Z funduszu eksperckiego PiS opłaca prawników do śledztwa smoleńskiego

24.06.2013 06:00
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

PiS wydaje olbrzymie pieniądze na ochronę Jarosława Kaczyńskiego i na prawników, którzy reprezentują jego interesy w śledztwie smoleńskim. O wydatkach Prawa i Sprawiedliwości pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Z budżetowej subwencji w 2010 r PiS tylko na ochronę wydał blisko 600 tys. zł. Zarobiła je firma Grom Group. Skarbnik partii Stanisław Kostrzewski przekonuje, że takie wydatki są konieczne, bo partia dostaje wiele anonimów z pogróżkami.

Blisko 87 tys. zł zainkasowała w 2010 r. kancelaria adwokacka Rafała Rogalskiego. Rogalski był pełnomocnikiem szefa PiS w śledztwie smoleńskim w latach 2010-13. Kilka miesięcy temu przestał nim być. Tyle samo - blisko 87 tys. zł - zainkasował inny prawnik, Bartosz Kownacki, jednocześnie poseł PiS. Po jednej z publikacji "Newsweeka" rzecznik PiS Adam Hofman przekonywał, że "smoleńscy" prawnicy są finansowani ze składek parlamentarzystów tej partii, a nie ze środków publicznych. Jednak według informacji uzyskanych w PKW adwokatów opłacono z tzw. funduszu eksperckiego. Ten fundusz jest tworzony z subwencji, jaką partie dostają z budżetu. Sporo zainkasowała także kancelaria Gotkowicz Kosmus Kuczyński z Gdańska - ok. 200 tys. zł.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • tp70

  Oceniono 125 razy 89

  Jak długo będziemy tolerować przekręty finansowe PISu.?
  Czy są one wynikiem samowoli tego starego safanduły z kotem, czy tych cwaniaczków skaczących wokół niego. Taki Hofman czy Błaszczak wiedzą, że kiedyś skończy się koniunktura np. w wyniku śmierci prezesa.
  I na tę chwilę chcą być przygotowani finansowo. Robią wyciek pieniędzy partyjnych i dobrze lokują
  Czy w naszym kraju jest Kontrola Skarbowa i Prokuratura.??????????

 • ugrydul

  Oceniono 89 razy 65

  PiS = Pożyteczni Idioci Sowietów

  Po ostatnich awanturach wywołanych przez Kaczyńskiego i PiS, po bezpodstawnym oskarżeniu polskich władz o niebywałe zbrodnie, coraz więcej osób twierdzi, że Kaczyński i Macierewicz to agenci Moskwy lub tzw pożyteczni idioci. Agentami nie są, natomiast z pewnością szkodzą Polsce tak, jak nikt inny. Są pożytecznymi idiotami Moskwy. Postaram się to wyjaśnić.

  Ojciec Antoniego Macierewicza, Zdzisław był chemikiem. Po wojnie działał w antykomunistycznej konspiracji. W obliczu wpadki popełnił samobójstwo- otruł się w swoim laboratorium, w 1949 r. Antoś miał wtedy niewiele ponad roczek. To straszna tragedia i trudno się dziwić, że zaważyła na całym życiu przyszłego polskiego polityka. Zastanówmy się, co czuje dziecko, które nie pamięta swego ojca, bo zginął przez komunistów? Wychowywane przez wdowę, która z tego powodu śmiertelnie ich nienawidzi? Jeżeli taki człowiek nie jest duchowym olbrzymem klasy św. Franciszka, czy Dalajlamy, to wyrośnie na absolutnego antysowieckiego fanatyka. 99% z nas by się to przydarzyło. Stało się to też z Antonim. Tak więc pan Macierewicz na pewno nie jest ruskim agentem. Jego działania jednak szkodzą Polsce tak, że Rosja tylko zaciera ręce. Macierewicz jest pożytecznym idiotą.

  O Kaczyńskim wiemy mniej. Znana jest oczywiście historia wujów Kaczyńskiego, Wilhelma i Henryka Świątkowskich, którzy byli zasłużonymi działaczami komunistycznymi po wojnie, dzięki czemu rodzice braci Kaczyńskich dostali od państwa piękną willę na Żoliborzu, jednak osobiście nie przykładałbym do tego zbytniej wagi. Dziadek Tuska w Wehrmachcie też nie świadczy o tym, że nasz premier jest hitlerowskim żołnierzem.

  Skupmy się więc na tym, co obecnie robi PiS pod kierunkiem Kaczyńskiego i Macierewicza oraz jak ich poczynania oddziałują na sytuację w naszym kraju.

  ugrydul.blog.onet.pl

 • realistas

  Oceniono 72 razy 52

  Smoleńsk i te omamy o wybuchach to jeszcze jeden przykład zaburzeń. Trzeba je leczyć, a nie zatrudniać ekspertów.

 • widz102

  Oceniono 64 razy 44

  Zatem zgodnie z propozycją samego yara trotyla - pis powinien za karę zwrócić Polsce 800 tys. zł x 100 czyli 80 mln złotych dotacji budżetowej.

 • klarneta8

  Oceniono 48 razy 38

  PIS, ''OPLACAL ''adwoktow, tylko wybranym rodzinom ofiar ich partii i to jest swinstwo.Jesli istnieja listy z pogruszkami , o do prokuratury z nim. Kto jak kto, ale partia, kt. ma w szydzie PRAWO, nie wie jak dzialac?Oni chca rzadzic panstwem?!

 • totapis500

  Oceniono 48 razy 32

  Taki porządny żyd jak Jaruś w ciemnogrodzie zwanym Polska może robić co mu się podaba,a przydupasy mu wtórują,gdzie nasze prawo,czy w Polsce obowiązuje tylko prawo Smoleńskie.

 • sselrats

  Oceniono 53 razy 27

  Panie Premierze, swietna zagrywka z partyjnymi garniturami. Teraz "przy okacji" porozmawiamy o funduszu smolenskim PiS-u.

 • 31.februarius

  Oceniono 27 razy 17

  Nowy tydzień, nowa twarz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje