Tunel na Wisłostradzie otwarty. Gronkiewicz-Waltz przeprosiła warszawiaków

23.06.2013 08:32
Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz przeprosiła mieszkańców za utrudnienia związane z zamknięciem tunelu Wisłostrady. Rano wznowiono ruch w tunelu biegnącym wzdłuż Wisły, który od sierpnia 2012 r. był zamknięty z powodu awarii na budowie II linii metra.
- Chciałam przeprosić wszystkich tych, którzy przez 10 miesięcy mieli te utrudnienia. Na pewno było trudniej jeździć. Naszym zadaniem było przede wszystkim bezpieczeństwo w tunelu, który jest nad (budowaną) linią metra - powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz, która była obecna przy wznowieniu ruchu w tunelu w niedzielę przed godz. 6 rano.

- Chcielibyśmy otworzyć w przyszłym roku tunel II linii metra. To jest ten najtrudniejszy fragment budowy, ponieważ on się odbywa w samym centrum miasta i rzeczywiście utrudnia bardzo, momentami nawet paraliżuje, ruch. Jak już przez to przejdziemy, to będzie ogromny skok cywilizacyjny - powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Pytana o koszty prac naprawczych w tunelu prezydent miasta odpowiedziała: "Koszty są w ramach wykonawcy, w związku z tym nie obciążają miasta".

Otwarta arteria

Od rana kierowcy poruszający się jedną z głównych stołecznych arterii łączącej północne i południowe dzielnice miasta jeżdżą przez tunel dwoma z trzech pasów ruchu w każdą stronę. Dwa wewnętrzne pasy są ciągle zajęte w związku z budową II linii metra. Dla kierowców podróżujących z północy dostępny jest także jeden pas jezdni biegnącej nad tunelem.Tunel był zamknięty dla ruchu od 14 sierpnia ubiegłego roku, kiedy budujący pobliską stację II linii metra (Centrum Nauki Kopernik) natrafili na ciek wodny nieujęty w ekspertyzach poprzedzających prace budowlane. Zalana została konstrukcja stacji, a woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto wówczas tunel i sąsiadujący z budową most Świętokrzyski.

Zobacz także
Komentarze (91)
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 185 razy 43

  Proszę, proszę! Zatrzęsły się na Pani Hani, za przeproszeniem, majtki ze strachu przed referendum, to i tunel nagle "wzioł i sie otworzył".
  Czekamy na ciąg dalszy podobnych cudów.

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 123 razy 41

  odwołajcie HGW i posadźcie na jej miejsce....???? no właśnie- kogo? Zadaję to pytanie od kilku dni i nikt ie potrafi na nie odpowiedzieć. Cała hucpa z odwołaniem ma jeden cel - utrudniać pracę władz Warszawy. Odwołanie prezydenta oznacza zmianę władzy, zmiana władzy zatrzymanie wielu procedur, wybranie nowej władzy oznacza zmiany priorytetów itd. To wszystko trwa a i tak będzie to wszystko chwilowe bo czekają nas nowe wybory tak czy inaczej. Odwołajcie HGW a potem się módlcie aby mieć wodę w kranie - nawet zimną.

 • mteodor

  Oceniono 110 razy 40

  Zapoczątkowana została nowa świecka tradycja - oficjele uroczyście otwierają już nie tylko nowe 200 metrów drogi ale także każde wyremontowane 200 metrów

 • 31.februarius

  Oceniono 95 razy 31

  "...to będzie ogromny skok cywilizacyjny ",

  jak przez Warszawę będzie można przejechać w jeden dzień.

 • criss22

  Oceniono 86 razy 30

  Obalicie ją i kogo postawicie na jej miejsce? Pozera, spawacza, nauczycielke, modela..? Jest jaka jest, ale przynajmniej wie co robi, ma odpowiednią wiedze i wykształcenie, a w finansach ma ogromne doświadczenie. Wybierzcie jakiegoś pozera, niech znowu Warszawa zatrzyma sie do rangi metropoli afrykańskich bez sieci linii metra, obwodnicy, dostępu do autostrady. Stękacie główie bo korki, korki, oczywiście że korki skoro trzeba nadrabiać tyle lat inwestycji w infrastrukturę w jednym czasie! prezydenci nie są do lubienia

 • cyreliusz

  Oceniono 55 razy 15

  Niestety, Ratusz dał wczoraj "dużej plamy".
  Wyłączyli komunikację o godz 23.30. tal jak w każdą sobotę.
  Na skutek tego, 29 tys osób zasuwało na piechotę Mostem Poniatowskiego.
  Ludzie z ratusz rzeczywiści pozbawienisa"mózgu".
  Pani Prezydent powinna zatrudnić bardziej rozgarniętych pracowników.

 • kornblum

  Oceniono 27 razy 13

  Hajke HGW ma dzisiaj POdwójne osiągnięcie PO częściowym otwarciu - prawie zupełnie zalało tunel ...
  tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,woda-w-tunelu-wislostrady,91527.html

 • rezun-one

  Oceniono 34 razy 8

  PiSiory nim zabiorą się za dyskusją o tunelu powinni rozliczyć się z 3.000.000 mieszkań.
  Nie ma tłumaczenia że "nie było czasu", oni też nikomu tego czasu nie dają.
  Usunięcie takiej awarii to przede wszystkim olbrzymie zadanie techniczne.
  Na całym świecie wymaga to czasu, trzeba ocenić skutki awarii i jej przyczynę,
  opracować projekt techniczny jej usunięcia i wykonać ogrom prac budowlanych.
  Politykom przypominam że tego nie można porównać do ich chlapania jęzorem z trybun i do prasy.
  Zapytajcie się Ślązaków, ludzi od wieków ryjących w ziemi.
  Praca i budowanie konstrukcji pod ziemią wymaga wiele cierpliwości, pokory i CZASU.
  Wiązanie betonu i zamrażanie gruntu musi przebiegać z określonymi procedurami.
  Do czego prowadzi łamanie procedur, Kaczyński pokazał nam w Smoleńsku.
  Czy teraz chciał znowu utrupić setki ludzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje