Powodzie w Indiach. Minister: Liczba ofiar śmiertelnych może przekroczyć tysiąc

23.06.2013 17:30
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi, wywołanych przez monsunowe ulewy na północy Indii, wzrosła do prawie 600 - podały władze stanu Uttarakhand.

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi, wywołanych przez monsunowe ulewy na północy Indii, wzrosła do prawie 600 - podały władze stanu Uttarakhand. (Fot. AP)

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi, wywołanych przez monsunowe ulewy na północy Indii, wzrosła do prawie 600 - podały władze stanu Uttarakhand. Nie jest to bilans ostateczny, może się jeszcze znacznie zwiększyć.
Jak poinformował w Delhi szef indyjskiego MSW Sushilkumar Shinde, ewakuowano do tej pory 34 tys. ludzi, a 50 tys. pozostaje odciętych od niedzieli w 100 miastach i wsiach himalajskiego regionu, gdzie powodzie pozrywały mosty i zniszczyły drogi.

Według ministra stanu Uttarakhand Vijaya Bahuguny operacja ratunkowa koncentruje się na ewakuacji blisko 27 tys. ludzi uwięzionych w rejonie jednej z hinduistycznych świątyń Śiwy w Kedarnath. Świątynia uniknęła większych szkód, ale w mule i błocie dookoła niej nadal znajdują się zwłoki pielgrzymów. W akcji ratowniczej bierze udział 36 śmigłowców i siedem samolotów wojskowych.

W stolicy stanowej Dehradun, dokąd transportowani są śmigłowcami ocaleni z powodzi, demonstrowały setki ludzi, twierdząc, że rząd zwlekał z akcją ratunkową. - Obawiam się, że bilans ofiar może przekroczyć tysiąc osób - powiedział Bahuguna.

Zobacz także
Komentarze (2)
Powodzie w Indiach. Minister: Liczba ofiar śmiertelnych może przekroczyć tysiąc
Zaloguj się
  • acidity

    Oceniono 8 razy -4

    Żal mi tych ludzi, ale oni już do tego przywykli. Taki klimat! Nie rozumiem dlaczego akurat teraz GW sobie o tym przypomniała?
    W ostatecznym rozrachunku deszcze monsunowe w Indiach przynoszą więcej dobrego, niz złego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje