Silvio Berlusconi skazany na 7 lat w więzieniu. Będzie apelacja

24.06.2013 17:32
Silvio Berlusconi skazany. 7 lat w więzieniu

Silvio Berlusconi skazany. 7 lat w więzieniu (Fot. Luca Bruno ASSOCIATED PRESS)

Włoski sąd skazał byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego na siedem lat więzienia oraz dożywotni zakaz sprawowania urzędów za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.
Sprawa dotyczy rozwiązłych przyjęć w jego rezydencji znanych jako bunga bunga. Byłego szefa rządu nie było w sądzie w chwili ogłoszenia wyroku. Sędzia zadecydował o karze wyższej niż ta, o którą wnioskował prokurator (wnioskował o 6 lat więzienia).

Sąd uznał, że 76-letni były premier płacił za seks nastoletniej tancerce Karimie El Mahroug, lepiej znanej jako Ruby. Polityk nie trafi do więzienia dopóki nie zostanie rozpatrzona apelacja. Proces w sprawie Ruby, nieletniej uczestniczki przyjęć w rezydencji byłego szefa rządu, rozpoczął się w 2011 roku. W ciągu 27 miesięcy odbyło się 50 rozpraw; prawie wszystkie bez jego udziału. Berlusconi długo podważał kompetencje mediolańskiego sądu argumentując, że powinien stanąć przed specjalnym trybunałem ministrów, gdyż sprawa dotyczy czasu, gdy był premierem. Jego wniosek o zmianę sądu został odrzucony.

Sprawa wypłynęła przypadkiem

Skandal wybuchł przypadkowo 27 maja 2010 roku na posterunku policji w Mediolanie. W nocy trafiła tam pod zarzutem kradzieży 3 tysięcy euro na szkodę współlokatorki nieletnia córka imigrantów z Maroka Karima el Mahroug, znana pod pseudonimem Ruby Złodziejka Serc. Po ucieczce z domu rodzinnego na Sycylii w wieku 16 lat zamieszkała w Mediolanie i była tancerką w klubach.

Policjanci zdecydowani byli odesłać ją do ośrodka dla nieletnich. Jednak na posterunek zadzwonił nieoczekiwanie Pietro Ostuni, szef gabinetu premiera Silvio Berlusconiego, przebywającego wtedy z wizytą w Paryżu, mówiąc w jego imieniu, że zatrzymaną nastolatkę należy zwolnić, ponieważ jest to krewna ówczesnego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Berlusconi poprzez swego współpracownika argumentował, że należy uniknąć "incydentu dyplomatycznego" na linii Rzym-Kair. Policjantów szef gabinetu poinformował, że po Karimę przyjdzie radna regionu Lombardia Nicole Minetti. To ona podjęła się opieki nad dziewczyną, mimo że sędzia do spraw nieletnich podjęła wcześniej decyzję o tym, że pozostanie ona na komendzie policji w oczekiwaniu na umieszczenie jej rano w zakładzie poprawczym i choć ustalono, że Karimy nie łączy nic z rodziną Mubaraka.

Berlusconi: "To były eleganckie kolacje, połączone z tańcami i burleską"

To, co się stało tamtej nocy na policji, prokurator Ilda Boccassini nazwała potem "atakiem" na niezawisłe decyzje wymiaru sprawiedliwości. Wkrótce okazało się, że Ruby była uczestniczką rozpustnych przyjęć w rezydencji Berlusconiego w Arcore koło Mediolanu. W zabawach tych udział brało wiele młodych kobiet, sprowadzanych między innymi przez prawną opiekunkę Ruby, Nicole Minetti.

Prokuratura, która wszczęła dochodzenie, złożyła wniosek o natychmiastowe postawienie premiera przed sądem stawiając mu zarzuty korzystania z prostytucji nieletnich. Śledczy stwierdzili, że w domu urzędującego wtedy szefa rządu dochodziło regularnie do prostytucji, a miała się jej dopuszczać także nieletnia Ruby.

Berlusconi otrzymał też obciążony groźbą wyższej kary zarzut nadużycia władzy. Za takie przestępstwo uznano nocny telefon na posterunek i doprowadzenie do zwolnienia podejrzanej o kradzież nieletniej. Kolejne miesiące przyniosły ujawniane przez prasę niekiedy szokujące szczegóły zabaw w posiadłości w Arcore, opisywanych wręcz jako seksualne orgie. Młode kobiety - łącznie doliczono się ich około 30 - wychodziły stamtąd z kopertami z pieniędzmi. Otrzymywała je również Ruby. - To były eleganckie kolacje, połączone z tańcami i burleską - zapewniał Berlusconi i jego obrona.

Zobacz także
Komentarze (88)
Silvio Berlusconi skazany na 7 lat w więzieniu. Będzie apelacja
Zaloguj się
 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 1 raz 1

  Izrael jest oczywistym zaprzeczeniem wszelkich zasad multikuturalizmu. Ogólnie mówiąc, Multikulturalizm jest zjawisko socjologiczno-kulturowe, w krajach zamieszkiwanych przez różne etnicznie, religijnie, kulturowo grupy ludności. Nurt badań nad społeczeństwami wielokulturowymi, akcentujący równorzędność kultur. Tyle ze źródeł propagandy. W praktyce wygląda to tak. Multikulturalizm to wymieszanie odmiennych kultur, ras i religii - socjalna integracja, w której nie ma miejsca na odrębność narodową czy patriotyzm. Mieszkańców Izraela multikulturalizm nie obowiązuje! Nikt nie nawołuje, aby mieszkańcy Izrael powrócili do państw, z których wyemigrowali do Palestyny i starali się zintegrować na zasadach multikulturalizmu z mieszkańcami państw, które ich przygarnęły. Dla Izraela istnieje tak narodowa duma, jak i skrajny fanatyzm religijno-patriotyczny, którego odmawia się wszystkim innym narodom! Mało tego... przeciętny obywatel nie wykazujący się wyraźnym oraz doskonale udokumentowanym pochodzeniem żydowskim nie ma szansy na otrzymanie obywatelstwa izraelskiego a nawet pobytu stałego w Izraelu. Pomimo poparcia dla egzystencji Izraela, niewielu zamieszkuje teren Palestyny i groźba wojny nie jest tutaj czynnikiem wstrzymującym domniemany powrót do Ziemi Obiecanej

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 1 raz 1

  Powinien wyjechać do Rosji z całym majatkiem.

 • kibic_rudego

  0

  pedofile z Watykanu zemścili się na Boskim Sylvio

 • drugiwojwa

  Oceniono 4 razy 2

  Uważam, że wreszcie sprawiedliwość zwyciężyła. Szkoda że tak późno.
  Niektórzy uważają że jak mają forsę to są ponad sprawiedliwością. Niestety prawo to nie zawsze znaczy sprawiedliwość.
  Demoralizacja młodego pokolenia przez starych bogaczy jest obrzydliwa. Wszystkiego nie da się kupić.
  Tu nie chodzi o jakieś kościelne czy religijne prawa tylko o normalne zasady społeczne.
  Prostytucja w wydaniu nieletnim powinna być surowo karana. .

 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  To bunga bunga we Włoszech jest nielegalne ?

 • doomsday

  Oceniono 2 razy 2

  Nie przepadam za telewizją Mediaset, którrej właścicielem jest Berlusconi. Każdy program, to rozebrane panienki . Po pewnym czasie zaczyna to brzydzić wszystkich chyba, poza zboczeńcami.
  W tej jednak sprawie w sądzie nie pokazano ani jednego dowodu na to, że seks miał rzeczywiście miejsce.
  Sam wiek Berlusconiego o tym może śwadczyć. Z facetów po 70-tce może jedne na stu, ale i tak tylko raz w tygodniu, po warunkiem, że popije vajagrą.
  Berlusconi naraził się grupie Bildenberga , Korporacjom i Masonerii, kiedy jako premier zaczął przebąkiwać o wyjściu Włoch ze strefy Euro i UE wogle . Wtedy bardzo szybko go zdymisjonowano. Potem dopiero zaczęły się Sądy na ostro, które wiele razy publicznie obraził . Kilka miesięcy temu na przykład powiedział, że Włoskie Sądownictwo jest gorsze, bardziej zdegenerowane i skorumpowane niż Włoska Mafia w całości i pod każdym względem. Z wszystkich przesłuchiwanych dziewcząt , które brały udział w tych party "bunga, bunga" ani jedna nie zeznała, że miałe seks z Berlusconim, lub kimkolwiek na tych przyjęciach. Oczywiście najgłośniejsze są wypowiedzi pięknej Ruby, która nigdy nie dała się zaskoczyć prokuratorom i sędziom i bardzo konsekwentnie broniła Berlusconiego do końca sprawy w sądzie.

  Tymczasem z włoskiego więzienia po 15 latach ma zostać zwolniona jutro Katarzyna Mirosława i jej brat Zbigniew Drożdzik . Ona siedziała za zlecenie morderstwa na swoim kochanku Carlo Mazza , a brat za wykonanie tego zlecenia. Chodziło o polisę ubezpieczeniową na życie za million dolarów. Mogą się znać z podwórka z Donaldem Tuskiem, są z Gdańska.

 • sniezka55

  Oceniono 1 raz -1

  Berlusconi zapisał się na długo na kartach historii , jako szef rządu i nierządu. Nie wiem tylko w czym był lepszy.

 • jan3211

  Oceniono 2 razy 0

  Kur---a , k--wie łba nie urwie . To jest kumpel elit polskich i europejskich . Jemu się nic nie stanie.
  Oni dają przykład młodym ludziom Europy .

 • zdrufko

  Oceniono 2 razy 0

  takie ładne zęby w więźniu mogą się przydać :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje