Palikot: Andrzej Rozenek kandydatem RP na prezydenta Warszawy

21.06.2013 21:27
Janusz Palikot poinformował, że kandydatem Ruchu Palikota na prezydenta Warszawy jest Andrzej Rozenek. Zaapelował też do premiera o spotkanie z politykami RP i rozpoczęcie prac nad projektem dot. likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu.
Palikot podkreślił w rozmowie w TVN24, że obecnie poseł RP Andrzej Rozenek jest kandydatem Ruchu na prezydenta Warszawy. Zaznaczył jednak, że jeśli do końca lipca zgłoszą się inni kandydaci, to wewnątrz Ruchu Palikota odbędą się prawybory. - Dzisiaj zgłosił się Andrzej Rozenek i ma niekwestionowaną pozycję lidera jako nasz kandydat - dodał Palikot.

Na pytanie, dlaczego kandydatem Ruchu nie jest Ryszard Kalisz, lider RP odpowiedział, że jeśli Kalisz będzie chciał kandydować, to będzie "brany pod uwagę". - Może się okazać, że to on będzie kandydował - powiedział Palikot. Pytany o pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu państwa szef Ruchu zaznaczył, że jest gotowy na porozumienie z PO.

"Niech premier przystąpi do uczciwej rozmowy"

- Proponuję, wzywam, proszę Donalda Tuska o spotkanie z klubem (Ruchu Palikota), o dyskusję, o wyznaczenie osób, które przygotują wspólny projekt - powiedział Palikot. Podkreślił, że jego partia przedstawiła już obywatelski projekt ws. finansowania partii. Dodał jednak, że w grę wchodzi rozpoczęcie prac nad innym projektem. - Jeśli Donald Tusk naprawdę chce likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu, to niech przystąpi to takiej uczciwej rozmowy, a nie gra w sztuczki teatralne czy PR-owskie - zaznaczył.

Premier Donald Tusk zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić projekt PO dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu. Tego samego dnia Ruch Palikota po raz trzeci złożył w Sejmie projekt nowelizacji Ustawy o partiach politycznych, w którym zaproponował, by Polacy mogli odpisać 0,5 proc. od swoich podatków na rzecz dowolnej partii politycznej.

Palikot zapowiedział też, że w najbliższy poniedziałek do zespołu politycznego Europy Plus dołączy Partia Demokratyczna. W obecności b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ma zostać podpisane porozumienie.

Na początku czerwca przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali zespół polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy. Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, Stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Zobacz także
Komentarze (92)
Palikot: Andrzej Rozenek kandydatem RP na prezydenta Warszawy
Zaloguj się
 • dorik2

  0

  Rozenek? Niegłupi gość. Tusk też był dziennikarzem, zanim został politykiem. Prezydent miasta, podobnie jak premier, nie musi osobiście znać się na transporcie czy budownictwie - ważne, żeby umiał stworzyć zespół fachowców.

 • gabrielr

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy nie potrzebują naćpanego prezydenta. Z bulem muszę to przyznać.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  Równie dobrze może być kandydatem na prezydenta Unii Europejskiej

  Takie same szanse :-)

  ale co się nagada i na opowiada to jego :-)

 • czyzyk331

  Oceniono 3 razy 3

  Dają info, ze Palikotka przebił Rycho Kaliszek, tworzy ruch z Kamilem Sipowiczem. Obecnie trwają poszukiwania piesska Kory. Jakoby porwał woreczek z Marychą!

 • czyzyk331

  Oceniono 2 razy 2

  Rozenek ma duże szanse, obieca wszystkim warszawiakom darmową uprawę Marychy oraz używanie części rowerowych

 • czyzyk331

  Oceniono 1 raz 1

  Dają info ze kandydatem Ziobry jest Dorn III bliźniak z rodu Kaczyńskich. Ja pytać, gdzie jest Saba?

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  no to przegrali ... kto bedzie glosowal na tego wsiura z otluszczonym pyskiem ....

 • lobuz1

  Oceniono 1 raz 1

  No patrzcie Państwo, a tak nie dawno Palikociarze mówili, że im o st;ołki nie chodzi, oni przyszli do polityki dla IDEI. Na stołki będą promować ludzi kompetentnych i bezpartyjnych. No patrzcie Państwo, a toż się wszystko zmieniło! A dopiero dwa lata tych ideowych działań minęło!

 • ritzy

  Oceniono 3 razy 1

  Zastepca Urbana w "NIE" ogłoszony poważnym, wysunietym przez błazen-partie LGBT, zasiadającą w Polskim Sejmie kandydatem na Prezydenta mojego Miasta, bohaterskiej Warszawy, Stolicy naszego kraju. Czy mozemy upasc jeszcze niżej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje