Tusk: "Nieodpowiedzialny szczeniak lub przestępca". Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe

25.06.2013 17:06
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- W związku z fałszywymi alarmami bombowymi zatrzymano jedną osobę; niewykluczone są kolejne zatrzymania - poinformował szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Policja dodała, że zatrzymano mężczyznę w Chrzanowie.
Podczas konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powiedział: - Nie mogę udzielić informacji co do tożsamości zatrzymanego. Na to premier Donald Tusk: - Możesz za to powiedzieć, że wydaje się antypatyczny.

Podejrzany z Chrzanowa

Jak dodał rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski mężczyzna został zatrzymany we własnym mieszkaniu w Chrzanowie w Małopolsce. - Na razie typujemy, że to on może stać za dzisiejszym zamieszaniem, natomiast jeszcze musimy go przesłuchać, wykonać wiele innych czynności, żeby wiedzieć z większą pewnością - dodał rzecznik. Podkreślił, że "zatrzymanie było możliwe dzięki olbrzymiej pracy analitycznej policjantów".

- Możemy spodziewać się w tej sprawie dalszych zatrzymań - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz. - Przestępcy posługiwali się dość wyrafinowanymi technikami zacierania śladów. Miejmy nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzimy. Nie mogę udzielić informacji co do tożsamości zatrzymanego, ani szerszych informacji odnośnie całej grupy - dodał.

Według ministra sprawdzane są obecnie serwery. - Prosimy o pomoc niektórych partnerów zagranicznych. Dotyczy to serwerów w USA, Francji, Niemczech, skąd przysłano te informacje do Polski. Bardzo ostrożnie można powiedzieć, że jesteśmy na dobrym tropie. To pierwsze zatrzymanie, mamy nadzieję, będzie dobrym początkiem dalszych czynności. Mam nadzieję, że w ciągu trzech dni sprawa się wyjaśni - poinformował Sienkiewicz.

Minister powiedział, że jest także pod wrażeniem determinacji policji. - Zarówno jeśli chodzi system organizacji w sytuacji, kiedy wydawało się, że mamy do czynienia z bardzo poważnym zagrożeniem. Pochwalił też możliwości przeszukiwania zasobów i zdolności docierania do osób wytypowanych jako podejrzane.

Premier: To nieodpowiedzialny szczeniak

W sprawie fałszywych alarmów wypowiedział się też Donald Tusk. - Jesteście państwo, jak i my, żywym dowodem na to, że kraj nie został sparaliżowany. Nie przesadzajmy. To jest bardzo przykra sytuacja dla instytucji, które są powiadamiane, że jest tam bomba. Jest bardzo ważne, by służby, które odpowiadają za dane placówki, same podejmowały decyzje ws. ewentualnej ewakuacji. My z ministrem Sienkiewiczem wiemy, że prawdopodobieństwo, że za takimi e-mailami idą realne zagrożenia, jest minimalne - powiedział premier.

Premier nazwał zatrzymanego "nieodpowiedzialnym szczeniakiem, albo przestępcą". - Czasami osoba niepoczytalna stwarza taki stan zagrożenia. Trzeba umieć z tym żyć, ale też działać szybko. Najskuteczniejszą bronią przed takimi sytuacjami jest wysokość i nieuchronność kary. Niezależnie od intencji, jeżeli ta osoba jest zdrowa psychicznie, powinna siedzieć w pudle i jestem przekonany, że w tym przypadku tak będzie - dodał Tusk.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o działaniach policji ws. fałszywych alarmów? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!Zobacz także
Komentarze (356)
Tusk: "Nieodpowiedzialny szczeniak lub przestępca". Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe
Zaloguj się
 • katerina404

  0

  A może by Pan Tusk zajął się menda KOKOTEM, tzw "prawikiem z Lublińca",, którego nawet tam maja dość i który wkopał tego człowieka?

 • belferski

  Oceniono 1 raz 1

  Może to RAŚista?

 • yarrrr

  Oceniono 1 raz -1

  Już nie mogę patrzeć na ten zakłamany pysk. A go kiedyś lubiłem, i głosowałem.

  Seria maili o rzekomych bombach zbiegła się idealnie w czasie z nową ustawą o cyberprzestrzeni.

 • ulebyk

  0

  A przestępca czyli brat Michnika dalej bezkarny?

 • plumgazeta

  0

  Dlaczego premier ma wytrzeszczone oczy?
  Obecność na tęczówce licznych pierścieni, to świadectwo nienajlepszego stanu nerwów ludzie o oczach w kolorze niebieskim często cierpią na przekwaszenia organizmu i mogą chorować na wrzody żołądka i dwunastnicy, reumatyzm, artretyzm, a także choroby tarczycy, nerek, układu oddechowego oraz alergie.
  Pierścienie tworzą się, gdy w następstwie przewlekłego stresu i towarzyszącego mu rozszerzenia źrenic, powierzchnia tęczówki ulega sfałdowaniu. Gdy stan nerwów się poprawia, powierzchnia tęczówki ulega wygładzeniu i pierścienie znikają.

 • plumgazeta

  0

  Dobrze , że nie było okrzyku Allach jest wielki, bo zaczęli by siać na lewo i prawo z kałachów.
  Na kiedy zaplanowano pożar na Wiejskiej?

 • plumgazeta

  0

  Jaka były możliwości podłożenia bomb w 22 miejscach?
  Czy gdyby ktoś zadzwonił, że bomba jest pod całą Polską, Pan Tusk ewakuował by wszystkich?
  Jeśli jest taki plan to chciałbym znać miejsce swojego przesiedlenia.
  Czy to będzie Madagaskar czy może Kazachstan.

 • ola9678

  0

  A już myślałam,że ten pan na zdjęciu to winowajca!!!
  Wczoraj prawie uwierzyłam-dziś juz nie. Ale szopka-szkoda tylko że narażaliście życie i zdrowie
  tych najsłabszych. Dobra byla zabawa? Słupki w gorę???

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Czy on mówi o sobie. (szczeniak czy przestępca)
  Alarm w Polsce trwa.
  Ewakuowano ponad 2 mln ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje