List gończy za sprawcą ataku z maczetą

Sid
25.06.2013 11:20
Krakowska prokuratura rozesłała list gończy za 22-letnim Wojciechem Lesiakiem z Krakowa. To on jest podejrzany o atak maczetą na mężczyznę przy ul. Żywieckiej kilkanaście dni temu.
Prokuratura chce Lesiakowi (pseudonim Wojtas) postawić zarzut zabójstwa. 23-latek, któremu poszukiwany odciął maczetą rękę, zmarł wskutek wykrwawienia. Wojciech Lesiak zbiegł, ukrywa się przed policją. We wtorek krakowski sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego po jego ewentualnym zatrzymaniu. Prokuratura wzywa osoby, które mogą znać miejsce pobytu poszukiwanego, o zawiadomienie najbliższej jednostki policji lub prokuratora. Jednocześnie ostrzega, że za ukrywanie osoby poszukiwanej lub dopomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Śledczy gwarantują też anonimowość osobie, która przekaże informacje o miejscu pobytu Wojciecha Lesiaka.

Zobacz także
Komentarze (221)
Zaloguj się
 • 7eki

  Oceniono 611 razy 587

  Wysłać na przymusowe roboty do kopalni, w jakieś podziemia do konca życia. Stawka 1 zł za godzinę, po 15 godzin dziennie. Za jedzenie płaci sobie sam. Sprawić mu lokum o standardzie zbliżonym do karceru. Od razu odechce się takim zgrywać chojraka.

 • mederith

  Oceniono 326 razy 310

  Z facjaty wyglada jak troglodyta, a takim najlepiej pasuja pasiaki i Łopata do kopania rowow przez 50lat, i niech kopie do emerytury, chocby taka Mierzeje Wislana.

 • jerzysm42

  Oceniono 320 razy 304

  Bardzo humanitarne postępowanie prokuratorów. Dali bandziorowi dodatkowy tydzień na ukrycie się.

 • fakiba

  Oceniono 188 razy 180

  Ale się pośpieszyli z tym nakazem teraz pewnie będą go szukać po całym świecie

 • kacperdc

  Oceniono 147 razy 131

  Łady ten Wojtuś, kiedyś był małym dzidziusiem a dziś lata z maczetą i ręce obcina.

 • sniezka55

  Oceniono 135 razy 129

  Pasuje do maczugi , maczety i innych narzędzi do przekonywania w sposób prymitywny. Niektórzy naprawdę cofnęli się w rozwoju.

 • ankhar

  Oceniono 152 razy 98

  "Gwarantują anonimowość" - taaa, jasne. A na drugi dzień koledzy bandziora wpadną z odwiedzinami, aby pogadać dlaczego donoszenie jest niezdrowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje