Westerwelle: Niemcy gotowe przyjąć Tymoszenko na leczenie

21.06.2013 12:39
Guido Westerwelle

Guido Westerwelle (Fot. BAZ RATNER REUTERS)

Szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle powiedział w Kijowie, że na spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem potwierdził, iż Niemcy gotowe są przyjąć na leczenie Julię Tymoszenko, byłą premier Ukrainy znajdującą się w więzieniu.
- Niemieckie propozycje dotyczące usług medycznych i leczenia jej (Tymoszenko) w Niemczech są nadal aktualne - powiedział Westerwelle.

Na pytanie, czy leczenie byłej premier w Niemczech jest wystarczającym warunkiem, by Berlin podtrzymał dążenia Ukrainy w kwestii integracji z UE, szef MSZ odpowiedział: "Myślę, że powiedziałem już dość. Rozmowy są skomplikowane, sytuacja nie jest łatwa, ale jesteśmy gotowi, by wnieść konstruktywny wkład - po to, by w tej kwestii znaleziono pozytywne rozwiązanie".

Zobacz także
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • ben-oni

  Oceniono 36 razy 18

  obecnie jedynym warunkiem integracji Ukrainy z UE jest wypuszczenie Tymoszenko na leczenie?? Czyżby Unia została ogólnoświatowym kurortem dla złodziei??

  Nieźle krowa musiała namotać, że Zachodowi tak zależy na jej wypuszczeniu na wolność.

  Wyślijcie ją do Moskwy na leczenie. Medycyna rosyjska stoi na wyższym poziomie a i uciec szmacie nie pozwolą ze szpitala MSW.

 • xanuma

  Oceniono 20 razy 16

  Botox trzeba poprawić?

 • mccudden

  Oceniono 25 razy 13

  Leczenie czego?

  Jak piękna Julja tylko wyjdzie z pierdla, zaraz zwoła konferencję prasową i się ulotni, korzystając z ukradzionych milionów.

  To co ma schowane wystarczy jej na dowolną terapię, w dowolnym kraju.

 • jamj

  Oceniono 15 razy 11

  ZŁODZIEJSKA MIĘDZYNARODÓWKA ma się dobrze. Kumpel "po fachu" "pięknej Juli", Pawło Łazarenko został zwolniony w USA, to i ta złodziejka nie może siedzieć.

 • elde23

  Oceniono 12 razy 6

  Swojego czasu Honecker też był "leczony".
  Zakłamanie wręcz bezgraniczne.

 • boul81

  Oceniono 17 razy 5

  czyli ciąg dalszy sponsorowania ukraińskiego nacjonalizmu przez Niemcy,zmieniły się tylko nazwy- 60 lat temu byli Bandera i Hitler,dziś są Tymoszenko i Merkel...

 • queserasera

  Oceniono 12 razy 4

  "Niemcy gotowe przyjąć Tymoszenko na leczenie "

  W stosownym momencie wyślą ją z powrotem, jak kiedyś wysłali do Rosji Lenina - maja wprawę :)

 • worgules

  Oceniono 10 razy 4

  Przed wyjazdem do Niemiec z Julią powinien porozmawiać papież lub Zwierzchnik prawosławia, ma pewność, że dokona cudu uzdrowienia Julii....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje