Jirzi Rusnok nowym premierem Czech

25.06.2013 15:26
Politycy rządzącej do niedawna ODS

Politycy rządzącej do niedawna ODS (Fot. DAVID W CERNY REUTERS)

Prezydent Czech Milosz Zeman mianował ekonomistę Jirziego Rusnoka na stanowisko nowego premiera. Pokieruje on rządem ekspertów.
Rusnok był socjaldemokratycznym ministrem finansów w latach 2001-2002 i przemysłu w latach 2002-2003.

Zeman wyraził zadowolenie, że Rusnok przyjął "ofertę w tak trudnym czasie". - Szanuję pana jako wybitnego fachowca. Pańska nominacja jest gwarancją tego, że w rzeczywistości będzie to rząd fachowców. Jednym z najważniejszym zadań będzie przygotowanie projektu ustawy budżetowej - oświadczył prezydent Rusnok i wyraził nadzieję, że nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania.

Czeski premier Petr Neczas złożył tydzień temu na Praskim Zamku rezygnację z urzędu na ręce prezydenta Milosza Zemana. Ustąpienie szefa rządu jest konsekwencją ujawnionej w ubiegłym tygodniu rozległej afery korupcyjnej na najwyższych szczeblach władzy.

Zobacz także
Komentarze (16)
Jirzi Rusnok nowym premierem Czech
Zaloguj się
 • tytanowa_mrowka

  0

  U nas się to nie przyjmie.

 • slavko2

  Oceniono 12 razy 10

  czy zauwazyliscie jak ta czeska elita jest ubrana ? :) ten ktory przemawia to byl kandydat na premiera:)

 • belzebub1001

  Oceniono 13 razy 5

  Boze spowoduj aby Polacy zaczeli produkowac wlasny samochod, nawet pod nadzorem Niemcow, bo nasi "psorkowie" sa zbyt glupi! Spowodoj aby Polska nie slynela tylko gorzala i kielbasa oraz bezgraniczna glupota! Przeciez mamy Krolowa Polski i Krola Polski, twoich "poddanych", a nic nam nie wychodzi!

 • prawyczerwcowy

  Oceniono 25 razy -15

  Czechy są najbardziej zlaicyzowanym państwem w Europie! Czechy są jednym z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie (3 miejsce)! Inteligentni inaczej powiedzą, że jest tam za mały odsetek ateistów (ok. 65 %) i lekarstwem jest powiększenie tego odsetka do 100%

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  A pamietacie jk prezydentami USA byli Klinton i Busz?

 • pejsvidkova88

  Oceniono 11 razy 3

  Moze nie powinismy zbyt duzo wymagac, biorac pod uwage ilosc bledow jezykowych w Gazecie, jednak oczy mnie bola.... zasady odmiany oraz translacji nazwisk czeskich na Polski, mozna z latwoscia znalezc w internecie, wiec prosze prosze robcie to porzadnie, a jesli potrzebna wam konsultacja, pomoc w tlumaczeniu, z checia to zrobie dla was za darmo, mozecie sie ze mna skontaktowac, bo patrzec nie moge!!!!!!!!

 • unnabujp

  Oceniono 11 razy 9

  Nasi Bracia Slowianie z poludnia nie maja specjalnego szczescia do premierow, jakis czas temu Topolanek, z gotowym do akcji "topolankiem" w towarzystwie nagich dziewczyn zostal sfotografowany w rezydencji S. Berlusconiego.

 • 31.februarius

  Oceniono 17 razy 15

  "Jednym z najważniejszym zadań będzie przygotowanie projektu ustawy budżetowej - oświadczył prezydent Rusnok"

  To jak, Jirzi ma teraz dwie fuchy naraz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje