W USA zatrzymano mężczyznę, który chciał zabijać promieniami Rentgena

20.06.2013 21:01
FBI aresztowało mężczyznę, który od miesięcy pracował nad konstrukcją wyrafinowanego aparatu rentgenowskiego

FBI aresztowało mężczyznę, który od miesięcy pracował nad konstrukcją wyrafinowanego aparatu rentgenowskiego (Fot. STRINGER REUTERS)

FBI aresztowało mężczyznę, który od miesięcy pracował nad konstrukcją wyrafinowanego aparatu rentgenowskiego i planował użycie promieni w śmiertelnej dawce przeciwko organizacjom muzułmańskim. Według niektórych źródeł być może chciał działać także przeciw prezydentowi Barackowi Obamie.
O sprawie doniosła telewizja ABC. Aresztowany pod zarzutem próby spisku w celu uzbrojenia terrorystów 49-letni Glendon Scott Crawford, członek Ku-Klux-Klanu, według podejrzeń śledczych chciał zabić prezydenta. Jego politykę obwiniał o niedawne zamachy bombowe w Bostonie.

Według FBI Crawford, mechanik pracujący dla General Electric, pracował nad budową aparatu rentgenowskiego, który po zdalnym uruchomieniu emitowałby śmiercionośne dawki promieniowania. Do przygotowania zamachu Crawford zaangażował 54-letniego wspólnika Erica Feighta. Obaj pochodzą ze stanu Nowy Jork i zostali aresztowani przez FBI we wtorek.

Według planu aparat miał być ukryty w ciężarówce i uruchomiony zdalnie. W razie wprowadzenia w życie plan ten, jak uważa FBI, byłby skuteczny i śmiertelny w skutkach. Celem zamachowców, według słów samego Crawforda, były organizacje muzułmańskie oraz "ważna postać polityczna". Źródła bliskie śledztwu ujawniły, że chodziło o Obamę.

Prosił Ku-Klux-Klan o pomoc finansową

Śledczy znaleźli SMS wysłany przez Crawforda 15 kwietnia, nazajutrz po zamachach w Bostonie, w których zginęły trzy osoby, a kilkaset zostało rannych. Crawford obwinił o zamachy "politykę Obamy", twierdząc, że prezydent "nakazał rządowi sprowadzanie ich (muzułmanów) tutaj (do USA), bez poddania ich żadnej kontroli".

ABC informuje, że FBI zainteresowała się Crawfordem już wiosną ubiegłego roku, zaalarmowana przez synagogę w Albany w Nowym Jorku. Crawford odwiedził bowiem tę synagogę, wypytując o technologie, jakie "stosuje Izrael, by zabijać swych wrogów, kiedy śpią".

Crawford, który według informacji FBI należał do Ku-Klux-Klanu, w sierpniu ubiegłego roku miał poprosić jednego z wysokiej rangi członków tej organizacji, by sfinansowała przygotowywany przez niego zamach. FBI wprowadziła do organizacji dwóch tajnych agentów, którzy zostali przedstawieni Crawfordowi jako członkowie KKK. Z ich pomocą niedoszły zamachowiec zdobył części do budowy aparatu i przeprowadził próbę urządzenia uruchamiającego. We wtorek, kiedy Crawford wraz ze wspólnikiem zostali aresztowani, mieli spotkać się, by podłączyć do broni ostatnie niezbędne do jej uruchomienia elementy.

Zobacz także
Komentarze (27)
W USA zatrzymano mężczyznę, który chciał zabijać promieniami Rentgena
Zaloguj się
 • ciotka_ltd

  0

  I jeszcze jedno @pismaki_klamia

  Nie bez kozery Guardian ma na Wyspach ksywke 'Al-Guardian'; chocby ze wzgledu na wysokie wen inwestycje - a kuku! - twoich ukochanych SAUDOW.
  A wiec czemu wlasnie jego pismakow uwazasz za prawdomownych, he? Mossad ci kazal?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 2

  @ pismaki_klamia

  Qrwa, kretynie jeden! Skoro wiesz, ze to Izrael poszczul tych dwoch czarnych na dobosza w Woolwich, to zglos sie do Scotland Yardu, a nie nas ti zanudzac swoim 'cut and put'.
  Jesli sam tego nie zrobisz, to JA to zrobie, a wowczas bedziesz miec klopoty - PRISM dziala.
  A moze ty SAM jestes prowokatorem ruskiej bezpieki czy Mossadu, he?
  I tylko tepy Polak, co slowa w obcym jezyku nie mowi i nie jest w stanie cie sprawdzic (stad i owe odmozdzone plusy), moze kupic twoje info wyssane z palca histerycznego zyciowego nieudacznika ze:
  1) Anjum Choudhry zyje spokojnie w Londynie. Nie, nie zyje spokojnie w Londynie - nawet sie TV na przesladowania (min. areszt domowy) publicznie skarzy. Aresztuje sie go i karze za kazde najmniejsze dzialanie sprzeczne z prawem, jakie da sie mu udowodnic. Pani May zdelegalizowala tez ze skutkiem natychmiastowym jego Islam4UK - od tego momentu przynaleznosc don podpada pod regulacje antyterrorystyczne. Choundry jest Brytyjczykiem z urodzenia i wyksztalconym tu, doswiadczonym prawnikiem, to nie tutejszy bezjezyczny Pole, a wiec gowno mu wiecej mozna zrobic nizli to, co zrobiono do tej pory. Coz, laza za nim 'ogony', ale zwiazek pomiedzy nim i mordercami zolnierza jest tak samo do udowodnienia jak pomiedzy toba i zydofobia Adolfa Hitlera. Czyzbys namawial sily specjalne UK do 'unlawful killing' wlasnego obywatela? Za to tez sie siedzi, sowiecki dzikusie! A jesli chodzi o deportacje, to recze ci, ze znacznie latwiej pozbyc sie z UK milion Polakow, co sa tu 'na przychodne', nizli jednego urodzonego tu Bryta.:)
  2) EDL nie jest organizacja bandycka i nie ma zadnych zwiazkow pomiedzy szczeniackimi atakami na Islam, a ta organizacja. Wymieniasz tu ciezkie zarzuty przeciwko czlonkom tej organizacji, takze wyssane z palca, a wiec - klamco - wyliczaj kiedy to EDL:
  -maszerowala z flagami Izraela
  -podlozyla bomby pod meczety (wskaz ktore i kiedy)
  -bila muzulmanskie kobiety i dzieci.
  No, na CO islamistyczny pacholku czekasz? Skoro sie rzeklo A, pora i na B.
  3) Wahabizm czy wahabityzm jest znacznie starszy nizli Izrael, ba - znacznie starszy nizli ruchy syjonistyczne w Europie i Ameryce, bo z konca XVIII wieku, a wiec nie pieprz jak opetany, ze wymyslil go Izrael z Saudami, by swiat sie obrazil na caly Islam, a szczegolnie na 'pokojowych' szyitow'.
  4) Wskaz powody tak silnej niecheci Saudow do Iranu, ze kaze im wchodzic w spiski z Izraelem?

  A tak poza tym, to ILE ci Mossad placi, skoro rozdziawiasz judzacy dziob, gdy po wyborach jest szansa na normalizacje stosunkow z tym krajem i tylko - wlasnie - Izrael jest przeciw?

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 2 razy 0

  "ABC informuje, że FBI zainteresowała się Crawfordem już wiosną ubiegłego roku, zaalarmowana przez synagogę w Albany w Nowym Jorku. Crawford odwiedził bowiem tę synagogę, wypytując o technologie, jakie "stosuje Izrael, by zabijać swych wrogów, kiedy śpią"."

  Czosnek i bialy fosfor. To nie wiedzial tego?

 • szewczykdratewka71

  Oceniono 3 razy -1

  Nic nowego. Żydzi stosowali tą technikę już w tamtym wieku kiedy przybywających do Izraela imigrantów naświetlali z pod biurka podobnymi maszynkami dostarczonymi zresztą przez USA. Delikwent, który wg. syjonistów nie miał prawa płodzić dzieci po takiej dawce stawał się bezpłodny. Żydzi to straszni faszyści, moralni barbarzyńcy.

 • dybciu32

  Oceniono 2 razy 2

  To FBI go podpuściło, pomogło a potem aresztowało? już nie mają normalnych terrorystów, tylko muszą ich sami tworzyć

 • juzmasz

  Oceniono 3 razy 3

  A dlaczego GW przemilcza oświadczenie amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, że tych dwóch wariatów chciało po prostu "zabijać wrogów Izraela"? Nawet CNN o tym otwarcie pisze na swoich stronach: edition.cnn.com/2013/06/20/justice/new-york-x-ray-plot/index.html?iref=allsearch

  Ładnie to tak? 😊

 • botanicus

  Oceniono 2 razy 2

  Nie, zdecydowanie inwigilacja nie pomoże zatrzymać prawdziwego ataku. Myślącym ludziom służby mogą naskoczyć z podsłuchami itp.. Tak bajdełej, to raczej nie "terroryzm" zmiecie aparat ucisku ale zmęczony tymi gierkami i amerykańskim tasiemcem wściekły tłum. Jak sobie pościelesz, tak ...

 • cucurucu

  Oceniono 4 razy 2

  Bez przesady...FBI zachowuje sie jak jakas stara zdewociala ciota i straszy czarnym ludem...ooops....

 • pismaki_klamia

  Oceniono 15 razy 3

  Atak terrorystyczny w Woolwich ukazuje związek Saudów i Izraela
  A także dlaczego Anjum Choudhry mieszka bezpiecznie w Londynie wyrażając zainteresowanie obalenie prezydenta Asada i jednocześnie podżegając do przemocy pomiędzy sunnitami a szyitami? Czy Choudhry i jego draby nie powinni być zajęci rosnącym problemem English Defence League maszerującej z flagami Izraela, podkładającej bomby pod meczety, atakującej muzułmańskie kobiety i dzieci?

  Co ważniejsze, dlaczego Choudhry nie został aresztowany za podżeganie do przemocy podczas gdy innych zamknięto za o wiele mniej; na myśl przychodzi przypadek 20-letniego "lirycznego terrorysty".

  Jeśli przyjrzymy się dokładniej grupom jak Al-Muhajiroun i ich liderom to zobaczymy, że są oni częścią ponurego planu uruchomionego wieki temu mającego na celu stworzenie sekciarskiego podziału pomiędzy sunnitami i szyitami oraz zniszczenie jakiejkolwiek islamskiej jedności.
  ...
  Jedną z najbardziej niepokojących fatw wydał ostatnio saudyjski duchowny Muhammed al Arifi mówiącą, że "Izrael nie jest naszym wrogiem tylko Szyici" oraz że arabska młodzież powinna dołączyć do Free Syrian Army, jako pocieszenie zyskując prawo do kilkugodzinnych małżeństw z syryjskimi kobietami w celu zaspokojenia swoich seksualnych żądz oraz podwyższenia poziomu testosteronu potrzebnego do dalszego zabijania Syryjczyków.
  ...
  Saudowie współpracują z Izraelem nie tylko by zniszczyć Iran i Hezbollah ale także by doprowadzić do ZDERZENIA CYWILIZACJI, które naświetlił w swojej książce z 2008 "Izrael i Zderzenie Cywilizacji" Jonathan Cooke dziennikarz pism Guardian i Observer. Wyjaśnia w niej jak Izrael pielęgnował politykę promującą islamski radykalizm oraz jak "... Izrael odniósł duży sukces w alarmowaniu Zachodu przed islamem jako światowym zagrożeniem, jednocześnie zrównując pytanie co robić z Palestyńczykami z pytaniem co Zachód powinien zrobić w sprawie islamskiego ekstremizmu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje