Pseudokibice z Kozłówka zatrzymani. Zastraszanie, pobicia

24.06.2013 11:43

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Policjanci z Krakowa zatrzymali siedmiu członków bojówki, którzy terroryzowali osoby z osiedla, wzbraniające się przed podporządkowaniem się im. Według śledczych oprócz pobić i gróźb tak bardzo utrudniali im życie, że ci czuli się zagrożeni nawet w dzień, przed klatką swoich bloków.
Jak podaje policja, osoby, które nie chciały podporządkować się wpływom dominującej na Kozłówku grupy, były ofiarami przemocy i nękania. - Pod koniec kwietnia młody człowiek został napadnięty i pobity przez grupę deklarujących sympatię do tego samego klubu piłkarskiego. Wskutek pobicia mężczyzna doznał m.in. urazu głowy, rany ciętej przedramienia i stłuczenia klatki piersiowej. Mimo to nie zdecydował się na zgłoszenie sprawy - relacjonuje Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

Brak reakcji pokrzywdzonego tylko zachęcił bandytów do dalszych działań. - Zaczęli przesiadywać przed jego blokiem, uporczywie dzwonili domofonem, próbując wywołać go na zewnątrz, wyczekiwali, kiedy pojawi się przed blokiem, grożąc mu pobiciem. Grozili także bliskim mu osobom - dodaje policjantka. O sprawie dowiedzieli się policjanci i zrobili w mieszkaniach mężczyzn przeszukania. Znaleziono tam noże, pałki, gaz łzawiący, gadżety z logo "wrogiego" im klubu piłkarskiego (według policji stanowią one prawdopodobnie "zdobycze" z napaści na inne osoby) oraz około 1000 sztuk tzw. "wlepek".

Siedmiu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty pobicia i kierowania gróźb. Wobec najbardziej agresywnych zastosowano tymczasowe aresztowania, pozostałych oddano pod policyjny dozór i zastosowano wobec nich zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi. 

Zobacz także
Komentarze (56)
Zaloguj się
 • el_bigos

  Oceniono 184 razy 174

  Nakazać 5 lat robót za miskę ziemniaków. Szybko wróciłby porządek z tymi debilami.

 • caius1

  Oceniono 150 razy 138

  Co by o PRLu nie mówić to milicja się z takimi gnojkami nie patyczkowała tylko lała pałą i wsadzała do "dołka" na 48 godzin żeby mieli czas się przestraszyć. Sądu też nie było tylko kolegium i to szybko. A teraz bandziorki chodzą i dręczą ludzi bezkarnie a na samotną matkę nasyła się antyterrorystów w pełnym rynsztunku bo nie zapłaciła rachunku, który poczta zgubiła. Takie życie.

  NiePiS

 • puuchatek

  Oceniono 162 razy 92

  Ależ o czym Wy mówicie! Przecież to patrioci, Prawdziwi Polacy, wyborcy PiS, którzy nie znoszą Wstrętnego Donalda! Ta akacja na pewno ma podtekst polityczny!

 • pogromca_kretynow

  Oceniono 60 razy 40

  Panie Prezesie Kaczynski!!!
  Prawdziwych Polakow Patriotow przesladuja, a Ty na kon nie wsiadasz, za szable nie chwytasz!!!!

 • cezar85

  Oceniono 29 razy 21

  haha

  ci z dozorem już dzwonią domofonem do ofiar

  a lada dzień dołączy do nich reszta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje