Tunel na Wisłostradzie otwarty. Gronkiewicz-Waltz przeprosiła warszawiaków

23.06.2013 08:32
Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz przeprosiła mieszkańców za utrudnienia związane z zamknięciem tunelu Wisłostrady. Rano wznowiono ruch w tunelu biegnącym wzdłuż Wisły, który od sierpnia 2012 r. był zamknięty z powodu awarii na budowie II linii metra.
- Chciałam przeprosić wszystkich tych, którzy przez 10 miesięcy mieli te utrudnienia. Na pewno było trudniej jeździć. Naszym zadaniem było przede wszystkim bezpieczeństwo w tunelu, który jest nad (budowaną) linią metra - powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz, która była obecna przy wznowieniu ruchu w tunelu w niedzielę przed godz. 6 rano.

- Chcielibyśmy otworzyć w przyszłym roku tunel II linii metra. To jest ten najtrudniejszy fragment budowy, ponieważ on się odbywa w samym centrum miasta i rzeczywiście utrudnia bardzo, momentami nawet paraliżuje, ruch. Jak już przez to przejdziemy, to będzie ogromny skok cywilizacyjny - powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Pytana o koszty prac naprawczych w tunelu prezydent miasta odpowiedziała: "Koszty są w ramach wykonawcy, w związku z tym nie obciążają miasta".

Otwarta arteria

Od rana kierowcy poruszający się jedną z głównych stołecznych arterii łączącej północne i południowe dzielnice miasta jeżdżą przez tunel dwoma z trzech pasów ruchu w każdą stronę. Dwa wewnętrzne pasy są ciągle zajęte w związku z budową II linii metra. Dla kierowców podróżujących z północy dostępny jest także jeden pas jezdni biegnącej nad tunelem.Tunel był zamknięty dla ruchu od 14 sierpnia ubiegłego roku, kiedy budujący pobliską stację II linii metra (Centrum Nauki Kopernik) natrafili na ciek wodny nieujęty w ekspertyzach poprzedzających prace budowlane. Zalana została konstrukcja stacji, a woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto wówczas tunel i sąsiadujący z budową most Świętokrzyski.

Zobacz także
Komentarze (91)
Tunel na Wisłostradzie otwarty. Gronkiewicz-Waltz przeprosiła warszawiaków
Zaloguj się
 • drozd215

  Oceniono 1 raz 1

  Coś Hanka szczęścia do tunelu nie ma.
  Rano już widziała światełko w tunelu, a wieczorem znowu woda.

 • iku1

  Oceniono 1 raz -1

  Pamiętam lata 80 jechałam nocą przez Warszawę---może spotkałam z 10 samochodów.
  Teraz każdy ch....m może kupić sobie auto to z przejazdami robi się kłopot a tunele do przejazdów stają się problemami egzystencjalnymi.
  Mogło zostać tak jak było -- było mniej nerwów i emocji

 • gringi

  Oceniono 3 razy -3

  Smieszne sa te ataki na HGW Ta osoba zrobila nieporownywalnie wiecej dla tego miasta niz wszyscy razem wzieci jej poprzednicy Czy wy naprawde w tej Warszawie myslicie ze kolejny nastepny prezyden bedzie lepszy zwlaszcza jakis pisowski pacholek

 • sacco

  Oceniono 3 razy 3

  Wybiórcza broni się przed podaniem newsa o podtopieniu tunelu rękami i nogami. Niestety już nawet TVN zdradził... Nie da się tak jak za starych dobrych czasów z Czarnobylem. Info-monopol nie rabotajet. No jak tam u was? Igor O. został honorowym wice-naczelnym?
  Ciekawie też na forum. Zauważyłem , że pod newsami pojawiły się podejrzanie wywarzone i"dojrzałe" wysoko punktowane "obywatelskie refleksje" na temty kluczowe w boju utrzymanie się na okrągłostołowym "kursie i ścieżce". Wszystkie ręce na pokład?

 • awitold

  Oceniono 4 razy 4

  No jak tunel otwarty, jak zamknięty, bo znowu zalany? Hej, czy to prawda, że HGW przekupuje Agorę i GW zamieszczając za nasze pieniądze płatne reklamy???

 • tomekn66

  Oceniono 3 razy 3

  A czego brakowało Czesławowi Bieleckiemu? Ale wybraliście te idiotkę i dobrze wam tak, lemingi!

 • sacco

  Oceniono 4 razy 4

  Wielki sabotaż kaczystów ziobrystów palikociarni, czerwonych i kato-phashystów! Tunel znowu zalany. Igor... No bierz się do roboty... Trzeba przeciąć wstęgę aquapqrku "Wisłostrada" i w ten sposób bufetowa odniesie kolejny sukces wizerunkowy.

  I czegóż więcej trzeba
  W tunelu plusk, plusk, plusk
  Deszczówka zdrowa z nieba
  Haneczka my i Tusk

 • yani-51

  Oceniono 8 razy -4

  Tunel zalalo......i PiS sie cieszy w/g zasady im gorzej sie dzieje tym lepiej....

  dla oblakancow z PiS,nie wazne zeby bylo lepiej

 • gr_ub_y

  Oceniono 10 razy 6

  Czas na zmianę nagłówka, bo tunel topi się w postępie astronimicznym:

  tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,woda-w-tunelu-wislostrady,91527.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje