Zatrzymano dwóch sprawców fałszywych alarmów na Mazowszu

26.06.2013 11:03
Dwóch sprawców fałszywych alarmów bombowych zatrzymali mazowieccy policjanci w Płocku i Radomiu.
Wstępnie policja nie wiąże ich z wtorkowymi alarmami w całej Polsce. Sprawcy przebywają w policyjnych aresztach. W środę będą przesłuchiwani. Jak poinformowała w środę rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Alicja Śledziona, obaj zatrzymani byli nietrzeźwi. 65-latek zatrzymany w Płocku we wtorek po godz. 18 zgłosił fałszywy alarm bombowy w budynku Miejskiego Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych. Według wstępnych ustaleń mężczyzna miał się tam stawić w związku z problemem alkoholowym. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Z obiektu ewakuowano 34 osoby. Policyjni pirotechnicy sprawdzili dokładnie obiekt, jednak nic nie znaleziono.

W Radomiu, gdzie miało dojść do podłożenia bomby w miejscowym szpitalu, policja zatrzymała 27-letniego pracownika niższego szczebla personelu tej lecznicy. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sprawdziły teren szpitala i wszystkie pomieszczenia. Obyło się bez ewakuacji. Za fałszywe zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych grozi do 8 lat więzienia.

We wtorek po fałszywych alarmach bombowych w kraju sprawdzono 22 obiekty użyteczności publicznej - szpitale, prokuratury, sądy, komendy policji, centra handlowe i teren przyległy do siedziby Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ewakuowano ponad 2,7 tys. osób. W akcję zaangażowanych było ponad 400 policjantów.

Zobacz także
Komentarze (75)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 87 razy 79

  "...fałszywy alarm bombowy w budynku Miejskiego Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych."

  Mrożek wysiada.

 • papaleone

  Oceniono 97 razy 39

  A mi sąsiad powiedział,że jak będę się uśmiechał do jego żony,
  To mi świnie podłoży.
  I nie wiem, czy się bać?
  Czy czekać na schabowe.?

 • ponerologia

  Oceniono 77 razy 31

  Z przykrością zawiadamiam, że nie kupuję powyższych ustaleń. Liczba miast, kategoria instytucji, ten sam dzień świadczy raczej o zaplanowanej i skoordynowanej akcji.
  W te ramy wyjątkowo marnie wpisują się: 65-letni alkoholik z Płocka, 27-letni pracownik szpitala w Radomiu i jakiś "szczeniak" z Chrzanowa.

  Naprawdę, szanowne "organa" mogłyby wymyślić lepszą "narrację". No chyba, że wszystkich, poza sobą oczywiście, uważają za idiotów.

 • hans_close

  Oceniono 73 razy 17

  ----------------------------------------------
  Pierwsze co sprawdziłbym na miejscu ABW to powiązania partyjne terrorystów i ewentualny związek z "Gumisiem" który terroryzował kraj przed wyborami w 2005 roku a po zwycięstwie Kłamczyńskich natychmiast przestał a śledztwo umorzono (Kłamczyńscy startowali w wyborach pod hasłem przywrócenia porządku)
  ---------------------------------------------

 • lehu290943

  Oceniono 30 razy 10

  no to już wiemy kim są sprawcy: 65-latek co nie chciał się stawić na odwyk-- na to bym nie wpadł. raczej stawiałbym raczej na małolata, co chciał aby jeo dziewczyna - urzędniczka miała wolne z pracy............taaak inwencja i poczycie humoru odpowiednich służb jest nieograniczona,tak jak ich wiara że społeczeństwo to łyknie. Ale do czasu.

 • j4s4

  Oceniono 17 razy 7

  ... o! o! Prism się nie spisał, a może nie zna jeszcze polskiego? Pora ten błąd naprawić!

 • 1szansa

  Oceniono 60 razy 6

  No to czekajmy na komentarze, czy ktoś nie zacznie i bronić lub usprawiedliwiać tych "terrorystów" - szpanerów komputerowych bez wyobraźni, sprawdzali swoje zabezpieczenia niewykrywalności, a efekt : narażanie życia ludzi i ogromne koszty. Dotychczasowa obrona "bandytów" dała zielone światełko i zachętę do "rozmnażania".

 • poparzony

  Oceniono 35 razy 5

  To specsłuzby zrobiiły, chcą uzyskać więcej władzy i kasy.
  Upadająca platforma może im to dać, ale POtrzebuje pretekstu.
  W Ameryce 11 września, a w POlsce nic poza talibami lądującymi w Klewkach (ale jako torturowani więźniowie CIA w tajnych więzieniach).
  POlska Al-Kaida=Brunon K+ czterech agentów ABW nie pomogła służbom przebić się do kasy i znaczenia, tylko wywołała śmiech. POtrzebny jest bardziej spektakularny atak, aby zyskać na znaczeniu i POmóc upadającemu rządowi. Akcja z prowokacją w Zielonej Górze POwiodła się, kiedy to POlicja zabiła kibica żużlowego przed wyborami. Na krwawy atak w stylu Putina jeszcze się nie odważyli, bo brakuje sPOnsora POlitycznego. Ale do wyborów wszystko może się zmienić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje