Sekielski: Pan prokurator niech sobie na czole wytatuuje swastykę. Będzie szczęśliwym człowiekiem

Tomasz Sekielski w Poranku Radia TOK FM

Tomasz Sekielski w Poranku Radia TOK FM (Fot. Tokfm.pl)

Białostocka prokuratura uznała, że malowanie swastyk na murach nie jest propagowaniem faszyzmu. Śledczy stwierdzili, że swastyka jest w Azji symbolem szczęścia i pomyślności. - Panu prokuratorowi można poradzić, żeby sobie na czole wytatuował swastykę. Będzie szczęśliwym człowiekiem - skomentował w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski.
Białostocka prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. swastyki namalowanej na budynku transformatora. "(...) Należy sięgnąć do znaczenia symbolu swastyki. Nazwa swastyka pochodzi z sanskrytu i oznacza przynoszący szczęście. (...) Przenosząc powyższe rozważania na kanwę przedmiotowej sprawy, nie sposób dostrzec w zamalowanym znaku przedstawiającym swastykę propagowania faszystowskiego ustroju państwa" - orzekł w uzasadnieniu decyzji prokurator Dawid Roszkowski.

- Panu prokuratorowi można poradzić, żeby sobie na czole wytatuował swastykę. Będzie szczęśliwym człowiekiem - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski.

"Swastyki to znak szczęścia? Kompletny odlot"

Sprawą zainteresował się prokurator generalny. - Ta decyzja i jej uzasadnienie są skandaliczne i zostaną niezwłocznie uchylone, a dochodzenie w sprawie swastyki wszczęte - poinformował wczoraj Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej. - I bardzo dobrze, może wreszcie prokuratura w Białymstoku zajmie się czymś konkretnym - dodał Sekielski.

Sekielski przypomniał, że reporter z jego programu telewizyjnego usłyszał niedawno prokuratorskie zarzuty. - Podał się za uchodźcę i dostał się do ośrodka dla uchodźców w Białymstoku. Nagrał, co tam się dzieje, jakie są warunki - wyjaśniał dziennikarz. - Prokuratura oskarża go o fałszowanie dokumentów, oszukanie policji i tym podobne rzeczy. Jak widać, gdy dziennikarz w interesie publicznym próbuje pokazać nieprawidłowości, to popełnia przestępstwo. Można jednak sobie malować swastyki, bo to dla białostockiej prokuratury znak szczęścia. Kompletny odlot - skwitował Sekielski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
 • Dwa oblicza ksenofobii. W Białymstoku uczą, jak się ich pozbyć
Komentarze (63)
Sekielski: Pan prokurator niech sobie na czole wytatuuje swastykę. Będzie szczęśliwym człowiekiem
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  A co Sekielski radziłby wytatuować wychwalającym bandyte UBeka Baumana albo braciszka Adasia Michnika?

 • wuem43

  0

  Idiota, ale szczęśliwy bo swastyk ci u nas coraz więcej.

 • kararaka

  Oceniono 2 razy 2

  W sowieckich łagrach masowej zagłady pod znakiem czerwonej gwiazdy i sierpa i młota ginęły i okrutnie cierpiały nieprzeliczone rzesze naszych rodaków w nieludzki sposób tam deportowanych i wciąż ze zgrozą dostrzegam w naszym kraju w publicznych miejscach właśnie te ziejące grozą totalitarne symbole. Czas przemówić do rozumu tym młotom którzy afiszują się z sierpem i młotem.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 3 razy 3

  Choroba psychiczna
  Gościa dotyka,
  Skoro mu szczęście
  Przynosi swastyka.

 • endrju-kowal

  Oceniono 4 razy 2

  Ktoś zapomniał, że Polska nie leży w Azji. Przynajmniej z geograficznego punktu widzenia.

 • romek4805

  Oceniono 3 razy 1

  a może pan prokurator ma te szczęście w genach i tacy ludzie w kraju gdzie ci spod sfastyki wymordowali prawie jedną czwartą narodu są prokuratorami i posiadają imunitet i morze decydować o podjęciu śledztwa lub o umorzeniu pan prokurator jest jeszcze osadzony przez Ziobrę niedouczonego prawnika brak u niego aplikacji !!!!!!!panie generalny co ten prokurator jeszcze tam robi jego powinno się osądzić i posadzić bo prawo obowiązuje wszystkich.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 0

  Dech zapiera, że nasze władze nie widzą zła w swastyce! Nawet we Włoszech, kraju ongiś faszystowskim, swastyki są usuwane na polecenie obywateli i cudzoziemców. Ja sam, a Ardea koło Rzymu, kazałem proboszczowi włoskiemu usunąć swastykę z obrębu kościoła! Po prostu uważałem, że obraza tak mnie, jak i Włochów!

 • george1955

  Oceniono 3 razy -3

  pan prokurator reprezentuje interesy Herr Tuska,wiec nic sie nie stalo.Po co ten Sekielski biadoli,ja osobiscie zawdzieczam panu Hitlerowi to ze jestem na swiecie za co jestem mu doglebnie wdzieczny

 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 4 razy 2

  # Jak może być - normalnie, jak takie osoby są zatrudniane na stanowiskach prokuratorskich ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje