Twarze żołnierzy GROM niezamazane na zdjęciach na stronie MON

Wrzesień 2008 r. Ustka. Żołnierze GROM-u biorą udział w ćwiczeniach 'Anakonda'. Ich jednostka dostanie wkrótce
do wyłącznej dyspozycji eskadrę śmigłowców, która w każdej chwili ma być gotowa do użycia

Wrzesień 2008 r. Ustka. Żołnierze GROM-u biorą udział w ćwiczeniach 'Anakonda'. Ich jednostka dostanie wkrótce do wyłącznej dyspozycji eskadrę śmigłowców, która w każdej chwili ma być gotowa do użycia (Fot. Damian Kramski / AG)

Na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej znalazły się zdjęcia, na których można rozpoznać twarze żołnierzy GROM-u - informuje Dziennik.pl. Tymczasem twarze powinny być zamazane dla ochrony tożsamości żołnierzy tej jednostki specjalnej. MON broni się i twierdzi, że każde publikowane zdjęcie ma akceptację dowództwa GROM.
MON opublikował informację o spotkaniu ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka z GROM-owcami z okazji 23. rocznicy utworzenia jednostki. Tekst okraszono galerią zdjęć.

Problem w tym, że o ile na zdjęciach w dużym formacie twarze żołnierzy zostały zamazane tak, aby nie można było ich rozpoznać, to na dołączonej do tekstu miniaturze widać dość wyraźnie rysy twarzy GROM-owców. Publikujemy tę miniaturę, zamazaliśmy jednak na niej twarze żołnierzy:MON: Nie zdradziliśmy tożsamości żołnierzy

Jak ocenił w rozmowie z Dziennikiem.pl były dowódca GROM płk Roman Polko, publikacja wizerunku żołnierzy jest "poniżej standardów". MON się broni. Rzecznik resortu stwierdził, że w jego ocenie nie da się na miniaturach zdjęć rozpoznać twarzy. Podobnego zdania jest sam minister Siemoniak. "Każde publikowane zdjęcie ma akceptację dowództwa GROM. Nie ujawnia tożsamości żołnierzy" - napisał na Twitterze:23. urodziny GROM

Spotkanie z okazji rocznicy powstania GROM miało wysoką rangę - oprócz ministra Siemoniaka uczestniczył w nim m.in. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, dowódca Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotr Patalong, przedstawiciele policji i Straży Granicznej oraz byli żołnierze jednostki.

Podczas uroczystości uczczono minutą ciszy byłego dowódcę GROM, generała Sławomira Petelickiego oraz majora Krzysztofa Woźniaka - pierwszego żołnierza GROM-u, który zginął (w styczniu 2013 r. w Afganistanie).

Zobacz także
 • Wrzesień 2008 r. Ustka. Żołnierze GROM-u biorą udział w ćwiczeniach 'Anakonda'. Ich jednostka dostanie wkrótce
do wyłącznej dyspozycji eskadrę śmigłowców, która w każdej chwili ma być gotowa do użycia "Nie jesteśmy kuloodporni". Jak zginął żołnierz GROM?
 • Chris Kyle w 2012 r. - 10 miesięcy przed śmiercią Wrogowie nazywali go "Diabłem". Najsłynniejszy snajper Navy SEALS zabity w Teksasie. "To szok"
 • Żołnierze GROM w Afganistanie Pierwszy polski żołnierz z jednostki GROM zginął w akcji w Afganistanie. Rannych kilku komandosów
Komentarze (66)
Twarze żołnierzy GROM niezamazane na zdjęciach na stronie MON
Zaloguj się
 • christhin

  0

  katastrofizm polski,a my to pokażemy klasę,byle bylibyśmy to my,a mannę z nieba zrzucicie!
  Niezadowolenie to myśl,nie masz szczęśliwego człowieka na ziemi!

 • bylypisior

  Oceniono 1 raz 1

  POlska rządzona jest przez durni. To czego się spodziewacie :-D

 • galik79

  Oceniono 2 razy 2

  Albo to jest jakas farsa, albo specjalnie zakrojona akcja.
  Najpierw facet, który stworzył i wyszkolił elitarną grupę komandosów, rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie, popełnia samobójstwo.
  Teraz niby przypadkiem publikuje się twarze żołnierzy ?!
  Żadne słuzby specjalne na świecie nie pozwoliłyby sobie na coś takiego, a osoba odpowiedzialna zostałaby oskarżona o zdradę stanu!

 • kreciarobota59

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego z moich podatków jest finansowana ta terrorystyczna ,na syjonistycznych usługa GRUPA ZBROJNA.Dla czego mam sie wstydzić za to ze nosza plskie emblematy,przecież nie bronią mnie w polsce przed wrogiem,dla czego nie przejeli Samolotu w Smoleńsku -tam był Polski interes ,a nie żeby Rosjanie Fałszowali informacjami.w Obecnej Chwili Wojsko w Polsce jest juz zbędne choc mamy 70-tysięcy,nie ma czego bronić ,wszystko rozkradzione,sprzedane,rzady na obcych usługach ich celem jest Eksploatacja Ekonomiczna Polaków oraz Ekstermionacja fizyczna,poprzez ekonomiczne ZNIEWOLENIE.Po co nam Wojsko I POLICJA Skro nie staje zgodnie z przysiegą w OBRONIE NARODU.Przełozeni Uzależnieni od Konfidentów polityków.Właśnie spade na nas GROM z JASNEGO NIEBA.

 • eekonomista

  Oceniono 1 raz 1

  Jak zwykle propaganda najważniejsza.

 • zzziutek60

  Oceniono 15 razy 5

  Tak, tak. Bo ten cały śmieszny GROM to jest taka superhiper jednostka że wszyscy terroryści na świecie dupami trzęsą. I masowo przyjeżdżają do Polski żeby tych "komandosów" odstrzelić ;)
  Jest takie powiedzenie "Konia kują, a żaba nogę podstawia" :))))))

 • josif47

  Oceniono 5 razy 3

  Pokazali emerytow...

 • wojtusz

  Oceniono 5 razy 5

  Ło Jessssu!!!
  Kraj się zawali, bo parę ryjów pokazano.

 • pumpernik

  Oceniono 4 razy 2

  Na jakiej niby podstawie nie wolno ich pokazywać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje