Kora winna, ale bez kary. Zapłaci na cel charytatywny

Kora

Kora (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Żoliborski sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec znanej piosenkarki. Będzie musiała jednak zapłacić 5 tys. zł na cel charytatywny
Sprawa toczyła się ponad rok, a zaczęła od przesyłki, którą zwęszył pies celników. W urzędzie pocztowym na Służewcu celnicy sprawdzili paczkę, której adresatem była Ramona Sipowicz. Miała być ona dostarczona do domu na warszawskich Młocinach, gdzie Olga Jackowska, znana lepiej jako Kora, mieszka ze swoim partnerem Kamilem Sipowiczem. Ramona to ich pies.

W paczce była marihuana. Policjanci pojechali więc do domu piosenkarki na przeszukanie. Znaleźli tam niespełna 3 gramy narkotyku. Zdaniem prokuratury można było z tego przygotować 5-6 jointów.

Dlatego śledczy nie zgodzili się na warunkowe umorzenie postępowania. Ale Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza, który dziś badał wniosek wokalistki, zdecydował inaczej. Uznał, że choć Kora jest winna nielegalnego posiadania narkotyków, to jednak na okres roku próby sprawa zostanie warunkowo umorzona. Piosenkarka musi jednak wpłacić 5 tys. zł na cel charytatywny.

Osobne dochodzenie w sprawie marihuany, która nadeszła w paczce, zostało umorzone. Prokuratura nie znalazła dowodów na to, że to właśnie Kora zamówiła przesyłkę.

Zobacz także
 • Były burmistrz Białołęki Adam Grzegrzółka testuje system rowerów miejskich na Białołęce Rezygnacja burmistrza już przyjęta. Jechał veturilo po piwie
 • Pirotechnicy sprawdzają teczkę zostawioną na przystanku Dlaczego szpital przy Wolskiej nie wpuścił pirotechników?
 • Alarm bombowy w Szpitalu Bródnowskim Koniec akcji pirotechników. Nigdzie nie było bomby
Komentarze (40)
Kora winna, ale bez kary. Zapłaci na cel charytatywny
Zaloguj się
 • arbr11

  0

  Kora to przecierz taka wybitna artystka ze potrzebuje narkotyku do inwencji tworczej wiec nie mozna jej karac ................to rownierz rencistka z 600 zl renty wiec nie ma srokow aby zaplacic kare ........... sad to doskonale rozumie

 • sniezka55

  0

  Chyba coś złego dzieje się z twoją korą mózgową, s-koro potrzebujesz marychy.

 • maddrake

  Oceniono 2 razy 2

  Oto co manam do powiedzenia w tej sprawie polski pożal się Boże sąd: Wszystkie zwierzęta są równe, ale psy równiejsze. PoKora - tego brakuje polskim tzw. Celebrytom. Gwiazdy z nich żadne, ale mniemanie o sobie wielkie niczym dupsko Kalisza

 • nedlog123

  Oceniono 1 raz 1

  Proszę porozmawiać ze swoimi zwierzakami w domu i może się uda jakiś biznes rozkręcić?
  Podobno na kota można zamówić do 7 gram bez rydzyka. Proszę brać przykład z Jarka Zbawiciela.

 • canabissativa

  Oceniono 2 razy 2

  Ja rozumiem że od teraz sądy nie beda skazywać za maryche ? Bo rozumiem ze dostawa na psa jest legalna, wg prawa pies lub suka nie popełnia przestepstwa zamawiając zióło. No a trudno zeby się ze swoim panem pies nie dzielił....

 • canabissativa

  Oceniono 2 razy 2

  Dobra poprosze moje psy o zamówienie towaru to sobie przyrajamy. Troche tego bedzie bo prowadze schronisko dla zwierząt wiec zapraszam na krecenie grubych batów.

 • canabissativa

  Oceniono 2 razy 2

  To było wiadome. Ile osób siedzi za jointa w Polsce bo nie jest Korą? wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,8060420,Prawo_antynarkotykowe_zbyt_restrykcyjne_.html
  WYPUŚCIC WSZYSTKICH SKAZANYCH ZA POSIADANIE MARIHUANY !!! ALBO PRAWO JEST RÓWNE ALBO POWIEDZCIE ZE TAK NIE JEST WSZYSTKO BĘDZIE JASNE.
  Chyba nikt nie jest na tyle glupi i mysli że to Ramona zamówiła sobie towar? Poza prokuraturom, policja i sadem rzecz jasna.
  DRAŃSTWO

 • ulebyk

  Oceniono 3 razy 1

  Hehe. A wasz nauczyciel demokracji Michnik, zapewnia was, że w tym państwie (raczej atrapie państwa) wszyscy są równi wobec prawa.
  Cieszcie się waszą michnikowo-bolkową demokracją :)

 • tenare

  Oceniono 2 razy 2

  W Pomrocznej są sądy, które wierzą, że pies (znaczy suka) może sobie zamówić 3 gramy marychy z dostawą przez paczkę pocztową. A prokurator wierzy, że suce nikt w tym nie pomagał, bo nie ma dowodów na to, żeby było inaczej.
  Ja mam Klarę - papugę nimfę (samca) i mam podejrzenia, że przypala za moimi plecami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje