Szczypińska rezygnuje z leczenia raka. W ramach protestu

21.06.2013 14:24
Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie będę mogła korzystać z terapii onkologicznej, w momencie kiedy inni pacjenci tej terapii są pozbawieni - powiedziała Jolanta Szczypińska na antenie Radia Gdańsk. - I nie będę się poddawała żadnej terapii, póki po prostu ta sytuacja nie będzie normalna - dodała.
Posłanka PiS protestuje w ten sposób przeciwko konkursowi NFZ na specjalistyczną opiekę w Gdańsku, który doprowadził do wyeliminowania z rynku wielu renomowanych placówek. Pod wpływem jej oświadczenia NFZ zmienia decyzję.

- Proszę mi powiedzieć teraz, jak ja mam to wykonać (leczenie - red.), kiedy kolejki ludzi czekają w poradniach onkologicznych na świadczenia zdrowotne, na komputer, na wszelkie badania. Ja mam wyjść poza to? Nie, absolutnie nie - powiedziała Jolanta Szczypińska w rozmowie z dziennikarką Radia Gdańsk. Posłanka PiS zapowiada, że "dopóki sytuacja nie będzie normalna, a pacjenci nie będą mieli równego dostępu do leczenia", nie podda się żadnej terapii.

Szczypińska nie zdradziła na co choruje. Wiadomo, że kilka lat temu zmagała się z nowotworem piersi.

Posłance chodzi o oprotestowany przez prezydentów Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz marszałka województwa konkurs NFZ w Gdańsku na specjalistyczną opiekę. Uważają oni, że konkurs powinien być unieważniony. Napisali w tej sprawie list do premiera. Tłumaczą, że z rynku wyeliminowano wiele renomowanych placówek; chcą odwołania dyrektor NFZ.

- Powstało realne zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców Trójmiasta i okolic - podkreślili samorządowcy w liście. - W zaistniałej sytuacji uważamy, że postępowanie konkursowe powinno być unieważnione, zaś obowiązujące umowy aneksowane - napisali w przesłanym także mediom oświadczeniu.

NFZ reaguje na protest posłanki

Na protest Jolanty Szczypińskiej zareagował pomorski NFZ - informuje Radio Gdańsk. Szefowa funduszu Barbara Kawińska zapowiedziała na antenie tej rozgłośni, że znajdzie pieniądze na poradnię hematologiczną w Słupsku. Należy ona do placówek, które były zagrożone utratą kontraktu z powodu ostatniego konkursu.

- Zrozumiałam ten protest. Zrobimy wszystko, żeby tam (w słupskim szpitalu - red.) była poradnia hematologiczna - powiedziała Kawińska po oświadczeniu Szczypińskiej. - Teraz po ogłoszeniu konkursów te białe plamy nam będą wychodziły. Ja próbuję coś zadziałać, żeby faktycznie ten teren zachodniej części województwa pokazał się na mapie świadczeń - dodała.

Zobacz także
Komentarze (116)
Szczypińska rezygnuje z leczenia raka. W ramach protestu
Zaloguj się
 • marych

  Oceniono 2 razy 2

  w ramach protestu Kaczyński już od dawna nie leczy się psychiatrycznie.

 • jerzysm42

  0

  Słyszałaś? Jolka umarła na raka.
  O rany, to miała śmierć figurową.

 • bilu46

  Oceniono 1 raz 1

  Spoczywaj w pokoju , działaczko partyjna .

 • gruzek

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wymyśliła nic nowego - czołowi działacze PIS łącznie z prezesem już dawno zrezygnowali z leczenia psychiatrycznego w ramach protestu przeciwko rządom Platformy.

 • refleksyjny

  Oceniono 4 razy 4

  Oczywiście wcześniej się wyleczyła.
  Cwaniareczka.

 • gomelsky66

  Oceniono 5 razy 5

  Głupstwa gada.Manipulować chce ludzmi w imię niespełnionej miłości do "Polskę rozbaw"Jarosława.Cóż za męczennicza postawa.U złotoustego Kaczyńskiego co drugie słowo teraz to pomnik,to łatwo mu przyjdzie jej to obiecać.W tym naprawdę jest najlepszy.Babsko zapomina,że lata 2005-2007 miały tak dużo zmienić a zmieniły tylko to,że podział narodu się utrwalił.Reforma Religi i nawiedzonego,teraz bogobojnego Piechy dała tyle ,że lekarze mają jak na skalę tego kraju niebotyczne zarobki.Przypomnę siostrze Szczypińskiej,ze nie kto inny tylko wtedy trzeci blizniak Ludwik Dorn chciał wszystkich w kamasze,lekarzy.System gnije od dawna.Jedynym wyjsciem z sytuacji jest dysponowanie przez każdego z nas swoimi pieniędzmi i dobrowolne ubezpieczanie się,bez haraczu co miesiąc na służbę zdrowia.Konkurencja wówczas wymusiłaby na konowałach szacunek dla ludzi i bicie się o pacjenta.Wystarczająco dużo siostra Szczypińska ma kasy jako poseł,więc tepseudo judymowskie rojenia może Jaroslawowi "Zawsze PrawiczeK"Kaczyńskiemu pleść.Bo obydwoje jednym głosem wyrecytują,to wina Tuska,jak i to,że mnie teraz przez pisanie wystygła kawa.

 • artur737

  Oceniono 2 razy 2

  wladzy nie wzrusza cierpienie ludu, bo psychopaci nie maja uczuc litosci czy wspolczucia.

  nawet spalenie przed kanceelaria premiera nic tu nie zmieni

 • doda785

  Oceniono 6 razy -6

  szacunek ....dla Pani Szczypińskiej za ten gest solidarności ze zwykłymi śmiertelnikami....czapki z głów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje