Anonymous opublikują tajne dokumenty północnokoreańskiej armii?

21.06.2013 20:41
Anonymous opublikują tajne dokumenty północnokoreańskiej armii?

Anonymous opublikują tajne dokumenty północnokoreańskiej armii? (Fot. Youtube)

Grupa Anonymous zapowiedziała na swoich profilach na Twitterze i YouTube, że we wtorek 25 czerwca "podzieli się ze światem" informacjami wykradzionymi z serwerów Korei Północnej. Chodzi m.in. o tajne dokumenty armii Kim Dzong Una.
W zamieszczonym na YouTube filmie hakerzy z Anonymous twierdzą, że zdołali "spenetrować intranet i prywatne sieci komputerowe w Korei Północnej". - Udało nam się to - mówią. Deklarują, że wśród informacji, które wykradli, znajduje się m.in. dokumentacja północnokoreańskiego programu rakietowego. - Podzielimy się nimi ze światem. Spodziewajcie się nas i czekajcie na nas - zapowiadają.- Dobrzy ludzie w Korei, to pora byście się przebudzili - mówią hakerzy. - Wkrótce doświadczycie nowej kultury (...). Przyłączcie się do nas - apelują. Członkowie Anonymous zapowiadają także atak na północnokoreańskie serwery. Ich listę opublikowali w internecie.

"Operacja Wolna Korea"

Wojnę Korei Północnej "Anonimowi" wypowiedzieli w kwietniu tego roku. Opublikowali wówczas w internecie nazwiska 6 tys. osób zarejestrowanych w państwowym serwisie Korei Północnej i zapowiedzieli obalenie reżimu Kima.

Rozpoczęli w ten sposób "Operację Wolna Korea". Jak twierdzą, jest to ich odpowiedź na groźby Kima dotyczące użycia broni jądrowej. "Jeśli nie weźmiecie pod uwagę naszych żądań, to najpierw wykasujemy wasze wszystkie dane, a później zlikwidujemy cały wasz diabelski rząd" - ostrzegali w kwietniu rząd w Pjongjangu.

Korea jest gotowa na rozmowy

W tym roku sytuacja polityczna pomiędzy Koreą Północną a zachodem była szczególnie napięta. Północ groziła USA i Korei Płd. wojną nuklearną. W lutym br. reżim Kima dokonał trzeciej próby nuklearnej. Rada Bezpieczeństwa ONZ zareagowała na to rozszerzeniem międzynarodowych sankcji wobec Pjongjangu. W odpowiedzi Korea Płn. ogłosiła, że nie będzie więcej uznawała kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 r. ani żadnych innych porozumień odprężeniowych z Południem.

Ostatnio sytuacja zaczęła się zmieniać, a Korea Północna zaczęła ogłaszać gotowośćdo rozmów. "Korea Północna chce dialogu ze wszystkimi stronami i chce wziąć udział we wszelkiego rodzaju spotkaniach, w tym rokowaniach sześciostronnych (Chin, Japonii, obu Korei, Rosji i USA), i ma nadzieję na pokojowe rozwiązanie kwestii nuklearnej na drodze negocjacji" - poinformowało na początku czerwca chińskie MSZ, cytując wypowiedź pierwszego wiceministra spraw zagranicznych Korei Płn. Kim Kie Gwana. - Denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego była ostatnią wolą przywódcy Kim Ir Sena i sekretarza generalnego Kim Dzong Ila - dodał.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • spoko-spoko

  Oceniono 102 razy 82

  Tak, skompromituja Kima, bo teraz to on ma powazanie w swiecie.

 • bidifi

  Oceniono 111 razy 65

  oj naiwni ci hakerzy - nic nie znajda bo w tym kraju wszystkie wiadomosci zapisywane sa korze z drzew a poki co kora ta nie podlega skenowaniu......

 • kropkanadzet

  Oceniono 23 razy 19

  Ciekawa koncepcja zupelnie nowego rodzaju wojny.
  Bez karabinow, czolgow, okretow, samolotow i armatniego miesa. Wypowiadana i prowadzona oddolnie, przez spoleczenstwo a nie przez politykow. Potencjalnie przeciwko kazdemu i wszystkiemu.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 31 razy 17

  No wreszcie coś ciekawego. Zawsze chciałem znać gatunek ryżu, który spożywa.

 • jezierskiadam

  Oceniono 29 razy 15

  Nie ma technicznych problemów, żeby zrealizować groźbę "wyłączenia" jakiegoś państwa lub korporacji.

  Ciekawe, czy Anonymous już umieją to zrobić !!!

 • belferbiolog

  Oceniono 27 razy 15

  Good job!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 7

  Kim Dzong Un kąpie się z kaczuszką!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje