Palikot: Andrzej Rozenek kandydatem RP na prezydenta Warszawy

21.06.2013 21:27
Janusz Palikot poinformował, że kandydatem Ruchu Palikota na prezydenta Warszawy jest Andrzej Rozenek. Zaapelował też do premiera o spotkanie z politykami RP i rozpoczęcie prac nad projektem dot. likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu.
Palikot podkreślił w rozmowie w TVN24, że obecnie poseł RP Andrzej Rozenek jest kandydatem Ruchu na prezydenta Warszawy. Zaznaczył jednak, że jeśli do końca lipca zgłoszą się inni kandydaci, to wewnątrz Ruchu Palikota odbędą się prawybory. - Dzisiaj zgłosił się Andrzej Rozenek i ma niekwestionowaną pozycję lidera jako nasz kandydat - dodał Palikot.

Na pytanie, dlaczego kandydatem Ruchu nie jest Ryszard Kalisz, lider RP odpowiedział, że jeśli Kalisz będzie chciał kandydować, to będzie "brany pod uwagę". - Może się okazać, że to on będzie kandydował - powiedział Palikot. Pytany o pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu państwa szef Ruchu zaznaczył, że jest gotowy na porozumienie z PO.

"Niech premier przystąpi do uczciwej rozmowy"

- Proponuję, wzywam, proszę Donalda Tuska o spotkanie z klubem (Ruchu Palikota), o dyskusję, o wyznaczenie osób, które przygotują wspólny projekt - powiedział Palikot. Podkreślił, że jego partia przedstawiła już obywatelski projekt ws. finansowania partii. Dodał jednak, że w grę wchodzi rozpoczęcie prac nad innym projektem. - Jeśli Donald Tusk naprawdę chce likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu, to niech przystąpi to takiej uczciwej rozmowy, a nie gra w sztuczki teatralne czy PR-owskie - zaznaczył.

Premier Donald Tusk zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić projekt PO dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu. Tego samego dnia Ruch Palikota po raz trzeci złożył w Sejmie projekt nowelizacji Ustawy o partiach politycznych, w którym zaproponował, by Polacy mogli odpisać 0,5 proc. od swoich podatków na rzecz dowolnej partii politycznej.

Palikot zapowiedział też, że w najbliższy poniedziałek do zespołu politycznego Europy Plus dołączy Partia Demokratyczna. W obecności b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ma zostać podpisane porozumienie.

Na początku czerwca przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali zespół polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy. Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, Stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • kabato

  Oceniono 154 razy 34

  Mądrze facet gada!Jest konkretny i co najważniejsze nie pluje jadem jak inni.Tak na marginesie to szkoda go na prezydenta Warszawy bo tam skiśnie.Wiadomo oczywiście, że "palikoty"nie wygraja wyborów a Rozenkowi wieszcze kariere taką przez wielkie K

 • lech2011

  Oceniono 63 razy 17

  a swoją drogą ciekawe kogo by chcieli na prezydenta Wwy ci, którzy chcą odwołać Gronkiewicz, jaki typ by wam pasował ? Gronkiewicz robi duży bałagan w stolicy, ale jak przetrwamy (pewnie z trudem), to potem będzie dużo lepiej, już widać jak zmienia się miasto. Jej poprzednik, Kaczyński, kompletnie nic nie zrobił dla Wwy (ksywa: pasożyt).
  Więc wolicie taką osobę która dużo robi czy nic nie robi ? A może która trochę robi i będzie się to ślimaczyło jak budowa metra od lat 50tych ?
  Kto byłby idealnym kandydatem ?

 • whitetooth

  Oceniono 96 razy 16

  oj łakną stanowisk, łakną niesamowicie.

 • george1955

  Oceniono 12 razy 6

  no to mamusia Rafinskiego mialaby problem z glowy z mieszkankiem

 • philosophe

  Oceniono 32 razy 6

  A Smierdzionek na prezydenta parlamentu !!!

 • eend

  Oceniono 8 razy 4

  Nie wiem w jakim celu te "prezentacje kandydatów" przecież i tak w razie zdjęcia ze stołka HGW nie ma innej możliwości prawnej jak zarząd komisaryczny. Komisarza ustanawia premier więc po co ta cała ściema i cyrk z prezentacją kandydatów ? Do ustawowych wyborów jeszcze prawie dwa lata do tego czasu np partia p Palikota może się trzy razy podzielić a sam p Rozenek przejść np do PiS.... Po co dzielić skórę na żywym niedźwiedziu ?

 • darek183

  Oceniono 56 razy 4

  Śmiechu warte. Zapytajcie się ile gość zrobił projektów o wartości pow. 10 mln PLN i jakimi zespołami kierował. Co takiego wdrożył i zaczęło działać dla np.20 tys. ludzi lub więcej oczywiście :) Równie dobrze możecie wybrać sprzątaczkę z waszego bloku i nie będzie gorsza niż Rozenek. Gdzie są prawdziwi kandydaci ? Nie ważne czy z PiS czy PO, SLD, PSL itp., itd. Czekamy na ludzi, którzy mają pomysł i wierzą, że zrobią coś dobrego dla nas wszystkich.

 • czyzyk331

  Oceniono 3 razy 3

  Dają info, ze Palikotka przebił Rycho Kaliszek, tworzy ruch z Kamilem Sipowiczem. Obecnie trwają poszukiwania piesska Kory. Jakoby porwał woreczek z Marychą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje