Kaczyński do elblążan: To może być miasto, w którym nie będzie bezrobocia

20.06.2013 20:08
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński na dzisiejszym spotkaniu z elblążanami apelował o głosowanie "za prawdziwą zmianą", tj. kandydatem PiS na prezydenta miasta Jerzym Wilkiem. Zapowiadał też, że pod rządami jego partii miasto może liczyć nawet na zerowe bezrobocie.
Kaczyński i kandydat PiS na prezydenta Elbląga spotkali się z elblążanami na nabrzeżu - stali na statku "Pingwin", a zebrani słuchali ich wystąpień, stojąc na brzegu. W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 osób.

Jerzy Wilk krótko przypomniał najważniejsze punkty swojego programu wyborczego: obniżenie czynszów w lokalach komunalnych, biletów w publicznej komunikacji oraz likwidację straży miejskiej. - Ta straż chwilkę temu ukarała naszych gości mandatem. Jakby nie rozumiała, że można obywatela pouczyć, a nie od razu karać. Po co taka straż? - mówił Wilk, czym wzbudził entuzjazm u słuchaczy. Pytany potem przez dziennikarzy, kogo strażnicy ukarali mandatem, wyjaśnił, że "gości z Gdańska, którzy przyjechali na spotkanie z prezesem".

W swoim wystąpieniu Wilk przypomniał, że najważniejszym punktem jego programu wyborczego jest "uczynienie z Elbląga IV portu RP", czyli przekopanie Mierzei Wiślanej. Wilk przygotował list intencyjny na ten temat, który w obecności zebranych podpisał prezes Kaczyński.

"I nie będziemy się oglądać na Rosję, bo trzeba realizować interesy Polski

Szef PiS obiecywał elblążanom, że gdy jego partia powróci do władzy, pomysł przekopania Mierzei będzie realizowany. - I nie będziemy się oglądać na Rosję, bo trzeba twardo realizować interesy Polski. Jak Rosjanie dogadali się z Niemcami w sprawie gazociągu po dnie Bałtyku, to też nie oglądali się na sąsiadów, tylko go zbudowali - powiedział Kaczyński, czyniąc tym samym aluzję do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Szef MSZ powiedział niedawno, że rząd jest zobowiązany do konsultowania takiego "rodzaju wielkich inwestycji strukturalnych od strony środowiska z krajami sąsiednimi, bo Polska jest sygnatariuszem Konwencji z Espoo, która przewiduje takie procedury". Prezes PiS nazwał przekop Mierzei Wiślanej "sprawą główną".

Kaczyński: To może być miasto bez bezrobotnych

Kaczyński zapewnił też, że jeśli PiS powróci do władzy, to możliwe będzie referendum ws. przynależności Elbląga do województwa pomorskiego. - Wielu mieszkańców tu czuje się bardziej związanych z Pomorzem niż z Warmią i Mazurami - mówił Kaczyński.

Zapewniał też mieszkańców Elbląga, że Jerzy Wilk nadaje się na stanowisko prezydenta miasta. Obiecywał, że jeśli wygra, to tak będzie planował miejskie inwestycje, by nie powodowały paraliżu miasta (Elbląg jest teraz bardzo rozkopany, przemieszczanie się po mieście jest bardzo trudne). - To może być miasto z dużo mniejszą ilością osób bezrobotnych, a nawet bez bezrobotnych. To może być jedno z tych miejsc w Polsce, które bardzo szybko się rozwijają - zaznaczył Kaczyński. Szef PiS podkreślał też, że Wilk jest doświadczonym samorządowcem, który będzie działał pro publico bono.

- Jak Jerzy Wilk nie zostanie prezydentem, to będzie to, co było przedtem - przestrzegł Kaczyński. Dodał też, że najlepiej by było, gdyby Wilk wygrał już w pierwszej turze. - Bo inaczej cała reszta będzie wchodzić w koalicję przeciw nam - podkreślił.

Hymn i "Sto lat" dla Kaczyńskiego

Po spotkaniu tłum odśpiewał schodzącemu ze statku Kaczyńskiemu najpierw dwie zwrotki hymnu, a następnie "Sto lat". Kilka osób wręczyło mu kwiaty, wielu się z nim fotografowało.

W niedzielnych wyborach samorządowych w Elblągu o stanowisko prezydenta miasta będzie się ubiegało 10 kandydatów. O miejsce w radzie miasta zawalczy 500 osób.

Zobacz także
Komentarze (361)
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 471 razy 371

  Dajesz Jarek! Jeszcze Kosmodrom im obiecaj. I eksterytorialny korytarz do Egiptu, żeby sobie mogli na wakacje pojechać, jak to już kiedyś bełkotliwie wyłożyłeś. W końcu co cię to kosztuje, nie?

 • poprawna_polszczyzna

  Oceniono 342 razy 262

  Sposób na likwidację bezrobocia w/g Prezesa :
  -otworzyć w Elblągu seminaria duchowne
  -stworzyć kilkanaście nowych parafii
  -otworzyć centrum badania katastrofy smoleńskiej

  Ludzie, nie wierzcie w ani jedno jego słowo bo to indoktrynacja i nic więcej

 • jamcijest44

  Oceniono 266 razy 220

  Jarosław, Polskę Rozbaw. Jak widać, prezes postanowił mężnie dorosnąć do tego hasła...

 • mederith

  Oceniono 239 razy 187

  Populizm Kaczafiego przeszedl samego siebie.
  Ten czlowiek jest coraz bardziej oderwany od rzeczywistosci, a jak wiadomo, tacy ludzie sa niezrownowazeni oraz niebezpieczni dla otoczenia.

 • me.87

  Oceniono 205 razy 155

  Wszystko fajnie, obniżki wpływów do miejskiej kasy a czym to załatać? Demagogią?

 • ryllaa

  Oceniono 194 razy 152

  Mieszkańcy Elbląga! Obiecuję, ze nie będziecie musieli w ogóle pracować, za to pieniędzy będziecie mieli w bród. Ja wam je wydrukuję. Prezes

 • pies_na_czerwony_i_czarny

  Oceniono 204 razy 150

  Kaczyński przeszedł do natarcia czyli w następnych sondażach pis poleci w dol:) jak w banku:) on się nigdy nie nauczy ze milczenie jest zlotem.

 • mineyko

  Oceniono 183 razy 135

  Jest sposób na wszelka poprawę, na przykład poprzez przekopanie Kaczyńskiego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje