Francuski sąd odrzucił apelację Carlosa-Szakala

26.06.2013 21:47
Carlos Sanchez-Szakal

Carlos Sanchez-Szakal (Fot. Michel Lipchitz AP)

Francuski sąd apelacyjny utrzymał wyrok skazujący na dożywotnie więzienie wenezuelskiego terrorystę Carlosa-Szakala (prawdziwe nazwisko Ilich Ramirez Sanchez), swego czasu jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców.
63-letni dziś Szakal odwołał się od wyroku z grudnia 2011 roku. Został wtedy skazany za przygotowanie czterech zamachów, m.in. na pociągi i stację kolejową w Paryżu, w których na początku lat 80. zginęło 11 osób, a ok. 150 zostało rannych.

Wenezuelski terrorysta po latach poszukiwań został zatrzymany w Sudanie w 1994 r. i wydany Francji. Tam sąd skazał go na dożywocie za zamordowania w czerwcu 1975 r. w Paryżu dwóch francuskich policjantów i ich informatora. W tym samym roku terrorysta zorganizował spektakularny napad na wiedeńską kwaterę główną Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC). Zginęło wówczas trzech ministrów z różnych krajów, a kilkudziesięciu zakładników trafiło do niewoli.

Szakal przypomniał o sobie w 2004 r., gdy w wywiadzie z więziennej celi oświadczył, że "słuszna wojna dopuszcza pozbawienie kogoś życia, jeśli to konieczne". Paryski sąd skazał go za to później na grzywnę 5 tys. euro.

Zobacz także
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  Oceniono 66 razy 34

  "Szakal przypomniał o sobie w 2004 roku, gdy w wywiadzie z więziennej celi oświadczył, że "słuszna wojna dopuszcza pozbawienie kogoś życia, jeśli to konieczne". Paryski sąd skazał go za to później na grzywnę 5 tys. euro." - to już wiemy na kim wzorował się laureat pokojowej nagrody Nobla Barack Obama.

 • mieetek

  Oceniono 60 razy 28

  "słuszna wojna dopuszcza pozbawienie kogoś życia, jeśli to konieczne".
  Nie wierzę własnym oczom.
  Tuż to przewodnia myśl wszystkich wyzwolicieli. Obecnie np Amerykanie stosują ją masowo. Prowadzą jedynie słuszne wojny i pozbawiają życia setki tysięcy osób.

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 8

  Po tym compañero nie powinno być już nawet grobu.

  Nic nie reguluje lepiej populacji szakali wszelkiej maści, jak sprawnie działająca gilotyna.

 • jb777

  Oceniono 12 razy 4

  63-letni dziś Szakal odwołał się od wyroku z grudnia 2011 roku. ……
  57-letni wenezuelski terrorysta po latach poszukiwań został zatrzymany w Sudanie w 1994 roku

  Autorze, czytałeś z zastanowieniem to co napisałeś ?

 • marecky6666

  Oceniono 8 razy 4

  "57-letni wenezuelski terrorysta po latach poszukiwań został zatrzymany w Sudanie w 1994 roku i wydany Francji.
  "63-letni dziś Szakal odwołał się od wyroku z grudnia 2011 roku."
  Single i Singielki z Czerskiej napiszcie lepiej cos z serii o tym jak ch...owo miec dzieci etc bo z waszych wypocin wychodzi ze francuski pierdel to niezla kuracja odmladzajaca!

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 3 razy 3

  Terrorystów jak najgorszych zbrodniarzy i degeneratów, należ surowo osądzić i uniemożliwić im prowadzenie niedzielnej szkółki dla zbrodniarzy przez zlikwidowanie możliwośici udzielania wywiadów mediom. Izolacja powinna być całkowita i bezwzględna. Powinien być całkowity zakaz propagowania zbrodni i zbrodniarzy. Należy wykonywać wyroki sądów. B.Klimkiewicz.

 • ulebyk

  Oceniono 17 razy 3

  To jest ten Szakal wyborowy? To jest ten debeściak?

 • do100jnik

  Oceniono 13 razy 3

  jak Kali ukraść krowa to dobrze, jak Kalemu ukraść krowa to źle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje