RPO: Argumentacja Seremeta nie rozwiała moich wątpliwości ws. Blidy

24.06.2013 15:16
Prof. Irena Lipowicz - rzecznik praw obywatelskich

Prof. Irena Lipowicz - rzecznik praw obywatelskich (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Argumentacja prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta nie dała podstaw do wyjaśnienia moich wątpliwości oraz zmiany stanowiska w sprawie śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy - powiedziała rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz.
RPO: Argumentacja Seremeta nie rozwiała moich wątpliwości ws. Blidy

- Podtrzymuje w pełni moje wątpliwości co do tego, że relacje między prokuratorami i najwyższymi rangą funkcjonariuszami ABW były tego rodzaju, że budziły wątpliwości co do bezstronności prokuratury w sprawie przeciwko Blidzie - oceniła Lipowicz.

"Zarzuty RPO - nieuprawnione"

RPO podczas briefingu odniosła się w ten sposób do stanowiska Prokuratury Generalnej. W końcu maja prokurator generalny Andrzej Seremet skierował do Lipowicz pismo, w którym odniósł się do zastrzeżeń i wątpliwości zgłoszonych Prokuraturze Generalnej przez RPO w związku ze śledztwami prowadzonymi po śmierci Blidy. Seremet uznał wtedy, że śledztwa były rzetelne, a zarzuty RPO - nieuprawnione.

- Jestem całkowicie pewna mojej argumentacji i bardzo byłabym zadowolona z opublikowania białej księgi, bo wtedy cała opinia publiczna mogłaby zobaczyć szczegółowe elementy - podkreśliła RPO.

Biała księga sprawy

Briefing RPO odbył się jeszcze przed zamieszczeniem, w poniedziałek po południu, na stronie internetowej PG zapowiadanej przez Seremeta tzw. białej księgi sprawy, czyli obszernego zbioru dokumentów dotyczących zakończonych postępowań karnych prowadzonych przez prokuratury i odnoszących się do okoliczności tragicznej śmierci Barbary Blidy.

Lipowicz dodała, że zwracała się do Seremeta o spowodowanie zbadania akt postępowań prowadzonych ws. Blidy w trybie zwierzchniego nadzoru służbowego. - Z otrzymanej przeze mnie odpowiedzi nie wynika, aby pan prokurator podjął działania w tym zakresie - zaznaczyła.

Zobacz także
Komentarze (47)
RPO: Argumentacja Seremeta nie rozwiała moich wątpliwości ws. Blidy
Zaloguj się
 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy -2

  Lipowicz taka zadowolona bo ona tez robi w bambuko Polaków i żyje na ich koszt przy zbędnym korycie

 • nie-tak

  Oceniono 2 razy 0

  Winnych smirci tej pani powinno postawic sie przed trybunal gdyz sa to znaczace glowy w polskich eltach ktore sa jeszcze bezkarne i piastuja panstwowe stanowiska, spoleczenstwo Polski powinno sie tego domagac gdyz ci przestepcy sa utrzymywani do dzis za pieniadz podatnika.
  www.azraelk.eu/category/barbara-blida/

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 1

  PG jest zakładnikiem. Zamiast rzetelnego śledztwa ,mataczenie służb, zacieranie śladów. Byli odpowiedzialni za powierzone im życie i przesłuchanie pani Minister w związku z rozpętaną nagonką Kaczyńskich a wykonywaną rękami bandziorów z ław rządowych. Wykonali wyrok na niewinnej osobie.

 • miroslawa133

  Oceniono 4 razy 2

  W samobójstwo Blidy może uwierzyć tylko idiota.Pozorując samobójstwo zamknęli szczelnie butelkę ze smrodem, którego sami narobili.

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy 2

  Znalezione...

  krzych.korab

  W sprawie Blidy, Kaczyński, Ziobro i PiS zachowali się jak Kiszczak i PZPR w sprawie Przemyka. I tak samo jak Kiszczak powinni znaleźć się w sądzie.

  Dokładnie !!!

 • norge

  Oceniono 7 razy -5

  sama baba sobie w garnek palnęła i czym tu się podniecać, przez 10 lat, jakieś chore nekrofilstwo

 • szary-polak

  Oceniono 10 razy 8

  B.Blida została zamordowana...Kaczyński zlecił, Ziobro wykonał...
  Seremet został prokuratorem generalnym, z poręczenia Kaczyńskich, więc zrozumiałe, że piesek nie będzie gryzł nogawek swoich panów...Do nogi !

 • ochoczykombatant

  Oceniono 9 razy -5

  nie ulega wątpliwości, że Barbara Blida przemyciła rewolwer do łazienki itam prawdopodobnie zagroziła pilnujacej ją funkcjonariuszce, że z niej nie wyjdzie. Dzielna funkcjonariuszka służb Zbigniewa Ziobry i Jarosława kaczyńskiego miała dylemat: czy odpuścić i zostawić ją do czasu przyjazdu negocjatorów czy interweniować. Zdawała sobie sprawę, że tak czy inaczej będzie na nią (funkcjonariuszką). Ziobro już czekał z konferencją, miała być heca na cztery fajery. Wybrała więc nieudolną interwencję, w trakcie której, w szamotaninie pani Barbara Blida nieszczęśliwie się postrzeliła. Dalej, to już było zacieranie śladów przez wszystkich funkcjonariuszy. Powinni odpowiadać solidarnie jako grupa przestępcza (także ci, którzy dzwonili i do których dzwoniono zacierając ślady)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje