Kaczyński do elblążan: To może być miasto, w którym nie będzie bezrobocia

20.06.2013 20:08
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński na dzisiejszym spotkaniu z elblążanami apelował o głosowanie "za prawdziwą zmianą", tj. kandydatem PiS na prezydenta miasta Jerzym Wilkiem. Zapowiadał też, że pod rządami jego partii miasto może liczyć nawet na zerowe bezrobocie.
Kaczyński i kandydat PiS na prezydenta Elbląga spotkali się z elblążanami na nabrzeżu - stali na statku "Pingwin", a zebrani słuchali ich wystąpień, stojąc na brzegu. W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 osób.

Jerzy Wilk krótko przypomniał najważniejsze punkty swojego programu wyborczego: obniżenie czynszów w lokalach komunalnych, biletów w publicznej komunikacji oraz likwidację straży miejskiej. - Ta straż chwilkę temu ukarała naszych gości mandatem. Jakby nie rozumiała, że można obywatela pouczyć, a nie od razu karać. Po co taka straż? - mówił Wilk, czym wzbudził entuzjazm u słuchaczy. Pytany potem przez dziennikarzy, kogo strażnicy ukarali mandatem, wyjaśnił, że "gości z Gdańska, którzy przyjechali na spotkanie z prezesem".

W swoim wystąpieniu Wilk przypomniał, że najważniejszym punktem jego programu wyborczego jest "uczynienie z Elbląga IV portu RP", czyli przekopanie Mierzei Wiślanej. Wilk przygotował list intencyjny na ten temat, który w obecności zebranych podpisał prezes Kaczyński.

"I nie będziemy się oglądać na Rosję, bo trzeba realizować interesy Polski

Szef PiS obiecywał elblążanom, że gdy jego partia powróci do władzy, pomysł przekopania Mierzei będzie realizowany. - I nie będziemy się oglądać na Rosję, bo trzeba twardo realizować interesy Polski. Jak Rosjanie dogadali się z Niemcami w sprawie gazociągu po dnie Bałtyku, to też nie oglądali się na sąsiadów, tylko go zbudowali - powiedział Kaczyński, czyniąc tym samym aluzję do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Szef MSZ powiedział niedawno, że rząd jest zobowiązany do konsultowania takiego "rodzaju wielkich inwestycji strukturalnych od strony środowiska z krajami sąsiednimi, bo Polska jest sygnatariuszem Konwencji z Espoo, która przewiduje takie procedury". Prezes PiS nazwał przekop Mierzei Wiślanej "sprawą główną".

Kaczyński: To może być miasto bez bezrobotnych

Kaczyński zapewnił też, że jeśli PiS powróci do władzy, to możliwe będzie referendum ws. przynależności Elbląga do województwa pomorskiego. - Wielu mieszkańców tu czuje się bardziej związanych z Pomorzem niż z Warmią i Mazurami - mówił Kaczyński.

Zapewniał też mieszkańców Elbląga, że Jerzy Wilk nadaje się na stanowisko prezydenta miasta. Obiecywał, że jeśli wygra, to tak będzie planował miejskie inwestycje, by nie powodowały paraliżu miasta (Elbląg jest teraz bardzo rozkopany, przemieszczanie się po mieście jest bardzo trudne). - To może być miasto z dużo mniejszą ilością osób bezrobotnych, a nawet bez bezrobotnych. To może być jedno z tych miejsc w Polsce, które bardzo szybko się rozwijają - zaznaczył Kaczyński. Szef PiS podkreślał też, że Wilk jest doświadczonym samorządowcem, który będzie działał pro publico bono.

- Jak Jerzy Wilk nie zostanie prezydentem, to będzie to, co było przedtem - przestrzegł Kaczyński. Dodał też, że najlepiej by było, gdyby Wilk wygrał już w pierwszej turze. - Bo inaczej cała reszta będzie wchodzić w koalicję przeciw nam - podkreślił.

Hymn i "Sto lat" dla Kaczyńskiego

Po spotkaniu tłum odśpiewał schodzącemu ze statku Kaczyńskiemu najpierw dwie zwrotki hymnu, a następnie "Sto lat". Kilka osób wręczyło mu kwiaty, wielu się z nim fotografowało.

W niedzielnych wyborach samorządowych w Elblągu o stanowisko prezydenta miasta będzie się ubiegało 10 kandydatów. O miejsce w radzie miasta zawalczy 500 osób.

Zobacz także
Komentarze (361)
Kaczyński do elblążan: To może być miasto, w którym nie będzie bezrobocia
Zaloguj się
 • dyskootantka

  0

  We wszystkich miastach w których rządzi PiS, bezrobocie jest większe od średniego w kraju. Obiecywać może każdy, z realizacją jest jak jest.

 • mekmis

  0

  Dobrze że zaśpiewaliście Panu Prezesowi aż dwie zwrotki to może się wreszcie nauczy. Dobrze by było też pokazać jak należy sie po katolicku przeżegnać bo też tego nie umie. Ciekawi mnie jak Pan Prezes chce sprawić aby Elbląg był miastem wolnym od bezrobocia. Sam się weźmie do pracy i założy firmę w której zatrudni kilkanaście tysięcy bezrobotnych - ale on nic nie potrafi a tacy Girzyńscy, Hoffmanowie i reszta nierobów też nie teges. Ciekawi mnie też po jakim czasie będzie referendum żeby w-.....lić tych z PIS

 • batura3

  Oceniono 1 raz 1

  ...i wybuduje w Elblągu 3 mln mieszkań. Booooooooooże co za nieudacznik z tego Jarosława K. Może jeszcze obieca, że zostanie ojcem....dyrektorem:):):):) Smieszny facecik

 • zwyczajnae

  Oceniono 1 raz 1

  A pewnie ,kaczysta zatrudni u......?siebie....?
  no jaja jak berety.

 • joolspl

  Oceniono 1 raz 1

  nie przepadam za Kaczynskim ale by mogli wstawic jakies normalne foto a nie takie smieszne.

 • benkenobik

  0

  Kaczyński: To może być miasto bez bezrobotnych

  CO ZA DUREŃ! Rozumiem, że PIS bezrobotnych z Elbląga da do gazu lub na Syberię!

 • jasna0

  0

  a czy gołąbki tam tez nie będą srały na Rynku?

 • dzidka17

  0

  Kandydat PIS na Prezydenta mojego miasta to człowiek,który"rozłożył na lopatki" zarządazana przez siebie spółdzielnie Niewidomych,pozbawił pracy wielu ludzi.Dajcie Mu władzę to rozwali wszystko co sie da.Takimi obietnicami jest piekło wybrukowane,Jestem rozczarowana rządami PO dlatego tym razem nie glosowałam na nich.Wśród kandydatów na radnych niestety są(i dostali się ponownie) ludzie,którzy już byli i wspierali nieudacznika byłego prezydenta (PO) i biernie patrzyli jak pustoszeje kasa miejska korzystając z różnych przywilejów za nasze -podatników pieniadze(wycieczki zagraniczne itp.)To było Towarzystwo Wzajemnej Adoracji,niestety...:( TO JUŻ BYŁO! ja mówię NIE!!!Szkoda,że Elblążanie mamieni obietnicami PIS'u robiąc na złość PO zagłosowali na PIS,nie na kandydata,bo Go nie znają,wielu nie wie kto to jest,nie wiedzą jak traktował swoich pracowników,jak doprowadził firmę do upadku..To smutne i zle świadczy o naszych wyborcach,Szkoda,że w poprzednich wyborach Elblążanie nie głosowali na p.Witolda Gintowta-Dziewałtowskiego,który jest człowiekiem prawym,kulturlnym i z dużym doświadczeniem (był kiedys Prezydentem naszego Miasta i zrobił porządek po rządach Prezydenta Gburzyńskiego(Solidarność),który był najgorszym zarządzającym Elblągiem Prezydentem.Dlatego powoływanie się J.Kaczyńskiego na Solidarność jest zle odbierane przez ludzi,którzy pamiętają rządy Solidarności,niestety NIEUDANE. Na szczęście ta kadencja to tylko , a może aż 1,5 roku i może nie uda się nic 'zepsuć" nowemu prezydentowi lub pani prezydent.Jestem bardzo rozczarowana wynikiem I tury wyborów gdzie prowadzi niestety kandydat PIS. A tak na przyszłość do elbląskich Wyborców: głosujcie na osoby,które znacie,zróbcie rozeznanie zanim zagłosujecie na kogokolwiek.Robienie na złość partii nie zawsze jest dobrym wyjściem dla nas mieszkańców.

 • insmy

  Oceniono 2 razy 2

  Mały Kaczyński przejął taktykę małego kuternogi Goebbelsa, obiecując "wielki" Elbląg"!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje