PiS płaci miliony. Komu i za co? "Mało kto w partii posiada tę wiedzę tajemną"

Guru Control Systems, niepokorni twórcy i nieustanne badania opinii publicznej - tak o wydatkach PiS w 2011 roku pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Prawie 1,4 mln zł PiS przelało w wyborczym 2011 roku do Guru Control Systems. W 2012 r. - ok. 800 tys. zł, a w 2010 r. - blisko 1,1 mln zł. Tak wynika ze sprawozdań partii dla Państwowej Komisji Wyborczej.
Gdy tydzień temu napisaliśmy o płatnościach dla Guru Control Systems, skarbnik partii Stanisław Kostrzewski tłumaczył, że to za sondaże. Poseł PiS Joachim Brudziński mówił, że to "ma związek z różnymi projektami IT i obsługą naszej sieci komputerowej".

Pytamy byłego polityka PiS, czy zna firmę Guru Control Systems. - Nie znam. Jeśli chodzi o sondaże, to się odbywało tak, że Tomek Pierzchalski sadzał kilka dziewczyn na Nowogrodzkiej i robił swoje call center. One obdzwaniały 200-300 osób dziennie i PiS miał na bieżąco notowania partii i opinie na inne bieżące tematy. Ale też prawda jest taka, że mało kto w PiS posiada tę wiedzę tajemną, komu Staszek Kostrzewski przelewa pieniądze.

"PiS to jedyna partia na liście tej firmy"

Z PiS do Guru Control Systems pieniądze idą z konta podstawowego partii, ale także z funduszu eksperckiego. Ten drugi jest ciekawszy, bo pokazuje, że w styczniu PiS zapłacił tej firmie 73 tys. zł, a znanej sondażowni SMG KRC - 53 tys. zł. Podobne pieniądze na konto Guru Control Systems PiS przelał w lutym i kwietniu. W maju przelewy były dwa: ponad 74 tys. zł i 70 tys. zł, w czerwcu też dwa, po 73 tys. zł, we wrześniu znów dwa: 73 tys. zł i ponad 127 tys. zł, w listopadzie: 73 tys. zł i 151 tys. zł, w grudniu - 147 tys. zł. - Nie pamiętam takich kwot ani jakie to były zlecenia - mówi. Przyznaje, że PiS jest jedyną partią na liście klientów Guru Control Systems.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (474)
PiS płaci miliony. Komu i za co? "Mało kto w partii posiada tę wiedzę tajemną"
Zaloguj się
 • lica79

  Oceniono 1 raz 1

  Po rowno I Swoim tak powinna brzmiec nazwa tej pisowskiej sekty. Geby pelne frazesow I pogardzanie "ciemnym ludem" trzeba nie miec krzty rozumu zeby traktowac brednie prezia powaznie I glosowac na te partie

 • m.arco

  Oceniono 2 razy -2

  PiS wróci do władzy czy wam się to podoba czy nie i wówczas wasz Tuzio będzie oglądal oblicze prokuratora.

 • 12jane

  Oceniono 3 razy 1

  pis i kaczyński,to najwięksi oszuści -już dawno powinien siedzieć w więzieniu ,za przekręty i krzywdy jakie wyrządził naszej ojczyznie Polsce i jej rodakom.........

 • bog43

  Oceniono 3 razy 3

  Czyżby Łomianki rozpoczęły finansowanie PARTII politycznych od PIS-u ?

 • moher.do.bulu

  Oceniono 7 razy -1

  Mam nadzieję, że praca Klozety nie pójdzie na marne i znajdzie się jakiś cymbał, który zechce się na tyle skompromitować, że złoży donos do prokuratury na "wydatki PiSu", bo wygląda na to, że wyPOciny Klozety mają służyć jedynie POcieszaniu Lemingów.

  Czemu "dziennikarze" Klozety nie napisali w którym miejscu zostało złamane prawo?

  imageshack.us/photo/my-images/37/wuuz.jpg/

 • seviers

  Oceniono 4 razy 4

  Guru Control Systems czyli po prostu usługi "trollowania internetowego" na przeróżnych forach!

 • moher.do.bulu

  Oceniono 6 razy -4

  finanse.wp.pl/kat,9231,title,Rzad-zgubil-16-mld-zl-W-sumie-wyparowalo-juz-20-mld,wid,13114846,wiadomosc.html?ticaid=110d09&_ticrsn=3

 • poppers68

  Oceniono 10 razy -2

  Dla mnie coraz częściej nagonka na rządzącą partię sprawia wrażenie nie jakiejś tam sterowanej od górnie i zaplanowanej akcji a po prostu ZWYKŁEJ CHOREJ AMBY NUDZACYCH SIĘ MEDIÓW I SPANIKOWANYCH ICH WŁAŚCICIELI ( SPANIKOWANYCH O STRATY WYDAWNICTW – BO ICH JEST ZBYT DUŻO I KONKURENCJA SPORA) ORAZ OPOZYCJI WSZELKIEJ MAŚCI ).
  Bo zaczynam widzieć to tak : jak afery ogólnopolskie z unijnymi funduszami to lżą wszyscy TUSKA a potem się okazuje ,że kłopoty wywołane przez dawny rząd PISu ( przede wszystkich) i jego bardak w latach 2005-2007 ,który tylko nas nie załadował do ligi mołdawsko – białorusko – greckiej ,że po prostu Polacy ich wywalili w wyborach.
  Jak afery „wagi państwo-lokalnej” to ja czytam o zegarkach ministra Nowaka….. Kurcze.
  To wszystko + 160 –ciu dziennikarzy , znudzonych i stale stacjonujących w Sejmie 24 H polując na to co powiedział poseł z rejonu Pcimia Dolnego gmina Koryta , osada Łazie Bobki po prostu zniewala.
  Bombarduje się nas ludzi KAŻDĄ pierdą, każdą bzdurą…..
  I szczerze podejrzewam, że zwykły Hiszpan ,Grek czy Niemiec ( a tu mam wiedzę i kontakt stały) chwyta się za głowę „jakie to poważne afery partii rządzącej mamy”…..
  I widzę, że tak jak w roku 2005 ta AMBA udziela się wszystkim ( tylko o co chodzi?!! Wybory mamy za dwa lata a ja ciągle widzę notowania i sondaże ,które mam po prostu ….gdzieś).
  Widzę, że nawet Januszek Palikot zanotował brak instynktu – Tusk to , Tusk musi odejść itd…
  A JAK ODEJDZIE I BĘDĄ WYBORY TO CO ? RO WEJDZIE DO SEJMU ? 5-6 % ?.....
  I TAK BĘDZIE RZĄDZIŁ KACZYŃSKI ,KTÓRY PALIKOTOWI LUB JEGO LUDZIOM ZAFUNDUJE BEZSENNE NOCE W WYPATRYWANIU SPRAWNYCH SŁUŻB SPECJALNYCH SŁUŻĄCYCH JAK DAWNIEJ JEDYNEJ SŁUSZNEJ PARTII….. JAK NA BIAŁORUSI. I CO PANIE JANUSZU – BĘDZIE CACY?
  I tak sobie myślę :
  1. Europa NAPRAWDĘ stawia Polskę i Polaków za wzór radzenia sobie w kryzysie KTÓREGO NAWET NA DOBRE NIE LIZNĘLIŚMY A ZAPOWIADANY PRZEZ PIS ODKĄD PRZEGRAŁ WYBORY!
  2. Ludzie z szacunkiem mówią o Polakach jako pracujących ostro w ramach samoobrony przed problemami Hiszpanów czy Włochów.
  3. Nie walnął w dół ŻADEN BANK w Polsce , nie nabrano milionów normalnych klientów bankowych ( nie mówię o AMBER GOLD i Jego nieodpowiedzialnych acz jednak dosyć pazernych na szybki bez względu na ryzyko Klientów).
  4. Bezrobocie jakość NIE CHCE dogonić Hiszpanii czy Grecji albo nawet nie wiem Mołdowy…
  No, choćby każdy mądrala wołający „ TUSKU TY ZŁODZIEJU” pękł – nie chce i już….
  5. Złotówka jakoś nie chce kosztować 6-7 pln aby posypała się gospodarka polska….
  6. Medialnymi i Internetowymi „HITAMI” są , przepraszam – pierdoły albo tematy ,które pokazują absolutny brak wiedzy autorów ( co ma TUSK do płac stosowanych przez PRYWATNYCH pracodawców – mataczyków w Polsce?
  I to wszędobylskie zawołania : TUSKU !!! ZŁODZIEJU !!! kierowane do faceta który wysłał ekipę na negocjacje do Brukseli o kolejny budżet dla Polski i przy chórze rechotu i drwin przywiózł miliony......
  Jarek przywiózł by......"dumę narodową"

 • klikusy

  Oceniono 5 razy 3

  Zdelegalizować ten mafijny związek zwany PIS, szefostwo zamknąć członków rozpędzić. Zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na doskonalenie metody leczenia bezpłodności IN-VITRO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje