Chce odwołać prezydent Warszawy, sam może stracić stanowisko

23.06.2013 09:35
Piotr Guział, burmistrz warszawskiego Ursynowa, może stracić pracę z powodu łamania ustawy antykorupcyjnej - donosi Radio ZET. - Dopełniłem wymogów ustawy - broni się Guział w rozmowie z radiem i dodaje, że "zaczęło się szukanie na niego haków". Guział jest jednym z organizatorów zbierania podpisów pod referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Jak opisuje Radio ZET, Guział jest prokurentem w prywatnej spółce BCG, której kiedyś był współwłaścicielem. Według interpretacji niektórych prawników może to naruszać art. 4 pkt 2 i 6 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Jeśli tak by się stało, powinien zostać odwołany ze stanowiska. - Wojewoda wysłał pismo do prezydent Warszawy o wszczęcie postępowania wyjaśniającego - mówi rzecznika Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego Ivetta Biały.

Guział odpiera te zarzuty. - Dopełniłem wymogów ustawy i w wyznaczonym przez prawo czasie złożyłem rezygnację - powiedział. - Zmian w KRS-ie dokonuje organ do tego upoważniony, czyli władze spółki. Być może jest to ich zaniedbanie - dodał.

Burmistrz Ursynowa stwierdził również, że "zaczęło się szukanie na niego haków". Guział jest jednym z liderów akcji dot. referendum ws. odwołania prezydent stolicy.

Czytaj więcej na stronie Radia ZET >>

Zobacz także
Komentarze (111)
Zaloguj się
 • grosz-ek

  Oceniono 152 razy 126

  Oczywiście, że jak wszedł do wielkiej polityki, to zaczęto szukać na niego haków. Na tym polega ta zabawa. Jego problemem jest to, że takie haki się na niego znajdują. Mógł o tym pomyśleć, zanim w ogóle wziął się za politykę.

 • gomelsky66

  Oceniono 112 razy 68

  "Kto pod kim dołki kopie...." Chyba zaczyna się kruszyć po mału wymyślona przez Hofmana zemsta PiSu na Gronkiewicz,za to że chciała Kaczyńskich dokładnie prześwietlić-co zrobili z majątkiem zdobytym przez uwłaszczenie się na "RSW"PrasaKsiążkaRuch."Polskę rozbaw"nigdy niczego nie zapomina.Warchoł i polityczny wichrzyciel nawet (co jest żenujące)po trupie brata do celu.Cel jeden,zniszczyć,posadzić a wszystko po to,żeby nikt nie wiedział,że to on go tam posłał.To była jego strategia,ta nieoficjalna,pielgrzymkowa wizyta.A Gudział już" witał sia z gąską",już reduta była zdobyta.Gó...,trąbki do fanfar trzeba schować i łeb do popiołu.Dużo opasłych czarnych wieprzów chętnie tej posługi dokona,"Polskę rozbaw"ma Jasną Górę otwartą 24h.On to załatwi,nawet w imię Wszechmogącego.Dla niego jak i dla nich nie ma świętości.

 • jamj

  Oceniono 94 razy 62

  "Guział odpiera te zarzuty - Dopełniłem wymogów ustawy i w wyznaczonym przez prawo czasie złożyłem rezygnację - powiedział. - Zmian w KRS-sie dokonuje organ do tego upoważniony, czyli władze spółki. Być może jest to ich zaniedbanie - dodał."
  ====================================================================
  Swoich spraw trzeba pilnować, panie Guział, a nie szukać winnych na około...Wiem, że w pana świecie obowiązuje "onizm", czyli: "to nie ja, to on" , ale jak się kogoś poucza, to trzeba u siebie gnój posprzątać...

 • jerzysm42

  Oceniono 131 razy 61

  Przypuszczam, że Guział robi taki raban, aby ukryć własne machlojki, albo przynajmniej zostać męczennikiem.

 • pyffello114

  Oceniono 83 razy 57

  Jeśli ktoś jest czysty, to żadnych tzw "haków'" na niego się nie znajdzie!!

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 109 razy 47

  Ten czlowiek to typowy Dyzma.

 • wmc-33

  Oceniono 59 razy 39

  Jeżeli ktoś chce się bawić w wielką politykę, to powinien mieć czysty życiorys, albo opowiedzieć o swoich sprawach zanim ktoś je wytropi, właśnie po to, żeby haków nie dało się znaleźć. Jak się ma brudne paznokcie, nie można za bardzo pchać się do ludzi z rączkami, panie Guział.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX