RPO: Argumentacja Seremeta nie rozwiała moich wątpliwości ws. Blidy

24.06.2013 15:16
Prof. Irena Lipowicz - rzecznik praw obywatelskich

Prof. Irena Lipowicz - rzecznik praw obywatelskich (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Argumentacja prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta nie dała podstaw do wyjaśnienia moich wątpliwości oraz zmiany stanowiska w sprawie śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy - powiedziała rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz.
RPO: Argumentacja Seremeta nie rozwiała moich wątpliwości ws. Blidy

- Podtrzymuje w pełni moje wątpliwości co do tego, że relacje między prokuratorami i najwyższymi rangą funkcjonariuszami ABW były tego rodzaju, że budziły wątpliwości co do bezstronności prokuratury w sprawie przeciwko Blidzie - oceniła Lipowicz.

"Zarzuty RPO - nieuprawnione"

RPO podczas briefingu odniosła się w ten sposób do stanowiska Prokuratury Generalnej. W końcu maja prokurator generalny Andrzej Seremet skierował do Lipowicz pismo, w którym odniósł się do zastrzeżeń i wątpliwości zgłoszonych Prokuraturze Generalnej przez RPO w związku ze śledztwami prowadzonymi po śmierci Blidy. Seremet uznał wtedy, że śledztwa były rzetelne, a zarzuty RPO - nieuprawnione.

- Jestem całkowicie pewna mojej argumentacji i bardzo byłabym zadowolona z opublikowania białej księgi, bo wtedy cała opinia publiczna mogłaby zobaczyć szczegółowe elementy - podkreśliła RPO.

Biała księga sprawy

Briefing RPO odbył się jeszcze przed zamieszczeniem, w poniedziałek po południu, na stronie internetowej PG zapowiadanej przez Seremeta tzw. białej księgi sprawy, czyli obszernego zbioru dokumentów dotyczących zakończonych postępowań karnych prowadzonych przez prokuratury i odnoszących się do okoliczności tragicznej śmierci Barbary Blidy.

Lipowicz dodała, że zwracała się do Seremeta o spowodowanie zbadania akt postępowań prowadzonych ws. Blidy w trybie zwierzchniego nadzoru służbowego. - Z otrzymanej przeze mnie odpowiedzi nie wynika, aby pan prokurator podjął działania w tym zakresie - zaznaczyła.

Zobacz także
Komentarze (47)
Zaloguj się
 • sir_fred

  Oceniono 88 razy 72

  Zagadek tam nie ma, z wyjątkiem takich trywialnych:
  - jak Blida po śmierci wytarła odciski palców z pistoletu?
  - jak udało jej się podmienić kurtkę funkcjonariuszki?

 • gregoson

  Oceniono 79 razy 69

  Kto wytarł odciski palców z broni, z której zginęła Barbara Blida? Kto zamienił kurtę funkcjonariuszki pilnującej Barbarę Blidę? Gdzie jest kurtka, którą funkcjonariuszka miała w chwili strzału? Kogo chronicie gnidy? Koto ma na was takie haki, że boicie się pierdnąć? Ta banda przestraszyła was likwidacją Papały tak bardzo, że dostajecie paraliżu? Jak to możliwe, że ginie Komendant Główny Policji i nie możecie znaleźć winnego, a kombinujecie, że kropnął go złodziej samochodowy, który chciał ukraść Daewoo i akurat trafił na generała Policji? Komu wy chcecie wciskać takie kity? Chroniąc bandytów sami się nimi stajecie i prędzej czy później odpowiecie za to.

 • jamj

  Oceniono 81 razy 63

  Prokurator Seremet, jako nominat PiS-owski, nie może mieć innego zdania niż jego mocodawca.

 • tp70

  Oceniono 55 razy 41

  Seremet to nominant PISu.
  CZY WSZYSTKO JASNE????

 • bog43

  Oceniono 43 razy 39

  Przecie każdy wie , że prokuratury nie trzeba sprawdzać bo pracują tam same aniołki , które też każdy wie , że są nieomylne , bezstronne , wszechstronne jednym słowem kwiat elito elit ,pomazańcy boży . Pan Seremet pomazaniec samego Lecha Wielkiego nie może być omylny . Takie czasy !!!

 • wincentio

  Oceniono 49 razy 37

  wszystko od dawna wiadomo do krytyki uprawnione tylko katosolidaruchy

 • pgar

  Oceniono 37 razy 35

  Całe to pseudoprawnicze srodowisko jest dokladnie zblatowane z soba i sluzbami. W koncu jest o co sie bic. Dozywotnie pasozytowanie (apanaze) na koszt podatnika wyraznie oslabiaja dzialanie reszetk sumienia. A gdy nie ma zwyklego profesjonalizmu, robia sie pasztety jak wyzej. Zalosne ze p. Seremet niedowidzi na sedziowskie oko (to nie Temida ....czyli bezstronnosc, raczej cos na odwrot- sami swoi).

 • tp70

  Oceniono 39 razy 25

  Do bardzouparty

  Jeżeli życie ludzkie "to w rzeczywistości drobiazg" to jesteś skończonym sukin.......nem.
  Piepszony rydzykowy moher !!!!!!!!!!!

 • szary-polak

  Oceniono 10 razy 8

  B.Blida została zamordowana...Kaczyński zlecił, Ziobro wykonał...
  Seremet został prokuratorem generalnym, z poręczenia Kaczyńskich, więc zrozumiałe, że piesek nie będzie gryzł nogawek swoich panów...Do nogi !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje