Żona "Słowika" aresztowana. Miała kierować gangiem

19.06.2013 15:59
Antyterroryści

Antyterroryści (Fot. Policja)

Zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym postawiła warszawska prokuratura apelacyjna dziewięciu osobom. Wśród podejrzanych jest żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej. Według nieoficjalnych informacji chodzi o Andrzeja Z., ps. Słowik.
Funkcjonariusze CBŚ przed tygodniem zatrzymali członków działającej w latach 2001-2007 zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym oraz osoby współpracujące z grupą. Doszło do tego m.in. na terenie Warszawy - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Wśród zatrzymanych jest żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej Monika B., ps. Słowikowa podejrzana o kierowanie grupą. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł śledczych jest to żona Andrzeja Z., ps. Słowik, szefa "Pruszkowa" z lat 90. "Słowik" to jeden z oskarżonych w procesie o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały.

Oszustwa, korumpowanie funkcjonariuszy państwowych...

Zatrzymano także osoby wchodzące w skład grupy: m.in. 45-letniego Leszka S., ps. Czarek, oraz 40-letniego Wojciecha P., ps. Puchacz.

Zatrzymanym przedstawiono w piątek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handlu znacznymi ilościami narkotyków, wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów oraz popełnienia przestępstw korupcyjnych.

Decyzją sądu pięcioro zatrzymanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zdecydował o zastosowaniu innych środków, m.in. dozorów.

- Członkowie grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw, w tym obrotu na wielką skalę substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi, wymuszeniami haraczy, oszustwami, korumpowaniem funkcjonariuszy państwowych - powiedział rzecznik KGP.

Zobacz także
Komentarze (23)
Żona "Słowika" aresztowana. Miała kierować gangiem
Zaloguj się
 • goran69

  0

  pani Monika jak widać nie potrafi żyć bez gangstera przy boku

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba było wpłacić te kilka kafli rudemu matołowi i miała by spokój.

 • romikus

  Oceniono 3 razy 3

  Andrzej Banasiak vel Andrzej Franciszek Zieliński ps. Słowik polski mafioso i przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego, jeden z twórców grupy i bossów[ został w 1993 ułaskawiony przez prezydenta Lecha Wałęsę :-)) Lechu jesteś wielki.

 • pasjonatx

  Oceniono 2 razy 2

  Chciałem być bandytą! Mówię Wam,klawe życie miałem,wina,śpiew,kobiety,szybkie łodzie,słońce pod palmami - wszystko to miałem.
  Nie przewidziałem jednak jednego,że nie wszyscy biorą.Tutaj mnie zaskoczyli.

 • kreciarobota59

  Oceniono 4 razy 2

  Akcje trzeba było zacząc od Aresztowania calego Nierządu PEŁO oraz wrzystkich Premierów,ministrów od 1989r , wraz z POSŁAMI za zniszczenie gospodarcze ,Ekonomiczne,Polityczne Polski.To jest prawdziwa mafia na Usługach Zydowskich bankierów ,Masonerii. Brak lustracji ,gruba -Kreska Żyda Mazowieckiego doprowadział polske do wyniszczenia .Teraz aresztowali Słowikowa ,a jej Mąż Słowik Kolega Wachowskiego,Bolka który go Ułaskawił.Obecny Wymiar Niesprawiedliwości Wypuścił mafie pruszkowska jeszcze im wypłaca Odszkodowania-tą sa JAJA jak BERETY co sie w tym Polskim Burdelu wyprawia.Głupi Motłoch ogląda Prpoagande Lewackich złodziei,ideologów ,staje się coraz głupszy, panuje w społeczestwie bezmuzgowie ,od ogladania DURNYCH SERIALI,Szkoły ucza ,nierubstwa,brak logicznego myslenia,uczą Globalistycznych idotycznych ,dewiacyjnej Ideologi.Tak się dzieje gdy naród upada na pysk,panuje bezprawie,brak jednosci w narodzie,brak celu do tworzenia silnego ,niezaleznego własnego panstwa ,rzadzonego przez rodowitych wybraców ,a nie FARBOWAŃCÓW, brak moralnosci Opartej na Pismie Świetym-w tej księdze jest cała madrosc jak dojsc do dobrobytu.

 • kingstonny

  Oceniono 17 razy 13

  "Slowik"? A gdzie nazwisko I buzia tego bandyty??? ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich przestepcow – w tym nawet straszliwych bandytow - jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i zrobic komus kuku – to raz. A dwa, to przeciez mozna sie komus waznemu strasznie narazic publikujac zdjecie i nazwisko jego syna, brata czy pociotka. Nalezy pamietac, ze nigdy nie wiadomo jakie ”uklady” i powiazania moze miec przestepca. Czyli, sluchaj uwaznie Kowalski: jezeli sie zapytasz dlaczego polski system troskliwego ukrywania tozsamosci nawet skazanych juz prawomocnie bandytow jest tak sumiennie przestrzegany, to ci odpowiem – wlasnie dlatego. A jak sie zapytasz dlaczego takiego tajnego systemu nie ma zaden demokratyczny kraj na swiecie, to ci odpowiem – oni po prostu nie wiedza, ze to jest idealny system dla kogos kto sie dochrapal jakiegos stolka i nie chce aby mu byle pismak czy reporter szperal po rodzinie i znajomych. Jasne? Najwazniejszym jednak, Kowalski, jest to: masz swiecie wierzyc, ze to wszystko jest dla TWOJEGO dobra. A dlaczego? A no dlatego, ze moze ty sie tez kiedys stolka dochrapiesz. Jasne?

 • peloxxx

  Oceniono 14 razy 12

  Jak to przeciez niedawno "niezawisły" sąd z "niezalezna" prokuratura stwierdzili ze w Polsce nigdy nie bylo i niema mafii pruszkowskiej. Dziwne rzeczy zaczynaja sie dziac.

 • iremus

  Oceniono 12 razy 6

  gdyby nie te porąbane słupki to by odżyli

 • swan_ganz

  Oceniono 18 razy 14

  coś się dzieje skoro władzą zaczyna polskie elity biznesowe czyścić... Jakaś walka buldogów pod dywanem czy co...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje