Kora winna, ale bez kary. Zapłaci na cel charytatywny

26.06.2013 14:49
Kora

Kora (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Żoliborski sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec znanej piosenkarki. Będzie musiała jednak zapłacić 5 tys. zł na cel charytatywny
Sprawa toczyła się ponad rok, a zaczęła od przesyłki, którą zwęszył pies celników. W urzędzie pocztowym na Służewcu celnicy sprawdzili paczkę, której adresatem była Ramona Sipowicz. Miała być ona dostarczona do domu na warszawskich Młocinach, gdzie Olga Jackowska, znana lepiej jako Kora, mieszka ze swoim partnerem Kamilem Sipowiczem. Ramona to ich pies.

W paczce była marihuana. Policjanci pojechali więc do domu piosenkarki na przeszukanie. Znaleźli tam niespełna 3 gramy narkotyku. Zdaniem prokuratury można było z tego przygotować 5-6 jointów.

Dlatego śledczy nie zgodzili się na warunkowe umorzenie postępowania. Ale Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza, który dziś badał wniosek wokalistki, zdecydował inaczej. Uznał, że choć Kora jest winna nielegalnego posiadania narkotyków, to jednak na okres roku próby sprawa zostanie warunkowo umorzona. Piosenkarka musi jednak wpłacić 5 tys. zł na cel charytatywny.

Osobne dochodzenie w sprawie marihuany, która nadeszła w paczce, zostało umorzone. Prokuratura nie znalazła dowodów na to, że to właśnie Kora zamówiła przesyłkę.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • tytymbark

  Oceniono 73 razy 55

  Co za sprawiedliwosc !

  Ludzie sa karani za skreta czy za 1,2 grama tego narkotyku w zawieszeniu ZAWSZE ! A jej uchodzi sie bez wiekszych zmartwien ! CO TO ZA SPRAWIEDLIWOSC ?!

  Mam znajomego ktorego skazano rok na cztery lata w zawieszeniu za posiadanie WAGI na ktorej sladowa ilosc suszy sie znajdowala ! To jest po prostu ABSURD !

 • cep_0

  Oceniono 52 razy 44

  No jasne - CELEBRYTKA to bez kary.

  zwykły człowiek to przynajmniej 1 rok w zawiasach na 2 lata.

  No ale to jest POLSKA, tu są równi i RÓWNIEJSI.

 • papyr

  Oceniono 38 razy 30

  na prokuraturze kreca polgramowe jointy? (3 g = 6 jointow?) To dla calej lawy przysieglych, czy pan prokurator potrafi sam przyjac taka jednorazowa dawke?

 • napadywacz

  Oceniono 35 razy 29

  Sku...syństwo i tyle! Za 0,2 g marihuany zostałem skazany na 4 miesiące w zawieszeniu na 3 lata + 2000PLN kosztów + grzywna 600 Pln + nawiązka ma MONAR.
  Gdzie tu jest sprawiedliwość!?!?!

 • kliszczak1

  Oceniono 23 razy 21

  jak widać jedni mogę więcej od drugich. Jesteś, gwiazdą, posłem możesz sobie bimbać z prawa...
  _ _
  | Darmowe e-booki z Małopolski | Tapety z górami

 • wodakrolewska

  Oceniono 25 razy 19

  no to teraz trzeba wysyłać trawę p.osłom na Wiejską.

 • omniasol

  Oceniono 19 razy 15

  Pies za kare dostal dwa miesiace " aresztu budowego" :-)

 • tim7

  Oceniono 14 razy 14

  Od kiedy to "umorzenie" oznacza "winę"...?

 • woryprokopa

  Oceniono 26 razy 14

  Delegalizacja karalności uprawy konopii jest jedynym sposobem, by zmniejszyć ilość osób uzależnionych od twardych narkotyków. Każdy kto przemyślał całą sprawę, wie bardzo dobrze o tym, że jest KLIENT i SPRZEDAWCA. Sprzedawca w swojej ofercie posiada, prócz konopii, także twarde narkotyki, które uzależniają chemicznie organizm człowieka. Druga sprawa to środowisko, z którym osoba KUPUJĄCA się styka - przeważnie, są to ludzie z marginesu społecznego, żyjący z "dealerki". Polskie prawo nie gwarantuje więc żadnego bezpieczeństwa dla ludzi palących leczniczo bądź rekreacyjnie konopie, a wręcz promuje i potęguje zjawiska kryminogenne. Wiele państw w Unii Europejskiej "zrozumiało" istotę zjawiska "wchodzenia w narkotyki" i delegalizując karalność uprawy, odebrało mafii 90% rynku. Rosja, Włochy, Niemcy, Austria, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Szwajcaria, Czechy to tylko niektóre z tych państw...

  wyborcza.pl/10,82983,12733629,Kora__Marihuana_to_nie_narkotyk__nie_widzi_sie_po.htmli
  www.youtube.com/watch?v=UHhjviwTaMs
  ps:
  PATOLOGIA ZBRODNICZO-SZMALCOWNICZEJ MELINY BOLSZEWICKO-NAZISTOWSKIEJ Z CIĄGOTKAMI DO MAŁYCH DZIECI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje