Sprawa Madeleine. Brytyjscy prokuratorzy w Portugalii. Nie wszyscy podejrzani zostali przesłuchani

22.06.2013 11:11
Rodzice Madeleine ze zdjęciem dziewczynki przygotowanym przez policję. Tak może wyglądać teraz

Rodzice Madeleine ze zdjęciem dziewczynki przygotowanym przez policję. Tak może wyglądać teraz (Fot. Sang Tan AP)

W trakcie ponownego badania sprawy tajemniczego zaginięcia Madeline McCann odkryto potencjalnych podejrzanych, którzy nie zostali dotychczas przesłuchani - informuje "Guardian". Przesłuchanych może być 20 osób, w tym pedofile, którzy w tym czasie byli w okolicach miejsca, gdzie zaginęła dziewczynka.
Brytyjskie prokuratorki Alison Saunders i Jenny Hopkins spotkały się w Portugalii ze swoimi odpowiednikami. Wyjazd śledczych może pomóc brytyjskiej policji rozpocząć nowe dochodzenie w sprawie zniknięcia Madeleine McCann.

20 osób do przesłuchania

W Portugalii udało się ustalić nowych potencjalnych podejrzanych. Chodzi o osoby, których nikt do tej pory nie przesłuchał. Brytyjczycy chcą wyjaśnić, czy i jaki związek mogą mieć ze sprawą.

Według "Guardiana" wizyta Saunders i Hopkins jest znaczącym wydarzeniem - i może pozwolić policji rozpocząć nowe śledztwo w sprawie zaginięcia trzyletniej dziewczynki w maju 2007 r.

Według nadinspektora Hamisha Campbella jest wiele osób, które jeszcze powinny być przesłuchane. Śledczy muszą porozmawiać z 20 osobami, wśród nich jest kilka osób karanych za przestępstwa z udziałem dzieci. Osoby te miały być w Algarve w czasie, gdy Madeleine zniknęła.

Kilka dni temu Scotland Yard informował o gotowości do uruchamia nowego śledztwa ws. zaginięcia Madeleine. Decyzja wzbudziła ogromne nadzieje w rodzicach. W połowie 2008 r. prokuratura Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia dziecka z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody.

Dziecko zniknęło bez śladu

Sprawa Madeleine McCann wstrząsnęła kilka lat temu opinią publiczną. W luksusowym kurorcie zniknęło bez śladu trzyletnie dziecko. Córka Kate i Gerry'ego McCann zaginęła 3 maja 2007 r., na kilka dni przed swoimi czwartymi urodzinami. Rodzice dziewczynki wyszli na kolację do pobliskiej restauracji i co jakiś czas wracali do pokoju, by sprawdzić, czy z dziećmi wszystko w porządku. Około godziny 22 okazało się, że Madeleine zniknęła. Jej rodzeństwo nadal spało.

W sprawie Madeleine powstało wiele hipotez, m.in. podejrzewano rodziców (mieli tuszować śmierć dziewczynki), siatkę pedofilów, obsługę hotelową. Mimo rozesłania listów gończych i długotrwałego śledztwa los dziecka pozostaje nieznany.

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje