PiS: Wilk wygra wybory; koalicja z SLD niewykluczona

24.06.2013 12:54
Politycy PiS przekonują, że kandydat tej partii, Jerzy Wilk, zostanie wybrany na prezydenta Elbląga w drugiej turze wyborów. Nie wykluczają koalicji z SLD w radzie miasta. - Koalicja z Sojuszem nie jest możliwa na poziomie krajowym, ale w samorządach tak - twierdzą. Podobnego zdania jest też SLD.
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział w Sejmie, że w drugiej turze elblążanie będą wybierać między zmianą a "skostniałym, patologicznym układem". - Jestem przekonany, że chcą zmiany. Gdyby tak nie było, nie odwołaliby dotychczasowego prezydenta z legitymacją PO - zaznaczył.

"Żeby tam była prawdziwa zmiana"

Błaszczak zapytany o możliwość koalicji z SLD w radzie miasta, powiedział: "W skali kraju koalicja z SLD nie jest możliwa. Natomiast jeśli chodzi o samorządy, tu liczą się lokalne postawy poszczególnych radnych. Mam nadzieję, że nie szyld partyjny będzie w Elblągu decydował, tylko chęć zmiany. Jestem przekonany, że Jerzy Wilk wygra. To będzie sygnał również dla radnych, którzy zostali wybrani z innych list niż PiS, że elblążanie oczekują zmian, a nie petryfikacji dotychczasowego, patologicznego układu".

Z kolei poseł Adam Hofman podkreślił, że PiS podwoiło liczbę mandatów w radzie miasta, co jest sukcesem. - Walczymy dalej. Żeby tam była prawdziwa zmiana - powiedział rzecznik PiS dziennikarzom.

Przekonywał, że głosy na niezależnego kandydata Witolda Wróblewskiego, który osiągnął trzeci wynik (17,02 proc. głosów) w niedzielnych wyborach, to "głosy antyestablishmentowe". - To wyborcy, z którymi warto rozmawiać. My to zmiana, Platforma to kontynuacja" - podkreślił.

"Lokalnie nie ma szyldów partyjnych"

Zapytany, czy możliwa jest koalicja PiS z SLD w elbląskiej radzie miasta, odpowiedział: Lokalnie rozmawia się z radnymi o interesach miasta, nie ma żadnych szyldów partyjnych".

W poniedziałek w Elblągu kandydat SLD w wyborach na prezydenta miasta Janusz Nowak oświadczył: "Już teraz mogę powiedzieć, że nie planujemy z nikim koalicji. Będziemy popierać każdego, kto będzie próbował wyciągnąć miasto na prostą. Jest za mało czasu, a za dużo problemów, byśmy tracili czas na rozmowy o koalicji. Sytuacja Elbląga jest tak poważna, że trzeba działać dla dobra miasta jak najszybciej".

Przedterminowe wybory na prezydenta Elbląga rozstrzygną się w drugiej turze pomiędzy Jerzym Wilkiem z PiS a Elżbietą Gelert z PO. W pierwszej turze Wilk zdobył 31,79 proc. głosów, a Gelert 21,25 proc. W wyborach do rady miasta zwyciężyło PiS, które zdobyło 10 mandatów, przed PO (7), SLD (5) i KWW Witolda Wróblewskiego (3).

Joński też nie wyklucza koalicji

Sukcesem SLD i PiS określił wyniki wyborów do Rady Miasta Elbląga rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Podkreślił, że SLD jest trzecią siłą polityczną, i to potwierdziło się w Elblągu, mimo wielu wcześniejszych niekorzystnych sondaży. Pytany, czy w elbląskiej radzie miasta może powstać koalicja SLD z PiS, zwrócił uwagę, że w wielu samorządach są takie koalicje i każda ewentualność jest możliwa. - Nie chcę jednak wypowiadać się za moich elbląskich kolegów - dodał rzecznik Sojuszu.

Polityk Sojuszu ocenił też, że na wyniki PiS miała wpływ kampania i zaangażowanie Jarosława Kaczyńskiego. Odnosząc się do czwartego miejsca Nowaka w walce o fotel prezydenta Elbląga, Joński powiedział, że kandydat SLD zrobił, co mógł. Mimo to - według niego - wyniki z Elbląga napawają optymizmem. - Jesteśmy trzecią siłą, chcemy być drugą, a później alternatywą dla PiS - dodał.

Zobacz także
Komentarze (94)
PiS: Wilk wygra wybory; koalicja z SLD niewykluczona
Zaloguj się
 • dyskootantka

  0

  Od dawna wiadomo, że dla władzy pisiaki sprzymierzą się nawet z diabłem. Wiadomo też, co dla koalicjanta PiS-u oznacza taka koalicja. Jak ktoś nie pamięta, to niech zapyta Giertycha albo kogoś od Leppera (bo samego Leppera kosztowało to życie).

 • brenda11b

  0

  co za typek z tego Wilka, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Co z płatnym spotem dla RP finansowanego przez PIS, ale szambo ten Wilk. Kaczyński nic złego nie widzi w taśmach, byle do władzy, ciosy poniżej pasa, a miało być inaczej, czyli jak za kratki za opublikowanie taśm!! Tomek Agent będzie miał co robić- prefabrykować dowody, że też są ludzie którzy zapominają jaki jest Kaczyński i pis, wszystko zrobią byle oczernić innych i dorwać się do władzy, wszak tyle pomników do wybudowania!! A czy pis już kopie w Elblągu? ale kanał!!

 • j-230

  0

  NADJJA DO SIEBIE JA ULAŁ cierkawe kto spłaci te długi -chyba NIK ,bo przeciez to jest czyta HIPOKRYZJA !!!!!!!!!!!!

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  A trzeba było od razu głosować na PIS zamiast na złodziei.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 5 razy -1

  Sławne słowa Hansa Franka w okupowanej Polsce.
  „Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech” Zobaczmy teraz jak Platforma Obywatelska zachowuje wobec swoich obywateli, i porównajmy te zachowania w okupowanej Polsce przez III rzeszę, gdzie tylko Adolf Hitler promował Kiepską służbę zdrowia gdzie miesiącami/latami czeka się na jakąkolwiek pomoc specjalistyczną , Homoseksualizm i Transseksualizm który promuje Ruch Palikota Platforma Obywatelska , Aborcje którą promuje Palikot i pani Nowicka , Eutanazję jak mówiła między innymi Pani Ministrowa Mucha żeby ludzi starszych usypiać, te wszystkie rozwiązania wprowadzał Hitler na ziemiach Polskich w "Ostatecznym rozwiązaniu kwestii Polskiej" cytuje wytyczne III rzeszy w stosunku do obywateli Polskich : "Opieka lekarska z naszej strony ma się ograniczyć wyłącznie do zapobieżenia przeniesieniu chorób zakaźnych na teren Rzeszy. (...) Wszystkie środki, które służą ograniczeniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publicznie oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia."

 • czyzyk331

  Oceniono 1 raz 1

  @agap.e ....pełna zgoda, wypowiedzi polityków PiS mają przekonać elektorat SLD, ze został zdradzony.
  Na terenie Elbląga znakomicie działała cicha koalicja PiS z PO>

 • jastand

  Oceniono 4 razy 2

  oj będzie święto! Będzie Hymn WOLSKI : Aktualna pieśń PIS - Na melinie Alias Ojra, ojra, znów dintojra (na melodię âNa strażnicyâ) Jest w Warszawie PIS melina, W tej melinie jest Belina, I w melinie do wyborców On naPISał list. Tego listu wszystkie treści Już Belina w piosnce zmieścił I powstała ta piosenka, Której refren brzmi: Hen daleko za mgłą Jest rodzinny PIS dom. Tam wyborca PIS śpi W swej mongolskiej wsi. Gwiazdy gaszą swój blask, Gasi je PISu wrzask. Gdy ty śpisz, jurty strzeże ktoś tu, By cię nikt nie zbudził ze snu. Piosnka wnet się spodobała, Zna ją PIS kompania cała, Na melinie, w takt Belinie, Nuci każdy ćwok. A gdy noc zapada głucha, W PISie nowa rozpierducha, A nad ranem trza wynosić Kilka nowych zwłok. Hen daleko za mgłą Jest rodzinny PIS dom. Tam wyborca PIS śpi W swej mongolskiej wsi. Gwiazdy gaszą swój blask, Gasi je PISu wrzask. Gdy ty śpisz, jurty strzeże ktoś tu, By cię nikt nie zbudził ze snu. Dni w PISowskim płyną trudzie, Było lato, przyszedł grudzień. Już melinę, jak dolinę Śnieżny okrył płaszcz. Czasem w noc od śniegu białą Na melinie padną strzały. Śpij spokojnie, moja miła, Prezes trzyma straż. Hen daleko za mgłą Jest rodzinny PIS dom. Tam wyborca PIS śpi W swej mongolskiej wsi. Gwiazdy gaszą swój blask, Gasi je PISu wrzask. Gdy ty śpisz, jurty strzeże ktoś tu, By cię nikt nie zbudził ze snu. ⢠panna mania2011-10-31 18:29 Aktualna pieśń PIS - Na melinie Alias Ojra, ojra, znów dintojra (na melodię âNa strażnicyâ) Jest w Warszawie PIS melina, W tej melinie jest Belina, I w melinie do wyborców On naPISał list. Tego listu wszystkie treści Już Belina w piosnce zmieścił I powstała ta piosenka, Której refren brzmi: Hen daleko za mgłą Jest rodzinny PIS dom. Tam wyborca PIS śpi W swej mongolskiej wsi. Gwiazdy gaszą swój blask, Gasi je PISu wrzask. Gdy ty śpisz, jurty strzeże ktoś tu, By cię nikt nie zbudził ze snu. Piosnka wnet się spodobała, Zna ją PIS kompania cała, Na melinie, w takt Belinie, Nuci każdy ćwok. A gdy noc zapada głucha, W PISie nowa rozpierducha, A nad ranem trza wynosić Kilka nowych zwłok. Hen daleko za mgłą Jest rodzinny PIS dom. Tam wyborca PIS śpi W swej mongolskiej wsi. Gwiazdy gaszą swój blask, Gasi je PISu wrzask. Gdy ty śpisz, jurty strzeże ktoś tu, By cię nikt nie zbudził ze snu. Dni w PISowskim płyną trudzie, Było lato, przyszedł grudzień. Już melinę, jak dolinę Śnieżny okrył płaszcz. Czasem w noc od śniegu białą Na melinie padną strzały. Śpij spokojnie, moja miła, Prezes trzyma straż. Hen daleko za mgłą Jest rodzinny PIS dom. Tam wyborca PIS śpi W swej mongolskiej wsi. Gwiazdy gaszą swój blask, Gasi je PISu wrzask. Gdy ty śpisz, jurty strzeże ktoś tu, By cię nikt nie zbudził ze snu.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Powtarza się sytuacja z 2005, mały sukces miesza w główce, układanie koalicji na przekór sobie, chociaz teraz chyba po to by w ich widzeniu zdenerwowac D. Tuska, ja to się tylko uśmiecham gdyz zauwazam te same symptomy szaleństwa które tym razem doprowadzi do upadku partii i chyba nie będzie to PO, już widze cyniczny usmieszek L. Millera:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje