Wracają "aniołki Kaczyńskiego". "Nie podoba mi się sytuacja młodych"

25.06.2013 18:58
Sylwia Ługowska

Sylwia Ługowska (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

Młode działaczki PiS, tzw. "aniołki Kaczyńskiego", wracają na scenę polityczną. Chcą walczyć o interesy młodych ludzi. W środę organizują debatę; tego samego dnia rusza ich portal.
Młode kobiety związane z PiS zaangażowały się w projekt "Pol(s)ka bez kompleksów". Zaznaczają, że jest to ich własna inicjatywa, która znalazła przychylność i wsparcie kierownictwa partii.

Sylwia Ługowska, Anna Krupka, Anna Schmidt i Aleksandra Jankowska uruchomią w środę portal. Organizują też debatę pt. "Postpolityka. Tabloidyzacja życia społeczno-politycznego". Wezmą w niej udział m.in. dziennikarze, aktor Jerzy Zelnik oraz architekt Czesław Bielecki. Debacie ma przysłuchiwać się prezes PiS Jarosław Kaczyński. W dyskusji nie weźmie udziału b. wiceszefowa biura prasowego klubu PiS Ilona Klejnowska; przebywa za granicą.

"Nie podoba mi się sytuacja..."

- W ramach projektu zostanie uruchomiona strona internetowa, która ma być platformą dyskusji. Będzie możliwość komentowania naszych tekstów, będzie też można napisać do nas. Chcemy aktywizować do dyskusji młodych ludzi - mówi Krupka. - Nie podoba mi się sytuacja często świetnie wykształconych młodych ludzi. Nie zgadzam się, żeby potencjał młodego pokolenia był marnowany - dodaje.

Anna Schmidt za kluczowy cel inicjatywy uznała zainteresowanie młodych ludzi polityką i życiem publicznym. - Postanowiłyśmy wykorzystać potencjał, który zgromadziłyśmy podczas kampanii wyborczej w 2011 roku. Uznałyśmy, że warto zaktywizować młodych ludzi, stworzyć im możliwość debaty o życiu publicznym, o stanie państwa - zaznacza.

Część młodych działaczek weźmie udział w zaczynającym się w piątek kongresie PiS. Zabiorą głos w panelu poświęconym programowi tej partii dla młodych. "Aniołki Kaczyńskiego" promowały kampanię wizerunkową PiS przed wyborami parlamentarnymi 2011 roku. W kraju, głównie w dużych miastach, pojawiły się wówczas billboardy i plakaty z młodymi kandydatkami do Sejmu.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (224)
Zaloguj się
 • bydgoszczanin3

  Oceniono 351 razy 319

  Klejnowska teraz lata z mlodym Kaminskim,ktory dla niej zostawil zone i dzieci. Ot, konserwa..

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 258 razy 228

  I tak do następnego razu, bo prezes natychmiast odstawi je na boczny tor wszystko jedno czy wybory wygra czy przegra.

 • antikrishti

  Oceniono 236 razy 170

  Jakieś takie fałszywe te PiSiorki.
  Prawdziwy PiSior nie może być wyższy od Prezesa ani nie powinien mieć zębów.
  Powinien za to mieć ornitologiczne nazwisko jak: Kruk, Wróbel, Skowroński, Szczygło, Kostrzewski, Gęsicka i kiedyś Sikorski - ale ten z gniazda już wyleciał.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 207 razy 165

  "Wracają aniołki Kaczyńskiego" - no, to biorąc pod uwagę jurność Prezesa, z której jest szeroko znany - będzie się teraz w PiSie działo! Wino, kobiety i śpiew - na okrągło!

  A Berlusconi ze swoim bunga bunga niech się schowa, staruch jeden.

 • p4-s

  Oceniono 174 razy 116

  Anioły botoksowe wracają do gry. Gdyby im tak jeszcze nie żałowali botoksu w przestrzeń pomiędzy uszami. Oj, wiadro to mało...

 • p4-s

  Oceniono 152 razy 94

  Aniołki Charliego miały swoją widownię, w przypadku Aniołków Warchoła RP można jedynie spodziewać się wielkiego buuuuuuuuuuu.
  Aniołki... potomstwo Anioła z Alternatywy 4...

 • paw.ile

  Oceniono 143 razy 91

  Zostały prezesowi tylko te, którym nic innego nie wyszło. Nie załapały się na przykład do spektaklu "Pożar w burdelu"

 • lonelyboy1989

  Oceniono 123 razy 87

  Przy takich ustach młodych działaczek PiS nie dziwię się, że Prezes z rozmysłem utrzymuje stan kawalerski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje