Sprawa Madeleine. Brytyjscy prokuratorzy w Portugalii. Nie wszyscy podejrzani zostali przesłuchani

Rodzice Madeleine ze zdjęciem dziewczynki przygotowanym przez policję. Tak może wyglądać teraz

Rodzice Madeleine ze zdjęciem dziewczynki przygotowanym przez policję. Tak może wyglądać teraz (Fot. Sang Tan AP)

W trakcie ponownego badania sprawy tajemniczego zaginięcia Madeline McCann odkryto potencjalnych podejrzanych, którzy nie zostali dotychczas przesłuchani - informuje "Guardian". Przesłuchanych może być 20 osób, w tym pedofile, którzy w tym czasie byli w okolicach miejsca, gdzie zaginęła dziewczynka.
Brytyjskie prokuratorki Alison Saunders i Jenny Hopkins spotkały się w Portugalii ze swoimi odpowiednikami. Wyjazd śledczych może pomóc brytyjskiej policji rozpocząć nowe dochodzenie w sprawie zniknięcia Madeleine McCann.

20 osób do przesłuchania

W Portugalii udało się ustalić nowych potencjalnych podejrzanych. Chodzi o osoby, których nikt do tej pory nie przesłuchał. Brytyjczycy chcą wyjaśnić, czy i jaki związek mogą mieć ze sprawą.

Według "Guardiana" wizyta Saunders i Hopkins jest znaczącym wydarzeniem - i może pozwolić policji rozpocząć nowe śledztwo w sprawie zaginięcia trzyletniej dziewczynki w maju 2007 r.

Według nadinspektora Hamisha Campbella jest wiele osób, które jeszcze powinny być przesłuchane. Śledczy muszą porozmawiać z 20 osobami, wśród nich jest kilka osób karanych za przestępstwa z udziałem dzieci. Osoby te miały być w Algarve w czasie, gdy Madeleine zniknęła.

Kilka dni temu Scotland Yard informował o gotowości do uruchamia nowego śledztwa ws. zaginięcia Madeleine. Decyzja wzbudziła ogromne nadzieje w rodzicach. W połowie 2008 r. prokuratura Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia dziecka z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody.

Dziecko zniknęło bez śladu

Sprawa Madeleine McCann wstrząsnęła kilka lat temu opinią publiczną. W luksusowym kurorcie zniknęło bez śladu trzyletnie dziecko. Córka Kate i Gerry'ego McCann zaginęła 3 maja 2007 r., na kilka dni przed swoimi czwartymi urodzinami. Rodzice dziewczynki wyszli na kolację do pobliskiej restauracji i co jakiś czas wracali do pokoju, by sprawdzić, czy z dziećmi wszystko w porządku. Około godziny 22 okazało się, że Madeleine zniknęła. Jej rodzeństwo nadal spało.

W sprawie Madeleine powstało wiele hipotez, m.in. podejrzewano rodziców (mieli tuszować śmierć dziewczynki), siatkę pedofilów, obsługę hotelową. Mimo rozesłania listów gończych i długotrwałego śledztwa los dziecka pozostaje nieznany.

Zobacz także
  • Zaginiona Madeleine McCann Nowy trop ws. Madeleine McCann. Scotland Yard zainteresował się sprzątaczami
  • Rodzice Madeleine ze zdjęciem dziewczynki przygotowanym przez policję. Tak może wyglądać teraz Nowe tropy w sprawie zniknięcia małej Madeleine wiodą do Rosji
  • Z lewej zdjęcie Madeleine z 2007 r. Miała wtedy trzy lata. Z prawej: tak dziewczynka może wyglądać dziś To jednak nie Madeleine McCann. Opublikowali wyniki badań DNA
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje