Fala upałów i burze w najbliższych dniach. Nawet 36 st. C [POGODA]

Pogoda na czwartek i piątek

Pogoda na czwartek i piątek

Już jest gorąco, a należy spodziewać się jeszcze większej temperatury. Mamy do czynienia z falą upałów, które w dwóch najbliższych dniach przerywane będą gwałtownymi burzami.
Temperatura dochodząca nawet do 30 st. C. to aktualnie norma. Gorąco jest na terenie całego kraju. To wynik frontu wyżowego, który opanował niemal całą Europę. Jak informuje IMGW, od Morza Białego po Półwysep Bałkański pogodę kształtuje wyż. Polska znajduje się między słabym wyżem znad Morza Białego i Ukrainy a płytkim niżem znad Niemiec.

Przez najbliższe dni z południa kontynentu napływać będzie gorąca zwrotnikowa masa powietrza. Tak będzie przynajmniej jeszcze przez weekend, a także kilka dni po nim. Temperatura w kraju osiągnie od 26 do nawet 36 st. C. w czwartek na zachodzie kraju.

Burze, a nawet grad

Trochę ochłody mogą przynieść spodziewane deszcze i burze. Te ostatnie dość gwałtowne. Jutro i pojutrze z zachodu na wschód przemieszczać będą się burzowe chmury, miejscami spadnie także grad; opady osiągną do 35 mm na metr kwadratowy. Jutro padać może na Wybrzeżu, Pomorzu i Warmii (opady burzowe do 20 mm) i na Dolnym Śląsku (do 25 mm).

Ta tendencja burzowa utrzyma się w piątek. Także wtedy z zachodu na wschód kraju przemieszać się będą opady i burze. Deszczu spaść może nawet 35 mm.

Zobacz także
 • Jest upał, prosimy polewaczkę na... ulicę! [PROGNOZA POGODY]
Komentarze (13)
Fala upałów i burze w najbliższych dniach. Nawet 36 st. C [POGODA]
Zaloguj się
 • kamilbielany

  Oceniono 6 razy 0

  U nas i o 30 stopni ciężko, a tutaj 36? hmmmm Ciekaw jestem jak to jest żyć w mieście gdzie zdarza się i 51stopni (Kuwejt, Ahvaz ) :)

 • iremus

  Oceniono 13 razy 7

  No to zobaczymy w telewizorniach specjalistki od pogody jak się zachwycają pogodą . A to, że niektórzy zobaczą jak na żywo wygląda ocieplenie klimatu to mały pikuś. Przecież one mieszkają w klimatyzowanych rezydencjach od sponsorów a armagedon jest na prowincji z której przywędrowały do warszawki.

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 0

  "Burze, a nawet grad"
  nawet wielkości
  strusiego jaja

 • radqq

  Oceniono 14 razy 14

  "To wynik frontu wyżowego, który opanował niemal całą Europę" Bardzo proszę człowieka, który nasmarował ten "artykuł", żeby objaśnił, czym jest "front wyżowy", to są podstawy meteorologii, nie powinien mieć z tym problemu :)) Naprawdę wam się wydaje że ludzie są takimi tępakami, że można im wcisnąć każdą bzdurę?

 • 31.februarius

  Oceniono 87 razy 61

  Po upałach, przyjdą burze,
  w plonach będą straty duże.
  Te wyrówna w mig UE
  i nie będzie aż tak źle.

  Przysłowie starochłopskie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje