Szczypińska rezygnuje z leczenia raka. W ramach protestu

21.06.2013 14:24
Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie będę mogła korzystać z terapii onkologicznej, w momencie kiedy inni pacjenci tej terapii są pozbawieni - powiedziała Jolanta Szczypińska na antenie Radia Gdańsk. - I nie będę się poddawała żadnej terapii, póki po prostu ta sytuacja nie będzie normalna - dodała.
Posłanka PiS protestuje w ten sposób przeciwko konkursowi NFZ na specjalistyczną opiekę w Gdańsku, który doprowadził do wyeliminowania z rynku wielu renomowanych placówek. Pod wpływem jej oświadczenia NFZ zmienia decyzję.

- Proszę mi powiedzieć teraz, jak ja mam to wykonać (leczenie - red.), kiedy kolejki ludzi czekają w poradniach onkologicznych na świadczenia zdrowotne, na komputer, na wszelkie badania. Ja mam wyjść poza to? Nie, absolutnie nie - powiedziała Jolanta Szczypińska w rozmowie z dziennikarką Radia Gdańsk. Posłanka PiS zapowiada, że "dopóki sytuacja nie będzie normalna, a pacjenci nie będą mieli równego dostępu do leczenia", nie podda się żadnej terapii.

Szczypińska nie zdradziła na co choruje. Wiadomo, że kilka lat temu zmagała się z nowotworem piersi.

Posłance chodzi o oprotestowany przez prezydentów Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz marszałka województwa konkurs NFZ w Gdańsku na specjalistyczną opiekę. Uważają oni, że konkurs powinien być unieważniony. Napisali w tej sprawie list do premiera. Tłumaczą, że z rynku wyeliminowano wiele renomowanych placówek; chcą odwołania dyrektor NFZ.

- Powstało realne zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców Trójmiasta i okolic - podkreślili samorządowcy w liście. - W zaistniałej sytuacji uważamy, że postępowanie konkursowe powinno być unieważnione, zaś obowiązujące umowy aneksowane - napisali w przesłanym także mediom oświadczeniu.

NFZ reaguje na protest posłanki

Na protest Jolanty Szczypińskiej zareagował pomorski NFZ - informuje Radio Gdańsk. Szefowa funduszu Barbara Kawińska zapowiedziała na antenie tej rozgłośni, że znajdzie pieniądze na poradnię hematologiczną w Słupsku. Należy ona do placówek, które były zagrożone utratą kontraktu z powodu ostatniego konkursu.

- Zrozumiałam ten protest. Zrobimy wszystko, żeby tam (w słupskim szpitalu - red.) była poradnia hematologiczna - powiedziała Kawińska po oświadczeniu Szczypińskiej. - Teraz po ogłoszeniu konkursów te białe plamy nam będą wychodziły. Ja próbuję coś zadziałać, żeby faktycznie ten teren zachodniej części województwa pokazał się na mapie świadczeń - dodała.

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 101 razy 63

  Dlaczego o sposobie leczenia nowotworów nie decydują onkolodzy tylko biurwy bez wykształcenia z NFZ?
  Może powinno się przenieść biurwy z NFZ do szpitali i poradni onkologicznych a jeszcze lepiej do hospicjów aby tam wykazały się swoim profesjonalizmem?

 • e-komentarz

  Oceniono 134 razy 56

  Niech pani Jolanta przedstawi dokument że jakakolwiek terapia jest jej obecnie potrzebna.
  Chorowała kilka lat temu. Teraz jest WYLECZONA. Rak też jest uleczalny w niskim stadium!
  "Nie będę mogła" - martwi się na zapas, pod publiczkę. "Dopóki sytuacja nie będzie normalna"
  - czyli w domyśle - jeśli PIS dojdzie do władzy. Widocznie Jaro-zbawiciel ma moc uzdrawiania raka...

 • fakiba

  Oceniono 147 razy 51

  Pani poseł chce popełnić samobójstwo to tylko jej prywatna sprawa i proszę bardzo skoro ma taki kapryś

 • jamj

  Oceniono 109 razy 39

  Oby się nie okazało, że po kolejnej pielgrzymce do Częstochowy nie będzie śladu po raku.

 • jerzysm42

  Oceniono 100 razy 38

  Jak ją Jarek olał, to nie ma po co żyć.

 • a.k.traper

  Oceniono 77 razy 31

  Ciekawy sposób akywności poselskiej:)))

 • qlka-qlka

  Oceniono 80 razy 30

  Czego to sie nie robi z milosci do parti i p. K! Pewnie bedzie sie leczyc za granica,poslow na to stac.

 • grymas50

  Oceniono 15 razy 7

  " Posłanka PiS zapowiada, że "dopóki sytuacja nie będzie normalna, a pacjenci nie będą mieli równego dostępu do leczenia", nie podda się żadnej terapii."
  A co z zębami?. U protetyka też się czeka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje