U wybrzeży Nigerii porwano załogę statku, w tym Polaka

19.06.2013 19:56
U wybrzeży Nigerii piraci uprowadzili załogę statku pływającego pod singapurską banderą, w tym polskiego marynarza - poinformował rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki. Do uprowadzenia doszło w ubiegły czwartek.
- Porwano polskiego obywatela, marynarza. Jesteśmy w kontakcie zarówno z jego rodziną, jak i armatorem z Dubaju, a także z władzami nigeryjskimi - powiedział rzecznik. - Mamy nadzieję, że sprawa zostanie prędko i pomyślnie rozwiązana, tak jak to miało miejsce ostatnio - dodał.

Bosacki nawiązał do uprowadzenia 25 kwietnia, także u wybrzeży Nigerii, czterech Polaków i Rosjanina, członków załogi statku towarowego MV City of Xiamen. Po trzech tygodniach zakładnicy zostali uwolnieni. Niemiecki armator Sunship Schiffahrtskontor KG nie ujawnił, czy zapłacono okup.

Międzynarodowe patrole morskie i obecność uzbrojonych strażników na pokładach statków przyczyniły się do ograniczenia piractwa u wybrzeży Somalii. Nie ma natomiast międzynarodowych patroli morskich u wybrzeży Nigerii, gdzie w ostatnim czasie doszło do eskalacji brutalnych ataków pirackich.

- U wybrzeży Nigerii tego typu akty piractwa są niestety coraz częstsze; ich liczba wzrosła w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat - zauważył Bosacki.

Zobacz także
Komentarze (13)
U wybrzeży Nigerii porwano załogę statku, w tym Polaka
Zaloguj się
 • npl74

  Oceniono 1 raz 1

  Miało być o dekolcie a jest o piratach. Czy ten ZAIKS nie przesadza?

 • anthrax_2

  Oceniono 2 razy 2

  Powinni wysłać korwetę Gawron żeby odbiła marynarza z rąk porywaczy

 • dziadekbronek

  Oceniono 2 razy 2

  Komuś cycki porwali?

 • spieriz

  Oceniono 31 razy 31

  okej, tylko dlaczego tytuł artykułu to " nowe: Pani premier z dekoltem w parlamencie? Burza na FB " ..?

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 22 razy 8

  W Nigerii wczoraj zamordowali 48 osób w ataku na wioskę, ale, że nie było tam żadnego Polaka to się o tym nikt z Gazety nie dowie.

 • kaszebe12

  Oceniono 3 razy 1

  Jak sie porywa na Morzu Srodziemnym , wtedy chodzi o "interwencje obronna"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje