Żona "Słowika" aresztowana. Miała kierować gangiem

19.06.2013 15:59
Antyterroryści

Antyterroryści (Fot. Policja)

Zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym postawiła warszawska prokuratura apelacyjna dziewięciu osobom. Wśród podejrzanych jest żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej. Według nieoficjalnych informacji chodzi o Andrzeja Z., ps. Słowik.
Funkcjonariusze CBŚ przed tygodniem zatrzymali członków działającej w latach 2001-2007 zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym oraz osoby współpracujące z grupą. Doszło do tego m.in. na terenie Warszawy - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Wśród zatrzymanych jest żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej Monika B., ps. Słowikowa podejrzana o kierowanie grupą. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł śledczych jest to żona Andrzeja Z., ps. Słowik, szefa "Pruszkowa" z lat 90. "Słowik" to jeden z oskarżonych w procesie o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały.

Oszustwa, korumpowanie funkcjonariuszy państwowych...

Zatrzymano także osoby wchodzące w skład grupy: m.in. 45-letniego Leszka S., ps. Czarek, oraz 40-letniego Wojciecha P., ps. Puchacz.

Zatrzymanym przedstawiono w piątek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handlu znacznymi ilościami narkotyków, wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów oraz popełnienia przestępstw korupcyjnych.

Decyzją sądu pięcioro zatrzymanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zdecydował o zastosowaniu innych środków, m.in. dozorów.

- Członkowie grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw, w tym obrotu na wielką skalę substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi, wymuszeniami haraczy, oszustwami, korumpowaniem funkcjonariuszy państwowych - powiedział rzecznik KGP.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • eryk.pl

  Oceniono 55 razy 47

  Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji,
  Bo pan Słowik przed dziewiątą miał być na kolacji,
  Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma,
  A już jest po jedenastej -- i Słowika nie ma!

 • stan-1

  Oceniono 47 razy 43

  "Członkowie grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw, w tym obrotu na wielką skalę substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi, wymuszeniami haraczy, oszustwami, korumpowaniem funkcjonariuszy państwowych - powiedział rzecznik KGP. "

  Panie (NIEdo)rzecznik gdzie jest lista zatrzymanych "korumpowanych funkcjonariuszy państwowych?

 • swan_ganz

  Oceniono 18 razy 14

  coś się dzieje skoro władzą zaczyna polskie elity biznesowe czyścić... Jakaś walka buldogów pod dywanem czy co...

 • errata_net2

  Oceniono 16 razy 14

  "Miala kierować" czy kierowała?

 • kingstonny

  Oceniono 17 razy 13

  "Slowik"? A gdzie nazwisko I buzia tego bandyty??? ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich przestepcow – w tym nawet straszliwych bandytow - jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i zrobic komus kuku – to raz. A dwa, to przeciez mozna sie komus waznemu strasznie narazic publikujac zdjecie i nazwisko jego syna, brata czy pociotka. Nalezy pamietac, ze nigdy nie wiadomo jakie ”uklady” i powiazania moze miec przestepca. Czyli, sluchaj uwaznie Kowalski: jezeli sie zapytasz dlaczego polski system troskliwego ukrywania tozsamosci nawet skazanych juz prawomocnie bandytow jest tak sumiennie przestrzegany, to ci odpowiem – wlasnie dlatego. A jak sie zapytasz dlaczego takiego tajnego systemu nie ma zaden demokratyczny kraj na swiecie, to ci odpowiem – oni po prostu nie wiedza, ze to jest idealny system dla kogos kto sie dochrapal jakiegos stolka i nie chce aby mu byle pismak czy reporter szperal po rodzinie i znajomych. Jasne? Najwazniejszym jednak, Kowalski, jest to: masz swiecie wierzyc, ze to wszystko jest dla TWOJEGO dobra. A dlaczego? A no dlatego, ze moze ty sie tez kiedys stolka dochrapiesz. Jasne?

 • peloxxx

  Oceniono 14 razy 12

  Jak to przeciez niedawno "niezawisły" sąd z "niezalezna" prokuratura stwierdzili ze w Polsce nigdy nie bylo i niema mafii pruszkowskiej. Dziwne rzeczy zaczynaja sie dziac.

 • perora_agresji

  Oceniono 18 razy 10

  "Decyzją sądu pięcioro zatrzymanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zdecydował o zastosowaniu innych środków, m.in. dozorów."

  A resztę bandziorów puszczono wolno, tak aby mogli zastraszyć wszystkich świadków którzy mogą zeznać przeciwko tym których aresztowano.

  Niesamowite.

 • 24u

  Oceniono 16 razy 10

  Recydywisci nie sa w stanie docenic wolnosci.

 • iremus

  Oceniono 12 razy 6

  gdyby nie te porąbane słupki to by odżyli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje