Wrocław: czołowe zderzenie tramwajów. 24 osoby poszkodowane

21.06.2013 11:43
W wypadku zostało poszkodowanych 25 osób, ale nie ma ciężko rannych

W wypadku zostało poszkodowanych 25 osób, ale nie ma ciężko rannych (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

24 osoby odniosły lekkie obrażenia w wyniku zderzenia tramwajów linii OL i OP na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza. Uszkodzone wozy zostały usunięte. Ruch odbywa się normalnie
Tramwaj jadący Piastowską z placu Grunwaldzkiego z niewiadomych przyczyn zamiast jechać prosto, zaczął skręcać w lewo w Sienkiewicza. Uderzył w przód nadjeżdżającego z naprzeciwka drugiego tramwaju.

- Niewiele pamiętam, byłem zamyślony i nagle usłyszałem huk. Po chwili dotarło do mnie, że mieliśmy wypadek - opowiada młody chłopak poszkodowany w zderzeniu. - Boli mnie szyja i chyba jestem w szoku.

- Na szczęście u pasażerów nie doszło do poważniejszych uszkodzeń ciała, tylko stłuczeń i otarć - mówi Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka wrocławskiego MPK. - Na miejscu nie było śladów krwi.

Widoczne obrażenia odniosły tylko dwie osoby. Pozostałe zostały zabrane do szpitali, ponieważ skarżyły się na ból lub na wszelki wypadek - są w szoku, więc ewentualne urazy mogą się ujawnić dopiero później.

22 osoby zawieziono do USK przy ul. Borowskiej, szpitala przy Traugutta i przy ul. Kamieńskiego. Dwoje pasażerów odmówiło pomocy medycznej.

- Widziałam wypadek z daleka. Gdy podeszłam bliżej, zauważyłam, że jeden z tramwajów skręcił i zjechał ze swojej trasy - opowiada Krystyna, emerytka, która mieszka przy ul. Piastowskiej.Agnieszka Korzeniowska tłumaczy, że na razie nie jest znana przyczyna zderzenia: - Wyjaśnić ją ma komisja powypadkowa, badania czarnych skrzynek i monitoringu.

Na miejsce wypadku przyjechały służby medyczne, policja i straż pożarna. Trzy dźwigi pracują nad usunięciem tramwajów ze skrzyżowania. Odczepiają wagon po wagonie. Przód tramwaju, który wypadł z torowiska, jest roztrzaskany.

Po wypadku zablokowany był ruch tramwajów we wszystkich kierunkach. Tramwaje 0l, 0P, 1, 9, 17 zostały skierowane na objazdy.

Na skrzyżowanie nie mogły też wjeżdżać samochody. Ruchem kierowali policjanci.

Krzysztof Zaporowski: - Ulica Sienkiewicza jest już udrożniona. Tramwaje z ul. Piastowskiej zostaną przetransportowane przez MPK do jednej z zajezdni, tam będą badane. Obecnie na miejscu są jeszcze policjanci i prokuratorzy, którzy sprawdzają, jak mogło dojść do wypadku. Muszą porozmawiać ze świadkami, z motorniczymi, obejrzeć miejsce zdarzenia, tramwaje, sprawdzić zapisy z czarnych skrzynek. Na podstawie tych wszystkich informacji ustalą czy zawinił sprzęt, czy ludzie. W pierwszej kolejności musieliśmy pomóc poszkodowanym, zostali rozwiezieni do praktycznie wszystkich wrocławskich szpitali. Teraz skupimy się na ustalaniu przyczyn wypadku.

O godz. 15.30 MPK wydało oświadczenie. Oto jego treść: "W związku z wypadkiem, do jakiego doszło w dzisiaj na skrzyżowaniu ulic: Piastowska/Sienkiewicza z udziałem tramwajów linii OL i OP, spółka MPK powołała komisję do zbadania okoliczności tego zdarzenia. Z uwagi na to, iż w wypadku ucierpiało więcej, niż 9 osób, sprawą tą zajmie się prokuratura. Wszelkie materiały związane ze zdarzeniem i wnioski komisji badającej sprawę w MPK, zostaną w pierwszej kolejności przekazane prokuraturze, która to ostatecznie ustali przyczyny zdarzenia. W związku z tym MPK nie może i nie będzie wypowiadać się na temat przyczyn wypadku do czasu przedstawienia przez prokuraturę jej oficjalnego stanowiska w tej sprawie. MPK pragnie przekazać wszystkim poszkodowanym w wypadku życzenia szybkiego powrotu do zdrowia."

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • dama_ze_stolycy_w_krakowie

  Oceniono 43 razy 33

  W pierwszym zdaniu linie tramwajowe OL i OP , w ostatnim – 0L i 0P. Dla gimbusów zero i duża litera „o” wyglądają identycznie, ale dla redaktorów po wyższych studiach...

 • yulek_cezar

  Oceniono 43 razy 21

  Dlaczego żaden z motorniczych nie skręcił w bok? Czemu tak uparcie jechali na siebie?

 • miroskom

  Oceniono 39 razy 21

  Gdyby to się wydarzyło w Warszawie, oczywiście wszyscy przypisaliby winę HGW. Dutkiewicz może być spokojny. Nawet jak sam by rozkręcił torowisko, nikt nie miałby do niego żadnych uwag. Bo przecież jest najlepszy i kochany. No i niezaangażowany politycznie.

 • rekkoon

  Oceniono 19 razy 13

  Jestem w ciężkim szoku! Biorąc pod uwagę wielkie doświadczenie "Gazety" w publikowaniu zdjęć z d... wziętych, spodziewałem się zdjęcia ludzkiego czoła przy tekście o "czołowym zderzeniu".

 • cynek2003

  Oceniono 16 razy 12

  Z niewiadomych przyczyn zaczął skręcać?

  Chyba miał tak ustawioną zwrotnicę... Tramwaje zazwyczaj wówczas skręcają.

  Motorniczy po prostu dał d...y!

 • manfredbee

  Oceniono 17 razy 11

  "Dwie osoby odmówiły pomocy medycznej" - komu odmówiły i czy zostały za to ukarane???

 • androsak

  Oceniono 11 razy 5

  pasjonujące! dziennik w TV info 011.30. zderzenie dwu tramwajów w Wrocławiu, 25 osób odniosło lekkie obrażenia. o przebiegu zderzenia obszerną relację usłyszeliśmy od prowadzącej dziennik, rzeczniczki tramwajów, strażaka, prowadzącej i tak parę razy dookoła wojtek. Grecy mieli rację likwidując telewizję publiczna by ją uzdrowić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje