Donald Tusk w Elblągu: Nie potrafiłem przypilnować ekipy rządzącej

21.06.2013 09:41
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Mam wyrzuty sumienia, że nie potrafiłem przypilnować ekipy, która tak rozczarowała elblążan - powiedział Donald Tusk podczas spotkania poprzedzającego przedterminowe wybory władz miasta.
Donald Tusk przyjechał do Elbląga, aby wesprzeć Elżbietę Gellert, kandydatkę PO na prezydenta miasta. - Mam nadzieję, że swoją obecnością nie zaszkodzę tak świetnej kandydatce - stwierdził, opisując jej dokonania jako szefowej szpitala.

- Jestem tu też po to, żeby usłyszeć, co takiego stało się z ludźmi, którzy rządzili Elblągiem. I jakiego typu błędów powinien unikać w przyszłości każdy samorządowiec - powiedział premier.

Przyznał też, że czuje się osobiście odpowiedzialny za to, co wydarzyło się w Elblągu. - Mam wyrzuty sumienia, że nie potrafiłem przypilnować ekipy, która tak rozczarowała elblążan - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

"Wydatki partyjne? Moja żona ma obowiązki..."

Premier odniósł się też do poruszonego przez dziennikarzy zagadnienia wydatków partyjnych, które obejmowały m.in. finansowanie strojów Małgorzaty Tusk. - Moja żona ma obowiązki, które wykonuje społecznie. Często jest gospodynią wizyt międzypaństwowych. Jest też zobowiązana towarzyszyć mi w wielu wizytach. Podjąłem decyzję o skasowaniu funduszu reprezentacyjnego przysługującego poprzednim premierom i zamiast tego zdecydowaliśmy się na pokrywanie wydatków reprezentacyjnych z pieniędzy partyjnych - wyjaśnił Donald Tusk.

Zaznaczył też, że jego żona nie pracuje, nie posiada tez żadnego etatu partyjnego. Sama postawiła taki warunek: jeśli mam reprezentować państwo polskie, muszę wyglądać - podsumował premier.

Zobacz także
Komentarze (172)
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 215 razy 157

  > Mam wyrzuty sumienia, że nie potrafiłem przypilnować ekipy, która tak rozczarowała elblążan

  Wszyscy jesteśmy elblążanami ;)
  --
  parada karzełków

 • queserasera

  Oceniono 148 razy 116

  "Donald Tusk w Elblągu: Nie potrafiłem przypilnować ekipy rządzącej "

  No to masz nową szansę - spróbuj na Śląsku, bo tam się dzieją takie przekręty że włosy stają dęba.
  Ostatnio kolejny działacz wystąpił z PO i napisał ci, hipokryto, list otwarty. Jak dotąd bez reakcji!
  Na co czekasz, wodzu? Aż cię prokurator wyręczy?

 • teacher

  Oceniono 136 razy 96

  Tusk powinien zrozumieć, że nie musi już niczego mówić, że właśnie wszedł w fazę "już cię nie lubimy", w której cokolwiek powie, to i tak będzie źle, będzie wykorzystane przeciwko niemu, jako unik, albo wymówka. Polityka jest dla "robiaków", a nie "gadaków", wyborcy mają dość gadaków. Przeciętny wyborca już otrzymał lekcję, wie, że w mówieniu Tusk jest niedościgłym wzorem, jest świetny, elokwentny, wybornie intonuje i zmienia nastrój. Ale żeby w polityce się utrzymać, trzeba mieć jakieś dokonania. Tu trzeba wykonać pracę (w dżulach). Trzeba przestać bić pianę.

  _______________
  "You have the right to remain silent. Anything you say can and will be used against you in a court of law. You have the right to speak to an attorney, and to have an attorney present during any questioning. If you cannot afford a lawyer, one will be provided for you at government expense. "

 • feminus

  Oceniono 83 razy 71

  Szkoda, ze sami nie umieli sie przypilnowac...
  Zupelnie jak male dzieci puszczone samopas!

 • jackski11

  Oceniono 101 razy 65

  Wali hipokryzją na 5 kilometrów !!!!

 • sacc77

  Oceniono 102 razy 38

  Panie TUSK...a pan tak w ogóle to wiesz chociaż co to jest sumienie?

  Co ono panu mówi w temacie naszych żołnierzy, którzy bezsensownie zginęli w Afganistanie i Iraku w imię próżności i pychy takich jak pan nieudaczników?

  Chcesz pan wojować? To proszę bardzo. nic nie stoi na przeszkodzie żebyś pan sam pojechał do Afganistanu i z giwerą w łapie, ubrany w przydziałowe (do niczego się nie nadające) wyposażenie poszedł na patrol. raz, drugi, trzeci... do czasu aż jakiś talib pana ubije.

  Mniej kłopotów dla Polski.

  No ale... do tego trzeba spełniac dwa podstawowe kryteria:

  Po pierwsze - trzeba mieć jaja
  Po drugie - trzeba coś umieć.

  A z tym u pana jest jakby kłopot i nie uświadczy ani jednego ani drugiego.
  Tzn jest jedno co pan umiesz - kłamać i oszukiwać. W tym jesteś pan panie TUSK MISTRZEM....

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 39 razy 31

  "I jakiego typu błędów powinien unikać w przyszłości każdy samorządowiec" - samorządy istnieją ponad 20 lat i jeszcze się nie nauczyli? Tępi jacyś.
  Co do ubioru - premier taki czy inny nie może wyglądać jak dziad. Natomiast chciałem rzucić w telewizor, gdy Niesioł stwierdził, że kandydat na posła też musi wyglądać. To ja już widzę takiego posła i cuda-wianki z fakturami na biuro poselskie, gdy mu w trakcie kampanii trzeba garnitur i buty kupować było.

 • vomitorium1

  Oceniono 57 razy 17

  raduje się serce
  raduje się dusza
  kiedy premier donald
  do elbląga rusza
  ("mam wyrzuty sumienia"
  "nie potrafiłem"
  " ... jakiego typu błędów powinien unikać ... "
  "Mam nadzieję, że swoją obecnością nie zaszkodzę ... "
  żona zdecydowała
  że będzie pić wino
  w sukienkach
  z pieniędzy partyjnych
  przepraszam
  że żyję)
  a teraz
  kochani elblążanie
  wszyscy głosujemy na po

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje