Burze nad Polską. W Lubelskiem dwie nastolatki rażone piorunem

Ulewa

Ulewa (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

W piątek wieczorem nad Lublinem i Lubelszczyzną przeszła potężna nawałnica. Strażacy interweniowali prawie 150 razy. Były połamane gałęzie drzew, zalane piwnice, zerwane dachy. W Lublinie piorun raził dwie piętnastolatki. Obie są w szpitalu.
Piętnastolatki około godz. 21 szły wzdłuż torów przy stacji Ponikwoda w Lublinie. W tym czasie nad miastem przechodziła silna burza. Doszło do uderzenia pioruna i wszystko wskazuje na to, że dziewczyny zostały porażone. Obie straciły przytomność. Po chwili jedna się ocknęła i wezwała pomoc. Lekarze z karetki reanimowali drugą z 15-latek i udało się przywrócić akcję serca. Obie dziewczynki zostały przewiezione na obserwacje do szpitala. Stan jednej z nich jest poważny.

Straż pożarna informuje o prawie 150 interwencjach. Ponad 70 razy strażacy usuwali z różnych miejsc połamane gałęzie i konary, ponad 50 razy - pompowali wodę z zalanych piwnic. Było też 13 pożarów od pioruna i 2 zerwane dachy. Największy pożar miał miejsce w miejscowości Annobór pod Lubartowem. Spłonęła stodoła, straty to 50 tysięcy złotych, na miejscu było 8 zastępów strażaków.

Wcześniej, jeszcze przed burzą, w Lublinie doszło też do wypadku nad rzeką Bystrzycą. Nad wodą wypoczywały dwie 11-latki i ich rok starszy kolega. Dziewczyny początkowo tylko moczyły nogi, ale jedna z nich postanowiła pójść głębiej i została porwana przez nurt, zaczęła się topić. 12-latek próbował sam nieść jej pomoc, ale nie dał rady. Ktoś z przypadkowych przechodniów zdołał wyciągnąć dziecko z wody. Na miejsce przyjechała karetka, lekarze przeprowadzili reanimację. Dziewczynka trafiła do szpitala.

Zobacz także
 • Tysiące osób muszą być ewakuowane z zagrożonych terenów Gorączkowa walka z czasem w Indiach. Żołnierze ewakuują ludzi. Już 560 ofiar monsunowego deszczu
Komentarze (15)
Burze nad Polską. W Lubelskiem dwie nastolatki rażone piorunem
Zaloguj się
 • rabbinhood

  Oceniono 3 razy -1

  Ależ ta Gazeta opisuje, ze nie wiadomo co jest grane. Za opis - pała.

 • pulkownica

  Oceniono 5 razy 1

  Gdzie człowiek się znajdzie,wszędzie tragedia.

 • tramwajarz74

  Oceniono 31 razy 17

  Na zdjęciu to nie jest Lublin! Foto przedstawia warszawską ulicę Obozową pod wiaduktem kolejowym, w tle widać nawet nadzór ruchu tramwajarzy.

 • pinkcherry

  Oceniono 28 razy 0

  Tak to jest jak się wydaje kasę na pierdoły w stylu budowa stadionów, zamiast ją przekierować dla gospodarki wodnej i meteorologicznej..

 • kato-rznik

  Oceniono 36 razy -14

  Widocznie taka była wola "boga".

 • bobikbobikbobik

  Oceniono 15 razy 5

  Jak najbardziej. Odmiana słowa (rzeczownika) "Lubelskie" - kto? co? Lubelskie, gdzie, w kim, czym - w Lubelskiem. Przymiotnik "lubelski" odmienia się: w kim, czym - w lubelskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje