Twarze żołnierzy GROM niezamazane na zdjęciach na stronie MON

26.06.2013 09:51
Wrzesień 2008 r. Ustka. Żołnierze GROM-u biorą udział w ćwiczeniach

Wrzesień 2008 r. Ustka. Żołnierze GROM-u biorą udział w ćwiczeniach "Anakonda". Ich jednostka dostanie wkrótce do wyłącznej dyspozycji eskadrę śmigłowców, która w każdej chwili ma być gotowa do użycia (Fot. Damian Kramski / AG)

Na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej znalazły się zdjęcia, na których można rozpoznać twarze żołnierzy GROM-u - informuje Dziennik.pl. Tymczasem twarze powinny być zamazane dla ochrony tożsamości żołnierzy tej jednostki specjalnej. MON broni się i twierdzi, że każde publikowane zdjęcie ma akceptację dowództwa GROM.
MON opublikował informację o spotkaniu ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka z GROM-owcami z okazji 23. rocznicy utworzenia jednostki. Tekst okraszono galerią zdjęć.

Problem w tym, że o ile na zdjęciach w dużym formacie twarze żołnierzy zostały zamazane tak, aby nie można było ich rozpoznać, to na dołączonej do tekstu miniaturze widać dość wyraźnie rysy twarzy GROM-owców. Publikujemy tę miniaturę, zamazaliśmy jednak na niej twarze żołnierzy:MON: Nie zdradziliśmy tożsamości żołnierzy

Jak ocenił w rozmowie z Dziennikiem.pl były dowódca GROM płk Roman Polko, publikacja wizerunku żołnierzy jest "poniżej standardów". MON się broni. Rzecznik resortu stwierdził, że w jego ocenie nie da się na miniaturach zdjęć rozpoznać twarzy. Podobnego zdania jest sam minister Siemoniak. "Każde publikowane zdjęcie ma akceptację dowództwa GROM. Nie ujawnia tożsamości żołnierzy" - napisał na Twitterze:23. urodziny GROM

Spotkanie z okazji rocznicy powstania GROM miało wysoką rangę - oprócz ministra Siemoniaka uczestniczył w nim m.in. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, dowódca Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotr Patalong, przedstawiciele policji i Straży Granicznej oraz byli żołnierze jednostki.

Podczas uroczystości uczczono minutą ciszy byłego dowódcę GROM, generała Sławomira Petelickiego oraz majora Krzysztofa Woźniaka - pierwszego żołnierza GROM-u, który zginął (w styczniu 2013 r. w Afganistanie).

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • seamusfilipowicz

  Oceniono 99 razy 57

  Po to zeby ktoregos z nich jakis milujacy pokoj muzulmanin nie zastrzelil na ulicy, albo jeszcze gorzej nie zemscil sie na rodzinie. Jegyne co do tej pory uchronilo Polske przed zamachami jak do tej pory to malutka populacja wyznawcow religi pokoju, na naszym podworku. A i nie ma co sie oszukiwac, to to ze mimo tego ze uwazamy sie za centrum europy i pepek swiata, to jestesmy malo znaczacym sredniej wielkosci krajem.

 • el_bigos

  Oceniono 51 razy 47

  W tym kraju politykom najtrudniej jest... przyznać się do błędu. W większości przypadków to jest nawet wręcz niemożliwe.

 • c.t.k

  Oceniono 26 razy 24

  Nie tak dawno Antoni udzielał pośpiesznego wywiadu telewizyjnego stojąc przed budynkiem z którego właśnie
  wychodzili zweryfikowani i świeżo zaprzysiężeni oficerowie SWW i SKW.To były dopiero jaja....

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 56 razy 16

  Nie przesadzajmy z tą obsesją tajności.

  Pewnie połowa z nich ma profile na fejsie czy NK ;)

 • wan20_3

  Oceniono 21 razy 13

  Nie MON teraz to pan Antoni (zuch) znowu coś mordą kłapnie jak PiS dojdzie do władzy, opublikuje następną listę. Pewnie znowu mu będzie można naskoczyć a płacić odszkodowania będzie MON (jak ostatnio).

 • tymoteusz121

  Oceniono 34 razy 10

  Czepiacie się jak rzep psiego ogona ! Jak Macierewicz nazwiskami jechał ze służbami to gdzie byliście ? Jak Macierewicz napisał słynne listy za które płacimy my podatnicy ogromne odszkodowania to co nie ma tematu ? Wiemy wszyscy jak nasi agenci się ukrywają ? Zdjęć operacyjnych pełno mają !!

 • jamj

  Oceniono 70 razy 10

  Nie róbmy sobie jaj! Przecież ci faceci podrywają panienki chwaląc się, że są z GROM-u.

 • marooned.mb

  Oceniono 10 razy 6

  Co więcej, w exifach zapixelowanych dużych wersją są oryginalne thumbnaile :>

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 6

  Po co zamazywać jak sami zaraz po skończeniu służby a niektórzy nawet wcześniej latają za jakimś dupkiem jako ochroniarze albo inne ciecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje