Newsweek analizuje wydatki PiS: Za co płacili sąsiadom Kaczyńskiego?

22.06.2013 12:35
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

"Newsweek" przeanalizował wydatki PiS z ostatnich trzech lat. Ochrona Kaczyńskiego miała kosztować 3,4 mln złotych. Kancelaria reprezentująca prezesa podczas procesów - 900 tysięcy. Fotograf - 700 tysięcy. A wpłaty na konto spółki podnajmującej dom sąsiadujący z posesją prezesa - prawie 150 tysięcy.
Tygodnik pisze, że dom prezesa na warszawskim Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom Group (to na nich PiS wydało 3,4 mln zł). Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna.

"W domu po lewej Srebrna przez lata prowadziła swoje biuro rachunkowe. Także tu przez długi czas mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową księgarnię "Gazety Polskiej". Wynajem tego 120-metrowego domu z biznesowego punktu widzenia to szaleństwo. Srebrna jest właścicielem dwóch budynków w centrum Warszawy. A domy przy Mickiewicza są drogie, gorzej skomunikowane i na dodatek leżą w zalewowej części miasta", pisze tygodnik.

To nie wszystkie wydatki partii, którym dziwią się dziennikarze tygodnika. Około 6 tysięcy złotych miesięcznie PiS przelewało spółce Rejtan. Za co? Według Ryszarda Gitis, prezesa Rejtana, a prywatnie teścia Tomasza Sakiewicza, PiS prenumerowało dla swoich posłów miesięcznik "Nowe Państwo". Ale za te środki można było kupić aż 490 rocznych abonamentów "Nowego Państwa", a posłowie, z którymi rozmawiał tygodnik, twierdzą, że żadnej prenumeraty tego pisma nie dostawali.

Więcej czytaj w najnowszym "Newsweeku">>

Zobacz także
Komentarze (360)
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 628 razy 590

  Podważać uczciwość tak wielkiego Męża jak Jarosław Zbawiciel to nikczemność! Nie ma w historii nikogo, kto tak wiele zrobił dla Polski. Nie pamiętacie już, kto skakał przez stoczniowy płot w 1980? Kto wtedy spał na styropianie? A kto był przez całe dziesięciolecia więziony i internowany przez komunistów, że aż nie miał kiedy żony poszukać? A kto własnoręcznie obalił komunizm, mianował Wojtyłę Papieżem, zdobył wszystkie bramki na Mundialu w 1974 roku, wygrał bitwę pod Grunwaldem, a nawet ukradł dla Polski Księżyc? Kto umarł na krzyżu dla naszego zbawienia? No kto??? Przecież to oczywista oczywistość!

 • jerzysm42

  Oceniono 571 razy 507

  Kto sieje wiatr, zbiera burzę.
  Kaczystom zdawało się, że krzycząc "łapaj złodzieja" odwrócą od siebie uwagę.
  Wydaje mi się, że skutek będzie odwrotny. Zacznie się wyciąganie wszystkich oszustw i przekrętów Kaczyńskich od 1989 roku.

 • vomitorium1

  Oceniono 356 razy 316

  "Ochrona Kaczyńskiego miała kosztować 3,4 mln złotych."
  i bardzo dobrze
  bo jego
  trzeba chronić
  (żeby sobie krzywdy
  nie zrobił)

 • fakiba

  Oceniono 303 razy 269

  Klakierom trzeba się opłacać i to solidnie w innym wypadku mogą napisać prawdę o prezesie i jego kolesiach a to nie do pomyślenia

 • wmc-33

  Oceniono 136 razy 104

  Sukienki i garnitury Tusków powinny być opłacane z funduszu reprezentacyjnego premiera. Zniesienie tego funduszu i płacenie z pieniędzy partyjnych, czyli z dotacji budżetowych w sumie niczego nie zmienia, ale pachnie populistycznym chowaniem tych wydatków przed naszymi oczami. Kluby i cygara za partyjne pieniądze, to czysta głupota. Machloje PiSu to trochę co innego. O ile ochrona prezesa jest konieczna ze względu na nienawiść, jaka otacza tę kanalię, to już te wszystkie dziwne wydawnictwa, sondaże robione przez firmy, które nigdy sondaży nie robiły, radio Skowrońskiego itp, to złodziejstwo przypominające działania Kaczyńskiego z czasów Telegrafu.

  Niestety, PiS nie jest żadną alternatywą dla PO nie tylko z powodu beznadziejnego poziomu kadr, ale także złodziejskiej natury swoich przywódców. Ci ludzie będąc w ostrej opozycji do rządu zgarniają i wyprowadzają kasę, jak tylko mogą, a co by było, gdyby dostali klucz do sejfu w MF i cały budżet państwa? Tylko kompletny marzyciel, do tego głuchy i ślepy może wierzyć, że Polska pod rządami Kaczyńskiego byłaby uczciwsza.

  Alternatywa dla PO jest potrzebna od zaraz, bo ta partia zużyła się w stopniu czyniącym skuteczną naprawę nieopłacalną i zbyt czasochłonną, ale to nie czyni z partii durniów, psycholi, oszołomów i kanciarzy żadnej alternatywy. Wręcz przeciwnie - można powiedzieć, że każda partia obecna w Sejmie jest dobrą alternatywą dla PiSu.

 • aa_6

  Oceniono 50 razy 42

  Kategorycznie nie życzę sobie, by nadal dzięki moim i innym podatkom PiS i Kaczyński mogli realizować różne swoje szemrane interesy polityczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje