"Zbrodnia doskonała" - raport o nierozliczeniu hitlerowskich prawników w RFN

25.06.2013 19:45
Pałac Rosenburg w Bonn - do lat 70. siedziba ministerstwa sprawiedliwości RFN

Pałac Rosenburg w Bonn - do lat 70. siedziba ministerstwa sprawiedliwości RFN (fot. Hagen von Eitzen/ Wikipedia)

Prawie 70 lat po upadku nazistowskiego reżimu resort sprawiedliwości RFN stawia czoła własnej przeszłości. Pierwsze wyniki badań niezależnej komisji historyków są kompromitujące. Naukowcy przyznają, że nazistowska przeszłość nie stanowiła po wojnie większej przeszkody dla karier prawników. Badania prezentuje książka "Die Rosenburg".
Zobacz także
Komentarze (64)
"Zbrodnia doskonała" - raport o nierozliczeniu hitlerowskich prawników w RFN
Zaloguj się
 • malone01

  0

  To napisz sam. Kto ci broni?

 • malini

  Oceniono 1 raz -1

  A u nas to może jest inaczej? W Komendzie Głównej Policji, na intratnych stanowiskach (czytaj: dostają po 5-6 tys. na łapę) siedzą pracownicy byłych służb bezpieczeństwa, którzy jeszcze parę lat temu skupiali się na gnębieniu obywateli. Pałujący demonstrantów byli ZOMO w-cy też nie mają przeszkód w robieniu karier "w centrali". W innych urzędach związanych z resortami siłowymi oczywiście również jest sporo takich ludzi. Spora grupa pochowała się w innych instytucjach, co dziwne również tych, które zajmują się uprawnieniami obywatelskimi (nawet sobie nie zdajecie sprawy ilu z nich zajmuje się Waszymi sprawami, choć te parę lat temu za skargi, które składacie wyrwali by Wam paznokcie). I mimo odebrania UB/SB dodatków emerytalnych, ich emerytury będą o 1000% (nie, nie pomyliłam zer) większe od emerytur np. działaczy ruchu społecznego "S" w latach 80. Będą też o tyle wieksze od emerytur tych, którzy weszli na rynek pracy w latach 90, a którzy nie mogli zrobić karier, bo wszystkie stołki były pozajmowane przez nieusuwalny beton.

 • pingwinxzy

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz doszli do takich wniosków? Czekali jak wiekszość umrze w spokoju i dobrobycie. Częsc spokojnie dozyła w USA, gdzie byli specjalnie chronieni, część w ameryce pld. Wszystko za aprobatą usa i dzięki zagrabionemu złotu.

 • krynolinka

  0

  amerykanie, kto ich stworzył pomiotło z całego świata i powiem ,że mam to w dupie czy będzie wiza czy nie niemieccy przestępcy jeszcze wrócą do Polski bo ich okradziono ... hhhaaaaaaaaaaaaa

 • kane_777

  0

  No to przynajmniej są jakieś dowody na to jak Niemcy odcięli się od Nazistów. Nie chodzi o to że każdy Niemiec to Nazista (znam kilku i nie mam podstaw do takich twierdzeń) ale jako państwo stanowią kontynuację a nie coś nowego. Zresztą głośne były kiedyś sprawy "weteranów" z obozów koncentracyjnych którzy dostawali "kombatanckie" renty od państwa.

 • neospasmin

  Oceniono 2 razy -2

  szanowalem cie Gazeto za "gruba kreske" i za domaganie sie niegrzebania w "teczkach".
  Za stwierdzenie ze niezaleznie od oceny przeszlosci musi istniec ciaglosc w historii narodow.
  A tu tekst jak od najgorszych wrogow "grubej krechy" i wielbicieli lustracji.
  Gdzie sens?

  m.lazarowicz
  www.neospasmin.blox.pl

 • yendrol

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz ci sami Niemcy chca rozliczac Polakow..zreszta czesto przy pomocy ich samych. Hitler rechocze zza swiatow.

 • imagistyk

  Oceniono 2 razy 2

  O tym,że naziści byli i są pod czułą opieką społeczeństwa i władz RFN wiedzą wszyscy interesujący się historią II wojny światowej. Tajemnicą było to tylko dla Wolnej Europy.

 • fragles102

  Oceniono 4 razy -2

  tak samo jak oficerowie gestapo szturm bam firerowie i POdobne mafie działajace POd perzykryciem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje