Atak na turystów w Pakistanie to zemsta za zabicie jednego z przywódców terrorystów

23.06.2013 11:50
Widok na Nanga Parbat

Widok na Nanga Parbat (Fot. Musaf Zaman Kazmi AP)

Terroryści zabili w Pakistanie co najmniej 10 osób, w tym 9 zagranicznych wspinaczy. Według rzecznika tamtejszych talibów, cytowanego przez BBC, to zemsta za zabicie jednego z liderów terrorystów przez amerykańskiego drona.
Rzecznik organizacji terrorystycznej, Tehrik-e-Taliban (pakistańskich talibów), powiedział, że atak na wspinaczy był odpowiedzią za zabicie Waliura Rehmana. Była to druga osoba w hierarchii tej organizacji - podaje BBC. Został on najpewniej zabity przez amerykańskiego drona w maju.

Rzecznik terrorystów powiedział pakistańskiej gazecie "Dawn", że ataku dokonała organizacja Janud-e-Hafsa. Jednak do zabójstw przyznała się również grupa Jundullah. - Obcokrajowcy są naszymi wrogami - oznajmił jej rzecznik.

Atak na turystów

Co najmniej 10 osób zginęło podczas brutalnego ataku w rejonie góry Nanga Parbat w północnym Pakistanie. Ofiarami byli wspinacze z Chin, Rosji i Ukrainy, którzy pozostali w bazie noclegowej. Zabito również ich przewodnika.

Około północy grupa osób, która pozostała w hotelu, została zaatakowana przez terrorystów. Napastnicy przebrani w mundury policyjne zabrali turystom pieniądze i paszporty, a następnie otworzyli do nich ogień. Jak poinformował pakistański minister spraw wewnętrznych, ofiary pochodziły z Ukrainy, Rosji i Chin. Według informacji agencyjnych z grupy kierowanej przez miejscowych przewodników przeżyła tylko jedna osoba, mieszkaniec Chin. Zabito też jednego z nich. Inni Pakistańczycy zostali pobici i związani.

Zobacz także
Komentarze (79)
Atak na turystów w Pakistanie to zemsta za zabicie jednego z przywódców terrorystów
Zaloguj się
 • tuptup23

  Oceniono 1 raz -1

  A czy jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za Breivika, "Gott mit uns", pedofilię w Kościele itd itp? Oko za oko, a cały świat będzie ślepy.

 • mieetek

  Oceniono 1 raz -1

  Polacy szczęśliwie wyszli wcześniej. Może Amerykanie dali cynk sojusznikom?

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 2

  zakazać WSZYTSKIM bez wyjątku muzułmanom, islamistom Arabom itd wjazdu do któregokolwiek kraju Eropy czy Ameryki , wydalić obeznie zasiedziałych ; wstrzymać wszelką pomoc, zamknąć zawiesić wszelkie stosunki dyplomatyczne - oczywiście wymagałoby to pomocy Chin i Rosjii ale efekt byłby taki że sami szybko wyrżnęli by te fanatyczne ścierwo spomiedzy siebie...

 • 5bundy

  Oceniono 7 razy 3

  Amnesty International, jak zawsze cicho, żeby na odwrót chrześcijanie muzułmanów , jęczeliby rok a to i więcej, jaka ta Europa nietolerancyjna, ale jak muzułmanie to spoko, to tyko jakieś chrześcijanie. Wśród ofiar był również Litwin.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  @ bratjolki

  Uprzejmie informuje kolejnego Porazonego Spiskowca, co nastepuje:
  >>On many occasions, both Pakistan and Israel used their Embassies at Istanbul to mediate or exchange information with each other, for instance, Pakistan used its embassy in Istanbul to pass information on a terror group to Israel in 2010. The 1980s saw the strong coordination between two countries when their intelligence agencies ran the Operation Cyclone against the Soviet Union and their war against the Afghan Mujahedin, based on their mutual distrust of communism. But the hostilities are also widely reported with Israel labelling Pakistan "an antisemitic state" and Pakistan counter-labeling "A Zionist and racist state". However recently, both Israeli and Pakistani politicians have called for the normalization of diplomatic relations.<<
  Czy Tobie zdarza sie cokolwiek czytac? Chocby i Wiki?
  en.wikipedia.org/wiki/Israel%E2%80%93Pakistan_relations

 • marl57

  Oceniono 9 razy 5

  islam to rozproszone państwo w stanie wojny z resztą świata, tego boogatszego.
  A ta jego niby`religia to kamuflaż na łatwych idiotów.
  Dlatego się jeszcze nie ryją np do Polski gdzie biedniej, ale na zachód i do Norwegii itp

 • bratjolki

  Oceniono 9 razy -3

  Atak terrorystyczny!
  Rrrright... :)
  Jak wiemy na calym swiecie i nawet w Pakistanie bron i mundury policyjne sa do dostania w kazdej skladnicy harcerskiej. Tanio.
  Protest przeciwko atakom dronow poprzez wyeliminowanie jedynego lub przynajmniej glownego zrodla dochodu w okolicy. Bezcenne!
  Zabicie ludzi z krajow nie majacych nic w zwiazku z morderczymi dronami? Rowniez bezcenne.
  No i na koniec ten koherentnie i bez jednego "Allahu Akbar" zredagowany komunikat prasowy...
  Jezeli jeszcze dodamy do tego wszystkiego skromny detal iz glowne ofiary tego "zamachu" sa z krajow ktore sa w jakby to powiedziec... w lekkiej opozycji do amerykanskich planow hegemoni swiatowej, to...
  Jak sie mowi "zamach terrorystyczny" po hebrajsku?

  Mossad anyone?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 10 razy 6

  @ stanimager

  Trzeba sie z Toba zgodzic w calej rozciaglosci: te teorie spiskowe naszych Sloncem Porazonych moze by sie i kupy trzymaly, gdyby te Taliby z nienawisci do USA nie mordowaly ...Rosjan. I Chinczykow - Ukrainiec moze byc uboczna ofiara.:)
  Niemniej, duren durniem, ale wylania sie z tego obraz przerazajacy: niestety, ci milosnicy koz prowadza dzihad. I wsio rawno im, czyj dron, i na kim zemsta - istotne, ze to nie-Muslim.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 10 razy 4

  każdy zbrodniczy fanatyzm powinien być prawnie zakazany ( analogicznie jak faszyzm )
  a zbrodnie ścigane i karane .
  Poprawnością polityczną to powinni się podcierać grabarze na grobach ofiar
  fanatycznych talibów .
  W dodatku TALIBY - to zwykli tchórze - bo najczęściej do wysadzania w powietrze używają małych dzieci
  albo kobiet !!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje