Kaczyński nie przyjdzie na przesłuchanie. Ma inne zadania. Hofman: To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia

22.06.2013 12:07
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS Adam Hofman

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Adam Hofman ogłosił, że Jarosław Kaczyński nie powinien pojawiać się na przesłuchaniu przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej. - To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia. To jest jego zadanie numer 1. A władza może zrobić wszystko, by to utrudniać - mówił poseł PiS w RMF FM. Przesłuchanie związane jest z wnioskiem PO o postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.
Wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu złożyła Platforma Obywatelska pod koniec ubiegłego roku. PO zarzuca politykom PiS naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. Chodzi m.in. o ustalenia dwóch komisji śledczych badających okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz komisji ds. nacisków.

Ziobro, były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, ma stanąć na przesłuchaniu przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej w lipcu, Kaczyński - we wrześniu.

Zdaniem Adama Hofmana, rzecznika PiS, prezes Kaczyński przed Komisją stawać nie powinien. - To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia. To jest jego zadanie numer 1. A (obecna) władza może zrobić wszystko, by to utrudniać - mówił poseł PiS w RMF FM.

Zdaniem Hofmana wniosek PO to "czysty akt polityczny i to akt desperacji". - Dokument, który powinien być podstawą postawienia przed Trybunałem Stanu, i tak nie ma żadnych deliktów konstytucyjnych. To jest luźna publicystyka. Wrogi dziennikarz mógłby taką publicystykę o Jarosławie Kaczyńskim napisać, ale to nie jest poważny akt prawny - stwierdził Hofman.

Hofman dziwi się pomysłowi, że Kaczyński "ma przesiadywać przed panem Halickim i patrzeć mu głęboko w oczy, człowiek, który przygotowuje się do tego, żeby zmienić Polskę?". Rzecznik PiS wyjaśnił, że to jego zdanie. - Myślę, że Jarosław Kaczyński podejmie decyzję, z poprzednich jego decyzji wynikało, że w tej chwili ma naprawdę ważne sprawy na głowie - stwierdził.

Zapis całej rozmowy z Adamem Hofmanem>>

Zobacz także
Komentarze (542)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 698 razy 636

  "Człowiek, który przygotowuje się do tego, żeby zmienić Polskę."

  Do wyborów jeszcze dwa lata i wiele wody popłynie w Wiśle. Za szybko pokojowiec ogłasza triumf swojego pana.

 • ramzes-ra

  Oceniono 640 razy 592

  Jak można odmówić stawienia się na przesłuchanie przed komisją konstytucyjną. Pan prezes stawia siebie ponad prawem,I gdzie tu prawo i sprawiedliwość. Uzasadnienie że szykuje się do przejęcia władzy nie są uzasadnieniem bo jeszcze nie wygrał wyborów. Są pewne zasady które w państwie demokratycznym powinny być przestrzegane przez wszystkich obywateli a przez prezesa największej partii opozycyjnej w szczególności. do tych zasad należy szanowanie wyników wyborów i szanowanie demokratycznie wybranych władz państwa. Odmowa uczestniczenia w BBN nie uprawnia tego Pana do lekceważenia innych ważnych organów państwa. Należałoby ostro napiętnować takie zachowanie.

 • jaklucz

  Oceniono 526 razy 496

  To nie może być przypadek: zawsze, kiedy sondaże PiS zanadto zwyżkują wtedy wypełza prezes ze swoim waflem i zaczynają odwalać taką manianę, że nawet najciężej poszkodowanym umysłowo fanatykom firerka spadają kapcie.
  Im nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, tylko o to, żeby go gonić. Za naszą kasę.

 • hare-hare

  Oceniono 360 razy 336

  zupełnie jak ten na budowie co latał z pustą taczką bo było tyle roboty że nie było kiedy załadować---zanosi się na to że "wszyscy jesteśmy wariatami"--to będzie hasło Nowej Rzeczpospolitej,amen

 • konigin

  Oceniono 366 razy 330

  Prezes chodzi tylko tam, gdzie on uzna za stosowane. Zapamietajcie sobie, maluczcy. Inaczej jest to szykanowanie i utrudnianie zycia majestatu kaczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX