Atak na turystów w Pakistanie to zemsta za zabicie jednego z przywódców terrorystów

23.06.2013 11:50
Widok na Nanga Parbat

Widok na Nanga Parbat (Fot. Musaf Zaman Kazmi AP)

Terroryści zabili w Pakistanie co najmniej 10 osób, w tym 9 zagranicznych wspinaczy. Według rzecznika tamtejszych talibów, cytowanego przez BBC, to zemsta za zabicie jednego z liderów terrorystów przez amerykańskiego drona.
Rzecznik organizacji terrorystycznej, Tehrik-e-Taliban (pakistańskich talibów), powiedział, że atak na wspinaczy był odpowiedzią za zabicie Waliura Rehmana. Była to druga osoba w hierarchii tej organizacji - podaje BBC. Został on najpewniej zabity przez amerykańskiego drona w maju.

Rzecznik terrorystów powiedział pakistańskiej gazecie "Dawn", że ataku dokonała organizacja Janud-e-Hafsa. Jednak do zabójstw przyznała się również grupa Jundullah. - Obcokrajowcy są naszymi wrogami - oznajmił jej rzecznik.

Atak na turystów

Co najmniej 10 osób zginęło podczas brutalnego ataku w rejonie góry Nanga Parbat w północnym Pakistanie. Ofiarami byli wspinacze z Chin, Rosji i Ukrainy, którzy pozostali w bazie noclegowej. Zabito również ich przewodnika.

Około północy grupa osób, która pozostała w hotelu, została zaatakowana przez terrorystów. Napastnicy przebrani w mundury policyjne zabrali turystom pieniądze i paszporty, a następnie otworzyli do nich ogień. Jak poinformował pakistański minister spraw wewnętrznych, ofiary pochodziły z Ukrainy, Rosji i Chin. Według informacji agencyjnych z grupy kierowanej przez miejscowych przewodników przeżyła tylko jedna osoba, mieszkaniec Chin. Zabito też jednego z nich. Inni Pakistańczycy zostali pobici i związani.

Zobacz także
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • wmc-33

  Oceniono 431 razy 387

  Zabili Chińczyków, Rosjan, Ukraińców i swojego rodaka w proteście przeciwko zabiciu jednego ze swoich przez amerykańskiego drona. To mówi wszystko o ich mentalności i rozumieniu świata. Stwarzanie emigrantom z krajów muzułmańskich sprzyjających warunków do osiedlania się w Europie jest samobójczą głupotą, za którą prędzej czy później przyjdzie nieakceptowalnie wysoki rachunek.

 • albatrospl

  Oceniono 239 razy 193

  Czyżby to byli muzułmanie. No nie możliwe przecież to religia pokoju. :))))))
  (wpis zgodny z multi kulti - nie możemy przecież obrażać islamskich terorystów - oni też mają swoją wrażliwość)

 • wiceherszt

  Oceniono 141 razy 125

  Wytłumaczenie powodów popełnienia tego morderstwa jest tak idiotyczne, że cała akcja zakrawa wręcz na robotę jakichś służb specjalnych, wyjątkowo wrogich Pakistanowi. Nie dość, że ci turyści ani ich kraje (Chiny, Ukraina) nie mieli nic wspólnego z zabójstwem jakiegoś górskiego watażki, to jeszcze atak na nich automatycznie spowoduje odpływ innych (wszystkich) wspinaczy z tamtego regionu.

  Na miejscu żyjącej tam ludności powiesiłbym sprawców za brody albo inne wystające części na jakimś lokalnym rynku i tłukł tak długo, aż wyzioną ducha. Być może taka nauczka przekonałaby potencjalnych naśladowców, że nie opłaca się atakować turystów, którzy zostawiają na miejscu kupę kasy, gdyż ekstremalna wspinaczka jest również ekstremalnie droga, podejrzewam więc, że jeden przyjezdny wspinacz jest w stanie utrzymać parę lokalnych rodzin.

  Ciekawe, jaka będzie reakcja pakistańskiego rządu, który chyba uświadamia sobie że przestraszeni wspinacze zamiast do nich mogą jeździć w inne, bezpieczniejsze miejsca, zostawiając kasę właśnie tam....

 • obserwator_1986

  Oceniono 114 razy 66

  No to teraz będzie trzeba pewnie zrobić porządek z pakistanami i innym "syfem" imigracyjnym z tamtego regionu, którego pod dostatkiem jest w UK...

 • iremus

  Oceniono 43 razy 39

  Amerykanie nałożyli blisko 60 lat temu embargo na Kubę pomimo że nikt tam nie morduje turystów. A talibom wszyscy bez mydła do doopy wchodzą. Olać skur.wysynów, niech zgniją we własnych odchodach. To ich powinno się objąć embargiem a nie przywozić miliardy zielonych.

 • le_penseur

  Oceniono 38 razy 34

  "zemsta za zabicie jednego z liderów terrorystów przez amerykańskiego drona"

  "Napastnicy przebrani w mundury policyjne zabrali turystom pieniądze i paszporty, a następnie otworzyli do nich ogień."

  Zemsta? Eee... Byłaby zemsta, gdybyście darowali se dulary. Morderswo i zabór mamony - tym "zasłynęliście" i po tym rozpoznajemy degeneratów waszego pokroju. Wasze "deklaracje" po fakcie nie są funta kłaków warte.

 • natural23

  Oceniono 45 razy 33

  wg islamu jest rok 1434 i ich mentalność jest taka sama jak europejczyków w 1434.

 • chumski

  Oceniono 17 razy 7

  zerwać wszelkie kontakty gospodarcze i kulturalne ze sku...elami zobaczymy jak długo pżyją.

 • cillian1

  Oceniono 9 razy 7

  chyba przestaną ryzykować ważenie na szczyty - czy to też ich nie odstraszy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje