Nowe tropy w sprawie zaginionego dziennikarza

26.06.2013 06:00
Po dwóch latach śledztwa krakowska prokuratura jest przekonana, że zbliża się do rozwiązania zagadki zniknięcia dziennikarza Jarosława Ziętary. Ma podejrzenia, ale nie ma dowodów - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Jarosław Ziętara, 24-letni reporter śledczy "Gazety Poznańskiej", zaginął w 1992 r. Szedł do redakcji, ślad urywa się tuż po wyjściu z domu. Ziętara pisał o polityce i aferach gospodarczych. Śledztwo w sprawie jego uprowadzenia wznowiono dwa lata temu. Sprawą zajęła się krakowska prokuratura - przed rokiem ogłosiła, że prowadzi ją pod kątem zabójstwa, a nie porwania dziennikarza.

Prokuratura za najbardziej prawdopodobne uznaje, że 24-latek zginął, bo komuś naraził się jako dziennikarz. Komu konkretnie? Prokuratura ma podejrzenia, ale nie ma dowodów. Może na to wskazywać informacja, do której dotarliśmy - w śledztwie przesłuchiwani byli już świadkowie z tzw. uprzedzeniem. Mogli odmówić odpowiedzi, gdyby narażało ich to na odpowiedzialność karną. Po co taka procedura? Jeśli świadek stanie się potem podejrzanym, jego zeznania mogą być nadal dowodem w sądzie. A to oznacza, że prokuratura przynajmniej podejrzewa związek tych świadków ze śmiercią Ziętary.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Chcesz być zawsze na bieżąco i śledzić nasze relacje na żywo w swoim telefonie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na telefony z Androidem! Najważniejsze newsy codziennie, na żywo.

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 188 razy 162

  Po 20 latach od zaginięcia dziennikarza prokuratura z tryumfem ogłasza: w sprawę zamieszane są osoby, którym się dziennikarz naraził!
  Czy oni nie dostrzegają tego jak bardzo są żałośni???

 • zgr-edo

  Oceniono 106 razy 86

  o tym co wszyscy wiedzą od 1992 roku, prokuratura krakowska potrzebowała aż dwa lata. Żenada !!!

 • losiu4

  Oceniono 105 razy 79

  czyżby tak jak z Papałą gdzie "sie okazało" ze winni są napaleni złodzieje starych koreańskich samochodów którzy spokojnie sobie Papałę zastrrzelili i samochodu jednak nie ukradli? Tylko co Zietarze chcieli ukraść? Stary rower?

  Pozdrawiam

  losiu

 • niestetyzajetekonto

  Oceniono 57 razy 55

  Czyżby przyszła pierwsza ekspertyza od biegłego jasnowidza ???
  Prokuratury w tym kraju są już tak żałosne, że można by się poważnie zastanowić nad rozgonieniem tego towarzystwa i po prostu zatrudnieniem od zera świeżych studentów po prawie. Wyszłoby to wszystkim na zdrowie, bo gorzej to i tak już nie będzie.

 • siekier35

  Oceniono 67 razy 53

  wiarygodność prokuratury sięgnęła dna.
  sami siebie nie oskarżą.
  i takie bladzie w togach decydują o czyimś życiu....
  klasyczna patologia wymiaru sprawiedliwości!

 • morsick

  Oceniono 43 razy 41

  Prokuraturze najwyraźniej nie zależy na rozwiązaniu sprawy, w końcu po 89 nie została oczyszczona. Jak ktoś chce rozwiązać zagadkę, to niech kontynuuje dochodzenie Ziętary.

 • gigigolo

  Oceniono 40 razy 36

  to niezwykle wątpliwe, że po dwudziestu latach prokuratura doszła do takich banalnych i oczywistych wniosków. raczej współpracuje z bandytami wszelkiej maści i zaciera ślady, tzw wyjaśnienie rozciąga w czasie. nic się nikomu nie stanie, winnych nie będzie, a potem umorzenie. to nie pierwsza i nie ostatnia sprawa w ten sposób prowadzona. i tyle.

 • mocz-nick

  Oceniono 39 razy 27

  Akurat krakowska prokuratura robi w tej sprawie dobrą robotę, co potwierdza rodzina dziennikarza, w przeciwieństwie do poznańskiej (czy w tym mieście cokolwiek może działać dobrze?), która zajmowała się głównie utajnianiem wszystkiego co popadnie, od rachunków za papier toaletowy, po personalia różnych szemranych typów.

 • folwark_polski

  Oceniono 29 razy 27

  ma jak w temacie Papały, naćpane wizje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje