'To oznacza wojnę! Po cholerę się męczyć w koalicji' - o zmianie finansowania partii

- Zakaz finansowania partii oznacza wojnę! To oznacza czas pożegnania. Jeśli mamy tak dalej funkcjonować, to po cholerę się męczyć. To zdanie większości PSL - mówił poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, który był gościem porannego Kontrwywiadu RMF FM.
- No generalnie wtopa, nie? Kogo? Tych, których nie stać na to, by wydać na cygara za własne pieniądze - komentował wydatki partii politycznych Eugeniusz Kłopotek z PSL, gość dzisiejszego Kontrwywiadu RMF FM. Tłumaczył, że ostatnie wydarzenia uderzają w całą klasę polityczną. Uważa, że premier chce ukarać wszystkich za to, "co jego chłopcy - i on też sam pewnie po części narozrabiali".

Konrad Piasecki pytał, czy propozycja ustawy (Platforma Obywatelska ma ją przedstawić w przyszłym tygodniu - red), która zniesie finansowanie partii z budżetu, oznacza rozpad koalicji.

- Ja powiem wprost - jeżeli Tusk będzie chciał to przeforsować i jemu się to uda, to znaczy, że nadchodzi czas pożegnania. Jeśli mamy tak dalej funkcjonować, to po cholerę się męczyć. To zdanie większości PSL - odpowiadał Kłopotek.

Dziennikarz RMF FM przypominał mu także wczorajsze słowa Donalda Tuska, który stwierdził: : "Wiem, że dla pieniędzy niektórzy są w stanie zabić, ale nie wiedziałem, że w sejmie" , co było odpowiedzią na groźby ze strony PSL wyjścia z sejmowej koalicji.

- Tusk oczywiście przesadza. Ja już mam zresztą go dosyć, jeśli chodzi o jego wypowiedzi. Ten facet traci poczucie rzeczywistości. On kompletnie zatraca się, on praktycznie w tej chwili kręci się w kółko i nie wie, co dalej zrobić - mówił poseł PSL.

Zobacz także
 • Marek Poznański Tusk stoi przed kamerą, a za nim poseł i kartka: "kłamca". Incydent w Sejmie
 • Donald Tusk Tusk: Wiem, że niektórzy dla pieniędzy są w stanie zabić, ale nie sądziłem, że w Sejmie
Komentarze (256)
'To oznacza wojnę! Po cholerę się męczyć w koalicji' - o zmianie finansowania partii
Zaloguj się
 • hajna1951

  Oceniono 1 raz 1

  ta menda już się ogląda gdzie by się przyczepić a dlaczego ja mam tą mendę finansować z moich podatków

 • polakbear

  Oceniono 2 razy 2

  a niech idą w cholerę, niech znikną z Sejmu, do roboty nieroby.

 • hardy1

  Oceniono 4 razy 4

  Zgadzam się z tobą, Kłopotek - po cholerę macie się męczyć? Idźcie do roboty, zrezygnujcie z państwowych posadek. Skończą się różne gierki, takie jak obrona KRUS dla bogatych rolników, handlowanie stołkami w powiatach.
  Całkowicie po raz pierwszy popieram Kłopotka w jego obiecankach. Dość chorągiewkowej partii obrotowej, która z każdym bierze ślub aż do rozwodu po kilku latach. PSL ma tylko jeden ideologiczny cel - być przy władzy, bo to są apanaże, stołki i obrona przywilejów wsi. A wieś to już nie ta biedna sprzed 20 lat.

 • perora_agresji

  Oceniono 7 razy 7

  PSL won ! Złodzieje !

 • tomesio

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież zostaną wam stołki na ciepłych posadkach...
  Nie wszystkim, fakt - ale jakoś się dogadacie, jak zwykle.

 • gienek.pl

  Oceniono 9 razy 9

  Kraść ile wlezie cała filozofia PSL i pozostałych polityków z innych partii, a ludziom wciskać kit.

 • ignacy185

  Oceniono 10 razy 10

  Kłopotek, to po Serafinie, drugi najbardziej skorumpowany łajdak P{SL-u..!....Spytajcie łobuza, o jego rodzinę....

 • sarhenziel

  Oceniono 8 razy 8

  Klapotek tobie to zawsze wydaje,że jesteś geniusz ,ale ty jesteś tylko eugeniusz.

 • errata_net2

  Oceniono 4 razy 4

  Kłopotek - do gęsi, a nie do Sejmu!!! Cytuję: "po cholerę się męczyć" - jeden kłopotek z głowy. Pomarzę - a gdyby tak UDAŁO SIĘ przeforsować KRUS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje