Oficjalny sondaż: Większość młodych Białorusinów jest szczęśliwa

24.06.2013 19:06
Białorusini

Białorusini (Fot. Grzegorz Dabrowski/AG)

Zdecydowana większość młodych Białorusinów i Białorusinek deklaruje, że są szczęśliwi. Tak wynika z sondażu głównego urzędu statystycznego Białorusi Biełstat.
90,2 proc. mężczyzn i 95,5 proc. kobiet w wieku od 15 do 24 lat zadeklarowało, że są całkowicie lub stosunkowo szczęśliwi. 65,5 proc. mężczyzn i 65,4 proc. kobiet zadeklarowało też, że są zadowoleni z życia.

Jak informuje Biełstat na swojej stronie internetowej, zanotowano wysoki stopień zadowolenia wśród młodych ze swoich przyjaźni (95,8 proc. mężczyzn i 95,5 proc. kobiet), stosunku otoczenia (94,1 i 94,6 proc.), swojego wyglądu zewnętrznego (94,9 i 94 proc.), życia rodzinnego, wykształcenia, stanu zdrowia oraz miejsca zamieszkania.

Nieco mniej osób było zadowolonych ze swoich dochodów (67,1 i 64,4 proc.) oraz z pracy (79,7 i 81,4 proc.). 46 proc. mężczyzn i 56 proc. kobiet oceniło, że w ciągu ostatniego roku w ich życiu zaszła pozytywna zmiana. Zmiany takiej w nadchodzącym roku spodziewało się 80,9 proc. mężczyzn i 85,6 proc. kobiet. Sondaż przeprowadzono w 2012 r.

Zobacz także
Komentarze (35)
Oficjalny sondaż: Większość młodych Białorusinów jest szczęśliwa
Zaloguj się
 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 2 razy 0

  "90,2 proc. mężczyzn i 95,5 proc. kobiet w wieku od 15 do 24 lat zadeklarowało, że są całkowicie lub stosunkowo szczęśliwi. 65,5 proc. mężczyzn i 65,4 proc. kobiet zadeklarowało też, że są zadowoleni z życia."

  Pewnie Lukaszenko oglosi, jak przy okazji wyborow prezydenckich, ze owszem, sfalszowal wyniki bo... wynik byl zbyt azjatycki (znaczy go obnizyl by Europa uwierzyla!!!)

  Swoja droga kraj, w ktorym dziala rodzimy przemysl, zlikwidowana zostala mafia (ukrainska, rosyjska i miejscowa), dziala system emerytalny, jasne sa zasady podatkowe i nie rzadzi jakas banda wsiowych debili zwanych parlamentem z Wiejskiej wyglada o wiele sensowniej niz ta cala gowniana tzw. "demokracja", w ktorej wnioski referendalne mozna olac, obiecac mozna kazda bzdure bez pokrycia i robic przekrety na czym tylko sie da, chocby na smieciach.
  __________________________

  Zadnych kaczorow, zadnych donaldow!

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 3 razy 1

  I sie nie dziwie, tam w telewizji nie ma głupich programów.

 • stanimager

  Oceniono 2 razy 0

  To ci najbardziej szczęśliwi nie sa zadowoleni z życia ? :) . Ciekawa kategoria. Życie jest shit ale jak się napije to jestem szczęśliwy.
  A jak było za Sowietów ? 110 procent szczęśliwych ?

 • supertlumacz

  Oceniono 14 razy 4

  Po co ośmieszacie się głupimi komentarzami?
  Nie znacie języków obcych, zwłaszcza rosyjskiego, nie byliście na Białorusi.
  Ignoranci z PAP opublikowali sondaż oficjalnej białoruskiej instytucji statystycznej , głównego urzędu statystycznego Białorusi Biełstat., odpowiednika GUS, i Cebos w jednym, w nadziei ośmieszenia Białorusi bo zebrane dane wydawały im się nierealistycznie optymistyczne, a przez to fałszywe.

  Tymczasem relacje niezależnych obserwatorów są zbieżne z danymi Biełsatu. Statystyki ONZ dotyczące Białorusi są jeszcze bardziej zaskakujące (najwyższy odsetek zdrowych drzew w Europie, a w Polsce najniższy) , a już ukrywane przed Polakami systematyczne PONIŻANIE USA PRZEZ LUKASZENKĘ na arenie międzynarodowej wręcz nie mieści się w polskich głowinach.

  Powiedzcie szczerze, kto przed moim komentarzem wiedział, że personel ambasady USA w Mińsku był okresowo redukowany na żądanie białoruskiego MSZ do 3 (trzech) osób?

 • slowianska_dusza

  Oceniono 5 razy -1

  Smutna prawda polega na tym, że w państwach takich jak: Białoruś, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, itd. więcej było demokracji za komuny niż teraz. Za komuny bowiem komitet partii rządził i jak mu nie odpowiadał aktualny I sekretarz, to go wyrzucał. Tak było np. z Chruszczowem. Obecne reżimy w tych krajach są typu monarchii absolutnej. Nie ma mowy, żeby ktoś spoza grupy aktualnie rządzącej przejął władzę.

 • 99makabra1977

  Oceniono 3 razy -1

  U nas rydzyk też uszczęśliwił ok. 3 miliony. Tylko że wyznawcy rydzyka zapomnieli, że są katolikami i będą się tłumaczyć za przynależność do sekty.

 • kararaka

  Oceniono 7 razy -1

  Nie trzeba szczęśliwców szukać na Białorusi, czy w Korei tzw. ludowej, bo i w Polsce za panowania nieudacznego peło wszystkie lemingi tryskają szczęściem i radością i biją brawo Tuskowi za jego nieudolność aż im ręce puchną.

 • sniezka55

  Oceniono 6 razy 0

  Mieszkańcy Korei Północnej też są szczęśliwi. Nieszczęśliwi są tylko w chwili śmierci przywódcy.

 • wasserski

  Oceniono 7 razy 1

  tussku do pięt nie dorósł ALEKSADROWI ,TAM MŁODZI NIE ARBAJTUJĄ NA ŚMIECIÓWKAC
  POdziękujmy bolkowi za styropianowy dobrobyt , 3RP PO 89 utuczyła sektę KrK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje