USA: na pikniku lotniczym rozbił się samolot z akrobatką chodzącą po skrzydle

Akrobacje samolotowe

Akrobacje samolotowe (Fot. PASCAL ROSSIGNOL REUTERS)

Samolot z kobietą wykonującą akrobacje na skrzydłach rozbił się podczas pikniku lotniczego w Ohio w Stanach Zjednoczonych. - Pilot i akrobatka zginęli na miejscu - potwierdziła Linda Hughes, rzeczniczka Międzynarodowego Portu Lotniczego Dayton.
Wypadek miał miejsce dzisiaj około pierwszej na pikniku lotniczym Vectren niedaleko Dayton. Nikt z widzów nie został ranny. Służby nie podały nazwisk ofiar od razu, ale lokalna stacja telewizyjna potwierdziła, że akrobatką była Jane Wicker.

- Nagle usłyszałem krzyki, spojrzałem w górę i zobaczyłem płomienie - mówi Stan Thayer, świadek wypadku. Według lokalnych mediów samolot wykonał akrobację, przekręcił się dołem do góry, a Wicker siedziała na skrzydle. Nagle samolot przechylił się, rozbił i stanął w płomieniach.

- Nigdy nie jestem zdenerwowana ani się nie boję, bo wiem, że jeżeli zrobię wszystko jak zwykle, będzie dobrze - mówiła Wicker w wywiadzie przez swoim występem. W Dayton podczas pikniku w 2007 roku zginął pilot Jim LeRoy. Ten piknik jest jednym z najstarszych w USA, zwykle gromadził około 70 tysięcy widzów.

Zobacz także
 • W wypadku zginęły dwie osoby Wypadek awionetki: dwie osoby nie żyją. "Nagle zaczęła spadać"
 • Samolot, który sterroryzował Polak Polak sterroryzował samolot. Groził, że odpali bombę
 • Płock. Ostatni pokaz Marka Szufy. Zginął podczas wykonywania akrobacji Pogrzeb tragicznie zmarłego pilota Marka Szufy. "Byłeś gwiazdą"
Komentarze (24)
USA: na pikniku lotniczym rozbił się samolot z akrobatką chodzącą po skrzydle
Zaloguj się
 • yarrrr

  Oceniono 2 razy 2

  Rozbija się wiele samolotów, nie tylko na pokazach. Więc co macie do pokazów?

 • sierrapapa

  Oceniono 15 razy 15

  W Europie rzadko oglądamy "wingwalkers". Ten rodzaj, nieco jarmarcznego, popisu jest popularny w Stanach i Australii. Dawno temu, po pierwszej wojnie światowej, do kraju powróciło setki pilotów, dla których nie było pracy. Zdemobilizowane samoloty także były niedrogie.
  Piloci, chcąc zarabiać, ale nadal pozostać przy lataniu, organizowali objazdowe "cyrki lotnicze". Akrobacje na małej wysokości, na granicy utraty prędkości, loty w zespołach związanych liną (co prawda często był to sznur gumowy) i wreszcie, jak to w cyrku: "piękne kobiety nieznające strachu" - właśnie wingwalkers... Tradycja przetrwała do dziś. Dziewczyny na skrzydle nie może zabraknąć na żadnym szanującym się pokazie (cywilnym) za oceanem. I często w nazwie zespołu akrobacyjnego, lub imprezy, pojawia się słowo "Circus".
  Trudno ocenić, co było przyczyną wczorajszego wypadku. W locie nie było ognia. Może awaria silnika, może zasłabł, po przejściu swoim Stearmanem w położenie plecowe, niemłody już pilot...

  Ostatnie lata przyniosły dużo tragicznych chwil. Zginął znakomity Bryan Jensen i jego Beast, modyfikowany dwupłatowiec o niezwykłych możliwościach, dwa lata później znany wingwalker, który zginął podczas popisu, polegającego na przesiadaniu się w locie z samolotu do śmigłowca, czy w Australii odważna Lace Maxwell, która zginęła wraz z pilotem podczas pokazu charytatywnego. U nas Marek Szufa - pilot legenda. Ale, jeśli porozmawia się z ludźmi, których pasją jest akrobacja lotnicza, nie ma wątpliwości, że robią to, co kochają. "Los jest myśliwym".
  Pozdrawiam

 • z-zimny

  Oceniono 2 razy 2

  Bomba na skrzydle

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 1

  Może gdyby Jane nie siedziała na skrzydle, tylko na ....... ogonie,
  to by się ten samolocik "dołem do góry" nie przekręcił?

 • jamj

  Oceniono 14 razy 0

  Najbardziej niebezpiecznym sprzętem jest łóżko, bo w nim najwięcej ludzi umiera. To informacja dla tych, którzy uważają, że nie należy ryzykować....

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 24 razy 4

  Ludzie narażają życie wykonując idiotyczne akrobacie żeby zarobić dużo szmalu i nacieszyć tłuszczę, jaki tu sens?

 • hosimin

  Oceniono 11 razy -3

  Cześć ich pamięci!
  Wypadki w lotnictwie były i będą. Lotów i akrobacji nie da się zakazać. Niebezpieczeństwo jest duże, ale wypadki rzadkie.

 • squadack

  Oceniono 6 razy 2

  pl.wikipedia.org/wiki/Cyrk_strace%C5%84c%C3%B3w - film z 1969 roku. Nic się nie zestarzał :(

 • anthrax_2

  Oceniono 36 razy -12

  Na europejskich pokazach lotniczych największą atrakcją są katastrofy rosyjskich samolotów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje