"Gronkiewicz-Waltz nie dbała o komunikację z opinią społeczną. To nasza słaba strona"

Platforma Obywatelska stoi murem za Hanną Gronkiewicz-Waltz. - Ona ma atuty, bagaż dokonań - przekonywał w TOK FM wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Ale przyznał też, że prezydent Warszawy nie jest bez skazy. - Gronkiewicz-Waltz, tak jak kilkoro moich kolegów, pochłonięta zadaniami nie dbała o komunikację z opinią społeczną. Moim zdaniem to nasza słaba strona.
Hanna Gronkiewicz-Waltz dostała absolutorium od radnych. Ale nie ma to raczej wpływu na poprawę nastrojów w warszawskim ratuszu. Bo nad panią prezydent wisi wizja referendum o odwołanie. Trwa zbieranie podpisów w tej sprawie, a najnowszy sondaż nie zostawia wątpliwości: Gronkiewicz-Waltz straciła poparcie mieszkańców stolicy.

Nadal może jednak liczyć na swoją partię. - Liczę na to, że Hannie Gronkiewicz-Waltz uda się przekonać mieszkańców Warszawy. Ona ma atuty, bagaż dokonań. Realizuje ambitne zadania - zachwalał wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk w "Poranku Radia TOK FM".

Nikt nie jest bez wad

Ale przyznał, że prezydent stolicy nie jest idealna. - Ona, tak jak kilkoro moich kolegów, pochłonięta zadaniami nie dbała o komunikację z opinią społeczną. Moim zdaniem to nasza słaba strona w Platformie. Chciałbym, żeby Gronkiewicz-Waltz i jej otoczenie częściej tłumaczyli, na czym polegają problemy, te zacięcia w czasie wykonywania superambitnego planu inwestycyjnego.

Oczywiście Grabarczyk nie wskazał kandydata na nowego prezydenta Warszawy. Bo - jak tłumaczył - dopóki trwa walka, nie szuka następcy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Inne partie także czekają z oficjalnym prezentowaniem kandydatów. Najbardziej prawdopodobny wydaje się start Andrzeja Rozenka. W Ruchu Palikota co prawda to prawybory mają zdecydować, ale do tej pory zgłosił się do nich tylko Rozenek.

Także Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider akcji zbierania podpisów w sprawie referendum, zasugerował w TOK FM, że jest gotów wystartować w wyborach. Choć podkreślał, że jest zbyt wcześnie na składanie wiążących deklaracji.

Więcej o:
Komentarze (16)
"Gronkiewicz-Waltz nie dbała o komunikację z opinią społeczną. To nasza słaba strona"
Zaloguj się
 • ritak44dwa

  0

  Komunikacja czyli PR jest w naszym kraju (malkontentów) b. ważna, ponieważ sami nie zobaczymy tego co dobre a wyolbrzymiamy każde potknięcie innych a szczególnie władz.

 • xerathus

  0

  Niezła wtopa - dosłownie i w przenośni, ale Hanna szybko znajdzie winnych - media, niewarszawiaków, krasnoludki.

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  trzeba przyznać ze Bufetowa z Opus Dei i wice Tuska w PO
  jest dobra w przewałach

 • awitold

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to HGW nie dba o komunikację? Przecież bilety autobusowe zdrożały o 90%, tzn. do 6 zł. To co, mają jeszcze bardziej zdrożeć???

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  POdobnie zelowany grabarz nie dbal o komunikacje ... i mu normalnie wmowili, te przekrety na budowach, koszty 5 krotnie wyzsze niz w deutschlandzie ... z hanka stolez stanowia dobrana pare ... platusiarow ...

 • iremus

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Grabarczyk a od kiedy to demagogia nazywa się komunikacją?

 • orion57

  Oceniono 14 razy -2

  Nie lubię Pani Prezydent ale cholerka muszę przyznać że za jej czasów Warszawa zyskuje wiele. Więc czy ją lubię czy nie, jeśli dojdzie do głosowania ja zagłosuję na nią. Z przyczyn praktycznych, nie chcę znów kadencji tak nieudolnego Prezydenta Warszawy jak śp.L.Kaczyński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX