Kaczyński nie przyjdzie na przesłuchanie. Ma inne zadania. Hofman: To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS Adam Hofman

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Adam Hofman ogłosił, że Jarosław Kaczyński nie powinien pojawiać się na przesłuchaniu przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej. - To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia. To jest jego zadanie numer 1. A władza może zrobić wszystko, by to utrudniać - mówił poseł PiS w RMF FM. Przesłuchanie związane jest z wnioskiem PO o postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.
Wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu złożyła Platforma Obywatelska pod koniec ubiegłego roku. PO zarzuca politykom PiS naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. Chodzi m.in. o ustalenia dwóch komisji śledczych badających okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz komisji ds. nacisków.

Ziobro, były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, ma stanąć na przesłuchaniu przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej w lipcu, Kaczyński - we wrześniu.

Zdaniem Adama Hofmana, rzecznika PiS, prezes Kaczyński przed Komisją stawać nie powinien. - To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia. To jest jego zadanie numer 1. A (obecna) władza może zrobić wszystko, by to utrudniać - mówił poseł PiS w RMF FM.

Zdaniem Hofmana wniosek PO to "czysty akt polityczny i to akt desperacji". - Dokument, który powinien być podstawą postawienia przed Trybunałem Stanu, i tak nie ma żadnych deliktów konstytucyjnych. To jest luźna publicystyka. Wrogi dziennikarz mógłby taką publicystykę o Jarosławie Kaczyńskim napisać, ale to nie jest poważny akt prawny - stwierdził Hofman.

Hofman dziwi się pomysłowi, że Kaczyński "ma przesiadywać przed panem Halickim i patrzeć mu głęboko w oczy, człowiek, który przygotowuje się do tego, żeby zmienić Polskę?". Rzecznik PiS wyjaśnił, że to jego zdanie. - Myślę, że Jarosław Kaczyński podejmie decyzję, z poprzednich jego decyzji wynikało, że w tej chwili ma naprawdę ważne sprawy na głowie - stwierdził.

Zapis całej rozmowy z Adamem Hofmanem>>

Zobacz także
 • Minister zdrowia o in vitro: Politycy niech dyskutują, a my robimy swoje
Komentarze (542)
Kaczyński nie przyjdzie na przesłuchanie. Ma inne zadania. Hofman: To jest szef opozycji, który przygotowuje się do przejęcia władzy i rządzenia
Zaloguj się
 • pogromca_gamonia

  Oceniono 2 razy 2

  Jarek ma teraz matrymonialne sprawy na głowie, a nie jakies tam pierdzieluchy.

  Jego oblubienica to Piękna Kuweta.

 • spokojny102

  Oceniono 2 razy 2

  Jaroslaw nie przyjdzie? Podobno zrobil prawo jazdy, a wiec przyjedzie ,spokojna glowa.

 • majo_rmajor

  Oceniono 2 razy 2

  @jkredman
  Nie musi,to nie przyjdzie; musi to na Rusi... To ma byc maz stanu? Przyszly premier? Zbawca Polski? To po prostu tchorz bez honoru. Cholera,kolo ratukowe Polski... "Z ziemi polskie do wolskiej". Poznajesz? Taki z niego maz stanu I zbawca.
  Leming.

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy -2

  PO mogla tez postawić Tuska przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej
  np. za prowokacje polityczną przeciwko Cimoszewiczowi

  politykierzy, wspólnie i w porozumieniu okradają Polskę do 24 lat,
  koryt coraz miej wiec podskakują do siebie ale krzywdy sobie nie zrobią

 • antikrishti

  Oceniono 3 razy 3

  "To nie Komisja przesłuchuje Prezesa, to Prezes przesłuchuje Komisję!"

  Chuck Norris

 • sniezka55

  Oceniono 3 razy 3

  Prezesie w razie problemu powiedz , że Hofman cię wycyckał.

 • lotto_1

  Oceniono 5 razy 5

  To jest prawdziwe prawo i sprawiedliwość.

 • 12jane

  Oceniono 5 razy 5

  hofman wstawiłbyś tej bestii ząbki a sobie wymienił komórki...........

 • 12jane

  Oceniono 6 razy 6

  łachy nie robi ,jak nie to niech wypieprza na sybir............jak nie uznaje naszego państwa i prawa..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje