Żona "Słowika" aresztowana. Miała kierować gangiem

19.06.2013 15:59
Antyterroryści

Antyterroryści (Fot. Policja)

Zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym postawiła warszawska prokuratura apelacyjna dziewięciu osobom. Wśród podejrzanych jest żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej. Według nieoficjalnych informacji chodzi o Andrzeja Z., ps. Słowik.
Funkcjonariusze CBŚ przed tygodniem zatrzymali członków działającej w latach 2001-2007 zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym oraz osoby współpracujące z grupą. Doszło do tego m.in. na terenie Warszawy - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Wśród zatrzymanych jest żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej Monika B., ps. Słowikowa podejrzana o kierowanie grupą. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł śledczych jest to żona Andrzeja Z., ps. Słowik, szefa "Pruszkowa" z lat 90. "Słowik" to jeden z oskarżonych w procesie o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały.

Oszustwa, korumpowanie funkcjonariuszy państwowych...

Zatrzymano także osoby wchodzące w skład grupy: m.in. 45-letniego Leszka S., ps. Czarek, oraz 40-letniego Wojciecha P., ps. Puchacz.

Zatrzymanym przedstawiono w piątek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handlu znacznymi ilościami narkotyków, wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów oraz popełnienia przestępstw korupcyjnych.

Decyzją sądu pięcioro zatrzymanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zdecydował o zastosowaniu innych środków, m.in. dozorów.

- Członkowie grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw, w tym obrotu na wielką skalę substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi, wymuszeniami haraczy, oszustwami, korumpowaniem funkcjonariuszy państwowych - powiedział rzecznik KGP.

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • goran69

  0

  pani Monika jak widać nie potrafi żyć bez gangstera przy boku

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba było wpłacić te kilka kafli rudemu matołowi i miała by spokój.

 • romikus

  Oceniono 3 razy 3

  Andrzej Banasiak vel Andrzej Franciszek Zieliński ps. Słowik polski mafioso i przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego, jeden z twórców grupy i bossów[ został w 1993 ułaskawiony przez prezydenta Lecha Wałęsę :-)) Lechu jesteś wielki.

 • pasjonatx

  Oceniono 2 razy 2

  Chciałem być bandytą! Mówię Wam,klawe życie miałem,wina,śpiew,kobiety,szybkie łodzie,słońce pod palmami - wszystko to miałem.
  Nie przewidziałem jednak jednego,że nie wszyscy biorą.Tutaj mnie zaskoczyli.

 • kreciarobota59

  Oceniono 4 razy 2

  Akcje trzeba było zacząc od Aresztowania calego Nierządu PEŁO oraz wrzystkich Premierów,ministrów od 1989r , wraz z POSŁAMI za zniszczenie gospodarcze ,Ekonomiczne,Polityczne Polski.To jest prawdziwa mafia na Usługach Zydowskich bankierów ,Masonerii. Brak lustracji ,gruba -Kreska Żyda Mazowieckiego doprowadział polske do wyniszczenia .Teraz aresztowali Słowikowa ,a jej Mąż Słowik Kolega Wachowskiego,Bolka który go Ułaskawił.Obecny Wymiar Niesprawiedliwości Wypuścił mafie pruszkowska jeszcze im wypłaca Odszkodowania-tą sa JAJA jak BERETY co sie w tym Polskim Burdelu wyprawia.Głupi Motłoch ogląda Prpoagande Lewackich złodziei,ideologów ,staje się coraz głupszy, panuje w społeczestwie bezmuzgowie ,od ogladania DURNYCH SERIALI,Szkoły ucza ,nierubstwa,brak logicznego myslenia,uczą Globalistycznych idotycznych ,dewiacyjnej Ideologi.Tak się dzieje gdy naród upada na pysk,panuje bezprawie,brak jednosci w narodzie,brak celu do tworzenia silnego ,niezaleznego własnego panstwa ,rzadzonego przez rodowitych wybraców ,a nie FARBOWAŃCÓW, brak moralnosci Opartej na Pismie Świetym-w tej księdze jest cała madrosc jak dojsc do dobrobytu.

 • kingstonny

  Oceniono 17 razy 13

  "Slowik"? A gdzie nazwisko I buzia tego bandyty??? ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich przestepcow – w tym nawet straszliwych bandytow - jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i zrobic komus kuku – to raz. A dwa, to przeciez mozna sie komus waznemu strasznie narazic publikujac zdjecie i nazwisko jego syna, brata czy pociotka. Nalezy pamietac, ze nigdy nie wiadomo jakie ”uklady” i powiazania moze miec przestepca. Czyli, sluchaj uwaznie Kowalski: jezeli sie zapytasz dlaczego polski system troskliwego ukrywania tozsamosci nawet skazanych juz prawomocnie bandytow jest tak sumiennie przestrzegany, to ci odpowiem – wlasnie dlatego. A jak sie zapytasz dlaczego takiego tajnego systemu nie ma zaden demokratyczny kraj na swiecie, to ci odpowiem – oni po prostu nie wiedza, ze to jest idealny system dla kogos kto sie dochrapal jakiegos stolka i nie chce aby mu byle pismak czy reporter szperal po rodzinie i znajomych. Jasne? Najwazniejszym jednak, Kowalski, jest to: masz swiecie wierzyc, ze to wszystko jest dla TWOJEGO dobra. A dlaczego? A no dlatego, ze moze ty sie tez kiedys stolka dochrapiesz. Jasne?

 • peloxxx

  Oceniono 14 razy 12

  Jak to przeciez niedawno "niezawisły" sąd z "niezalezna" prokuratura stwierdzili ze w Polsce nigdy nie bylo i niema mafii pruszkowskiej. Dziwne rzeczy zaczynaja sie dziac.

 • iremus

  Oceniono 12 razy 6

  gdyby nie te porąbane słupki to by odżyli

 • swan_ganz

  Oceniono 18 razy 14

  coś się dzieje skoro władzą zaczyna polskie elity biznesowe czyścić... Jakaś walka buldogów pod dywanem czy co...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje