Schetyna o wydatkach partii: Co innego fryzjer, a co innego setki tysięcy na prawnika

27.06.2013 08:51
- To bulwersujące, koszty są ogromne - powiedział w Radiu ZET Grzegorz Schetyna. Polityk skomentował informacje, że PiS z partyjnych pieniędzy finansowało prawników zajmujących się katastrofą smoleńską. Zapytany o wydatki posłów PO na kosztowne garnitury i fryzjerów stwierdził, że to zupełnie inna sprawa. Odniósł się także do informacji, że PO pracuje nad projektem umożliwiającym prowadzenie partiom działalności gospodarczej. - To absurd - powiedział.
- Nikt nie jest w stanie zapanować nad publicznymi pieniędzmi, jeżeli ma ich do dyspozycji bardzo dużo. Trzeba narzucić ramy. Ten reżim musi dotyczyć wszystkich partii politycznych - powiedział Grzegorz Schetyna w rozmowie z Moniką Olejnik. Jego zdaniem finansowanie partii politycznych koniecznie musi zostać zlikwidowane. - Finansowanie partii politycznych w Polsce szkodzi polskiej polityce i jeszcze bardziej odsuwa ją od opinii publicznej - stwierdził.

Schetyna ostro skrytykował przeznaczanie przez PiS partyjnych pieniędzy na prawników zajmujących się katastrofą smoleńską. - Ta sprawa jest bulwersująca, koszty są ogromne. To setki tysięcy złotych - powiedział. - Trzeba wyjaśnić, czy partia ma prawo to robić. Polska polityka musi być przejrzysta - dodał.

"Działalność gospodarcza partii? Absurd!"

Zapytany przez Moniką Olejnik o partyjne wydatki posłów PO - m.in. na wizyty w klubach, kosztowne garnitury czy fryzjerów - odparł: "Co innego fryzjer, a co innego setki tysięcy na adwokatów". - Proszę pamiętać, że pieniądze wydatkowane przez partie są w części budżetowe, z subwencji, ale także są to pieniądze z darowizn i ze składek - stwierdził.

Grzegorz Schetyna skomentował także opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" informacje o projekcie PO, który ma umożliwić partiom politycznym prowadzenie działalności gospodarczej. - To jest absurdalne, nie do tego są partie powołane. Partia polityczna w ostatniej kolejności powinna się tym zajmować - stwierdził. - Nie będzie zgody na to w PO. Na pewno taki zapis się nie znajdzie, mogę to obiecać - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o kluczowych wydarzeniach w polskiej polityce? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • laksmana

  Oceniono 93 razy 81

  Proponuję zalegalizować prostytucję - partie będą w końcu mogły legalnie i uczciwie zarabiać.

 • a.k.traper

  Oceniono 72 razy 58

  A ja panie Schetyna uważam, że polityk opłacany z publicznej kasy, korzystający z przywilejów i dodatkowo wyłudzający pieniądze na fryzjera czy odzież jest zwykłym ch...kiem i sk...nem bez umiaru.
  Wsparcie rodzin po katastrofie jest bardziej do przyjęcia chociaż uwazam to tez za polityczne działanie a nie dochodzenie do prawdy którea dla normalnie rozumujacego człowieka jest bardzo bolesna i bardzo banalna.
  Obydwa przykłady udowadniają, że należy jak najmniej dawac do ręki politykom kasy publicznej a obecne ekipy zupełnie nie nadają się do zarządzania Polską, lepiej je wymienić na nowsze i od kilku lat zachecam młodszych ludzi do tworzenia ruchów wedle ich potrzeb a nie zakłamanych sierot po PRL które chca zmieniać niczego nie zmieniajac.

 • orion57

  Oceniono 67 razy 55

  Panie Schetyna
  - działacze PO w terenie mówią NIE wydawaniu ich pieniędzy na potrzeby ludzi zarabiających po kilkanaście tysięcy złotych
  - wiele obiecywaliście a to Wam nie tylko opozycja pamięta ale i wasi działacze.
  - sprawa sądów to papierek lakmusowy, pokazała gdzie macie ludzi w terenie.
  - tracicie głosy w okręgach gdzie Po wygrywało - możecie też dopisać moje miasto.

 • tot14

  Oceniono 74 razy 44

  To niech teraz Pan Schetyna spojrzy w oczy szeregowym członkom PO i wytłumaczy im

  jak to się stało, że ich miesięczna składka w wysokości 5 zł szła na ubrania, wódę i cygara dla osób ze szczytu piramidy partyjnej zarabiających miesięcznie kilkanaście tysięcy złotych???

  Nie wspominając jak słusznie zauważył poseł PO Jacek Żalek pieniądze wydawane były nie zgodnie ze statutem partii (defraudacja?).

 • queserasera

  Oceniono 58 razy 36

  "Co innego fryzjer, a co innego setki tysięcy na prawnika"

  Tak, tak, Herr Schetyna!
  Prawnik to wykształcona osoba, która za swoją wiedzę i rzeczową pracę pobiera adekwatne wynagrodzenie.
  O ile płacenie prawnikowi za porady prawne jest oczywistością o tyle płacenie fryzjerowi z kasy partii jk=jest defraudacją.

  Premier Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk okradł(!) kasę kierowanej przez siebie partii. Kropka.
  Jest więc ZŁODZIEJEM. Kropka.

  I nic tego nie zmieni, a już z pewnością nie fakt, że ktoś inny być może też jest złodziejem!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 62 razy 32

  Nedzna argumentacja Schetyny, ktory sam swego czasu zaplatany byl w afere lapowkarska Klubu Koszykowki 'Slask Wroclaw", ktorego byl wspolwlascicielem.

  Do tego Schetyna, wroclawki baron, byl za pan brat ze Zbychem Chlebowskim (ktory doprowadzil miasto Zarow na skraj bankructwa) i "znal sie" z Rychem, tym od kasyn i wyciagu w Swieradowie budowanym bez koniecznych zezwolen. Przyjaznil sie z Mirem, tym od "dzikiej" Polski i zony zlodziejki.

  Za cmentarne randki i nieprzejrzysta role w aferze hazardowej POlecial ze stanowiska wicepremiera, ale teraz odradza sie jak Feniks z POpiolow.

  Pan Schtyna patronowal aferzystom, wiec trudno sie dziwic, ze "fryzjer" go nie bulwersuje. Pitery tez nie, ale dorsz za 7zl to co innego.

  POszusci juz tak maja.

 • kliszczak1

  Oceniono 37 razy 27

  Jasne, inna sprawa. Jedni wydawać mogą, ale drugim to już wytykają...
  Wszyscy politycy są tacy sami, jedna wielka banda.
  _ _
  | Darmowe e-booki z Małopolski | Tapety z górami

 • tetradrachma

  Oceniono 28 razy 22

  "Polska polityka musi być przejrzysta" Nooo, to dlaczego, przez sześć lat rządów PO, nie była ?! Polski polityk to K i Z...

 • gazeta-za-10

  Oceniono 9 razy 9

  następny pedant się znalazł,
  na cmentarne spotkania nieuczesany w dresie też chadzać może

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje