prawników zajmujących się katastrofą smoleńską. - Ta sprawa jest bulwersująca, koszty są ogromne. To setki tysięcy złotych - powiedział. - Trzeba wyjaśnić, czy partia ma prawo to robić. Polska polityka musi być przejrzysta - dodał.

"Działalność gospodarcza partii? Absurd!"

Zapytany przez Moniką Olejnik o partyjne wydatki posłów PO - m.in. na wizyty w klubach, kosztowne garnitury czy fryzjerów - odparł: "Co innego fryzjer, a co innego setki tysięcy na adwokatów". - Proszę pamiętać, że pieniądze wydatkowane przez partie są w części budżetowe, z subwencji, ale także są to pieniądze z darowizn i ze składek - stwierdził.

Grzegorz Schetyna skomentował także opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" informacje o projekcie PO, który ma umożliwić partiom politycznym prowadzenie działalności gospodarczej. - To jest absurdalne, nie do tego są partie powołane. Partia polityczna w ostatniej kolejności powinna się tym zajmować - stwierdził. - Nie będzie zgody na to w PO. Na pewno taki zapis się nie znajdzie, mogę to obiecać - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o kluczowych wydarzeniach w polskiej polityce? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
 • Dominika Wielowieyska Koniec finansowania partii z budżetu? "Jest szansa, aby to przeszło w Sejmie"
Komentarze (66)
Schetyna o wydatkach partii: Co innego fryzjer, a co innego setki tysięcy na prawnika
Zaloguj się
 • tadeusz1965

  0

  Kazmirz - daj juz spokoj, odpusc; to juz nawet smieszne nie jest

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 2

  Widzicie jakich mamy "mundrych" polityków !? Ten chomąt przenosi na grunt moralny casusy prawne z kk "mniejsza kradzież, mniejsza kwalifikacja" . TU nie chodzi "ile", a w ogóle "nie kraść" pieniędzy publicznych. Tylko, że tej hołocie brak procedur, brak standardów, jest wygodny. Bo burdel rzekomo ich "usprawiedliwia".

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 2

  Schetyna przykład z "fryzjerem" wziął od tow. Muchy. Ona też inwestowała w....fryzjera !

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  PO zdjeciu widac, ze schetino-kretino inwestuje we fryzjera ... no to najwyzszy czas na zeby smierdziuchy ...
  bo z ryjem to chyba zaden chirurg plastyczny nie da rady ....

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 3 razy 3

  Niech się utrzymują ze składek i zero dofinansowania z budżetu. Wówczas będą mogli za fryzjera płacić, za cygara i papier toaletowy w złote wzorki i nikt się nie przyczepi. A tak - Naród podatki płaci i ledwo zipie a ci mają czelność jeszcze kłócić się i nic nie robić.

 • veglie

  Oceniono 2 razy 0

  Przed wywiadem musiał wypić wino z PO piwniczki.Trzeźwy człowiek tak nie bredzi.

 • tekameka

  Oceniono 1 raz 1

  Na stację benzynową podjeżdża samochodzik:
  - ile kosztuje kropelka benzynki ? - pyta krasnoludek
  - nic
  - to nakapcie mi cały baczek

 • tekameka

  Oceniono 5 razy 5

  ale Fryzjer i sędzia to to samo

 • iha-iha-iha

  Oceniono 5 razy 5

  bardzo dobrze POwiedziane - co innego gdy kradnie Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska - im wolno
  a co innego gdy inni kradną - innym nie wolno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje